Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksu registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 82 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 41 varavastast kuritegu, mille seas 32 vargust (eluruumidest kaks, sõidukitest üks). Tabati 14 alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 218. Registreeriti seitse piirilt väljastatud sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja kaks inimest. Schengeni viisaeeskirja rikkumisi esines ühel korral. Fikseeriti ka üks salakaubavedamise juhtum.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Raske tervisekahjustuse tekitamine
11. novembril teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval tungiti kallale 34-aastasele mehele, kes sai raskelt viga ja toimetati haiglasse.

Ähvardamine
11. novembril teatati, et Kesklinnas Lasnamäe tänaval ähvardati 55-aastast naist.

Kehalised väärkohtlemised
11. novembril teatati, et Lasnamäe linnaosas Paekaare tänaval löödi 58-aastast naist.

11. novembril teatati, et Mustamäe linnaosas Mustamäe teel tungis 43-aastane mees kallale oma 41-aastasele abikaasale.

11. novembril teatati, et Põhja-Tallinnas Sitsi tänaval lõi 28-aastane mees oma 37-aastast elukaaslast- Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

11. novembril teatati, et Nõmme linnaosas Lemmiku tänaval tungis 40-aastane mees kallale oma 50-aastasele elukaaslasele. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

11. novembril teatati, et Lasnamäe linnosas Pae tänaval tungiti kallale 19-aastasele noormehele.

11. novembril teatati, et Kesklinnas Lastekodu tänaval tungis 36-aastane naine kallale temale tuttavale 70-aastasele naisele.

11. novembril teatati, et Kesklinnas Müürivahe tänaval tungiti kallale 57-aastasele mehele.

Vargused
11. novembril teatati, et Lasnamäel Pallasti tänaval varastati jopetaskust mobiiltelefon iPhone. Kahju on 1099 eurot.

11. novembril teatati, et Kesklinnas Vesivärava tänaval tungiti sisse ettevõtte ruumidesse ning varastati erinevaid tööriistu. Esialgne kahju on 3000 eurot.

11. novembril teatati, et Lasnamäe linnaosas Suur-Sõjamäe tänaval tungiti sisse ehitusobjektile ning varastati erinevaid tööriistu. Kahju on 5000 eurot.

11. novembril teatati, et Haabersti linnaosas Astangu tänaval varastati garaažist rehvid koos velgedega. Kahju on 1000 eurot.

Omavoliline sissetung
11. novembril teatati, et Kristiine linnaosas Räägu tänaval tungiti akna kaudu sisse korterisse.

Harjumaa

Ähvardamine
11. novembril teatati, et Jõelähtme vallas Ruu külas ähvardas 62-aastane mees temale tuttavat 42-aastast meest. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

Kehaline väärkohtlemine
11. novembril teatati, et Ämari alevikus tungis 28-aastane mees kallale oma 30-aastasele elukaaslasele. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

Juhtumid piiril
11. novembril lahkus Tallinnast lennuga Kiievisse 1977. aastal sündinud Ukraina kodanik, kes viibis Schengeni viisaruumis seadusliku aluseta 34 päeva, neist kõik päevad Eestis. Mehele määrati rahatrahv.

11. novembril saabusid Kiievist Tallinna lennujaama 1991. aastal ja 1996. aastal sündinud Ukraina kodanikud, kellel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud.

11. novembril koostas Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik ettekirjutuse riigist lahkumiseks 1979. aastal sündinud Gruusia kodanikule, kes viibis Eestis seadusliku aluseta 59 päeva. Mees peab lahkuma 14 päeva jooksul.

11. novembril koostas Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik ettekirjutuse riigist lahkumiseks 1993. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikule, kes peeti kinni Tallinna linnas mootorsõiduki roolis, kui ta oli alkoholijoobes ja ületas lubatud sõidukiirust. Mehele kohaldati sissesõidukeeld Schengeni territooriumile.

11. novembril koostas Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik ettekirjutuse riigist lahkumiseks 1991. aastal sündinud Ukraina kodanikule, kes juhtis Tallinna linnas mootorsõidukit olles alkoholijoobes.

11. novembril koostas Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik ettekirjutuse riigist lahkumiseks 1978. aastal sündinud Valgevene Vabariigi kodanikule, kes tunnistati süüdi kriminaalses joobes mootorsõiduki juhtimise eest. Mehe viisavaba viibimisaega lõpetati ning kohaldati sissesõidukeeld.

11. novembril koostas Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik ettekirjutuse riigist lahkumiseks 1994. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikule, kes varastas poest kaupa. Mehe suhtes alustati väärteomenetlust. Ta andis ebaselgeid ütlusi oma riigis viibimise eesmärkide kohta. Mehe viisavaba viibimisaega lõpetati ning kohaldati sissesõidukeeld.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi juhtumeid ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
11. novembril teatati politseile, et 10. novembril lõi tuttav naine Narvas Malmi tänaval asuvas korteris 86-aastast naist.

11. novembril tõukas 34-aastane mees Ahtme linnaosas asuvas korteris oma isa. Mees on kahtlustatavana kinni peetud.

11. novembril lõi Narvas Uusküla tänaval asuva maja juures seni kindlaks tegemata mees 62-aastast meest.

Vargused
11. novembril teatati politseile, et Jõhvis Keskväljakul asuvasse kontoriruumi on ukse lõhkumise teel sisse murtud ning sealt varastati sülearvuti. Tekitatud varaline kahju on ligikaudu 1500 eurot.

11. novembril alustati kriminaalmenetlus selles, et ajavahemikul 9. – 10. november varastati Narvas A. Puškini tänaval asuvast meelelahutusasutusest 57-aastasele naisele kuuluv käekott, kus olid mobiiltelefon ja dokumendid. Esialgne tekitatud kahju on 505 eurot.

Juhtumid piiril
Narva-1 piiripunktis kontrolliti 11. novembril Eestisse sisenemisel 1991.aastal ja 1987.aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikke. Kuna meestel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati neile sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 11. novembril Eestisse sisenemisel 1974. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 11. novembril Eestisse sisenemisel 1978. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
10. novembril alustati kriminaalmenetlust selles, et 9. novembril ründas 40-aastane mees Järva vallas oma 28-aastast elukaaslast, kes sai viga.

Pärnumaa

Vargus
11. novembril sai politsei teate, et Paikusel varastati ehitusjärgust eluhoonest elektrilisi- ja akutööriistu, dušisegisteid ja keraamiline pliit. Vargusega tekitati kahju ligi 1500 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
Ööl vastu 12. novembrit sai politsei väljakutse Kallaste linna Kiriku tänavale eramusse, kus 65-aastane mees läks ühise alkoholi tarbimise käigus tülli oma 51-aastase naisega ja lasi teda õhkrelvast. Kiirabi andis naisele esmaabi, politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ja alustas kriminaalmenetlust.

Valgamaa

Vargus
11. novembril teatati politseile, et Valga vallas Laatre alevikus on metsamasinast varastatud umbes 500 liitrit diislikütust. Kahju on selgitamisel ja varguse üksikasju uurib politsei kriminaalmenetluses.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.