Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 123 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks raske tervisekahjustuse tekitamine ja üks avaliku korra raske rikkumine. Varavastastest kuritegudest teatati 22, sh vargustest 14 korral (üks sõidukist ja üks eluruumidest), ühe korra teatati sõidukivargusest ja omavolilisest kasutamisest. Registreeriti 240 lähisuhtevägivalla teadet.

Registreeriti 9 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai surma kaks ja vigastada 16 inimest. Inimvigastustega õnnetusi joobes juhi süül registreeriti üks. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 66, narkojoobes 5.

Piiril väljastati sisenemiskeeld 21 inimesele. Eestist saadeti välja neli inimest ning Schengeni viisaeeskirja rikkumisi oli kahel korral. Registreeriti üks riigipiiri ebaseaduslik ületamine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
31. detsembril teatati, et Lasnamäel Majaka tänaval lõi 44-aastane mees temale tuttavat 35-aastast naist näkku, põhjustades talle valu ja kehavigastuse. Politsei pidas ründaja kinni.

31. detsembril anti teada, et Lasnamäel Ümera tänava korteris ründas 61-aastane mees oma elukaaslast 58-aastast naist, põhjustades talle valu. Politsei saabumise ajaks oli mees lahkunud.

31. detsembril tuli teade, et Kesklinnas Tare tänaval tekkis 45-aastase mehe ja 75-aastase naise vahel füüsiline konflikt, mille käigus naine lõi meest labidaga, põhjustades talle valu ja kehavigastuse.

31. detsembril laekus teade, et Kesklinnas Juhkentali tänava korteris lõi joobes 39-aastane mees 40-aastast naist näkku, põhjustades talle valu ja kehavigastuse. Politsei pidas mehe kinni.

31. detsembril teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval lõi 45-aastane mees autos temale tuttavat 40-aastast naist näkku, põhjustades talle valu ja kehavigastuse. Konflikti juures viibis ka alaealine laps.

1. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Raadiku tänava korteris ründas joobes 29-aastane mees oma abikaasat, 42-aastast naist ja põhjustas talle valu ning kehavigastusi. Konflikti juures viibis ka alaealine laps. Politsei pidas mehe kinni.

1. jaanuaril anti teada, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval ründas 46-aastane mees temale tuttavat 59-aastast naist, põhjustades talle valu ja kehavigastusi. Politsei pidas mehe kinni, kiirabi toimetas naise haiglasse. Konflikti mõlemad osapooled olid joobes.

1. jaanuaril tuli teade, et Mustamäel A. H. Tammsaare tee korteris lõi 51-aastane naine oma abikaasat 49-aastast meest näkku, tekitades talle valu ja kehavigastusi. Politsei pidas naise kinni. Konflikti mõlemad osapooled olid joobes.

1. jaanuaril laekus teade, et Mustamäel A. H. Tammsaare tee korteris ründas joobes 50-aastane mees oma elukaaslast 43-aastast naist, põhjustades talle valu. Politsei pidas mehe kinni. Konflikti juures viibis ka alaealine laps.

1. jaanuaril teatati, et Põhja-Tallinnas sõle tänava korteris ründas seni tuvastamata inimene 34-aastast meest, põhjustades talle valu ja kehavigastusi. Politsei saabumise ajaks oli ründaja lahkunud.

1. jaanuaril anti teada, et Lasnamäel Ümera tänava korteris ründas 32-aastane mees oma elukaaslast 31-aastast naist ja tekitas talle valu ning kehavigastusi. Politsei pidas mehe kinni.

1. jaanuaril tuli teade, et Lasnamäel Pae tänava korteris lõi 22-aastane naine 22-aastasele mehele noaga kätte. Politsei pidas naise kinni.

1. jaanuaril laekus teade, et Kesklinnas Sadama tänava majutusasutuses ründas 46-aastane mees konflikti käigus 39-aastast meest ja tekitas talle valu ning kehavigastusi.

1. jaanuaril teatati, et Põhja-Tallinnas Uus-Maleva tänava korteris ründas joobes 35-aastane mees temale tuttavat 34-aastast naist ja põhjustas talle valu ning kehavigastusi. Politsei toimetas mehe kainenema.

1. jaanuaril anti teada, et Lasnamäel Linnaaru tee korteris lõi 41-aastane mees oma abikaasat 42-aastast naist näkku ja põhjustas talle valu ning kehavigastusi.

1. jaanuaril tuli teade, et Haaberstis Merirahu tänava eramajas lõi 22-aastane mees temale tuttavat 20-aastast meest näkku, põhjustades talle valu ja kehavigastusi. Politsei saabumise ajaks oli lööja lahkunud.

2. jaanuaril laekus teade, et Lasnamäel Meeliku tänava korteris lõi 63-aastane mees oma abikaasat 60-aastast naist, põhjustades talle kehavigastusi. Politsei pidas mehe kinni.

2. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Raekoja platsil lõi seni tuvastamata inimene kioski müüjat 35-aastast meest näkku, mille tagajärjel kannatanu kukkus, tundis valu ja sai kehavigastusi. Politsei saabumise ajaks oli lööja lahkunud.

2. jaanuaril anti teada, et Põhja-Tallinnas Sõle tänava korteris lõi seni tuvastamata inimene 56-aastast naist näkku, tekitades talle valu ja kehavigastusi.

2. jaanuaril tuli teade, et Mustamäel E. Vilde tee korteris ründas 32-aastane mees temale tuttavat 46-aastast naist, põhjustades talle valu ja kehavigastusi. Politsei pidas mehe kinni, kiirabi toimetas naise haiglasse.

2. jaanuaril laekus teade, et Mustamäel Sõpruse puiestee korteris ründas 47-aastane mees temale tuttavat 35-aastast naist, põhjustades talle valu ja kehavigastusi. Politsei pidas mehe kinni.

Vargus
31. detsembril teatati, et Haaberstis Meistri tänava ehitusobjektil on sisse murtud ehitussoojakusse ja varastatud tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on hinnanguliselt 2000 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
31. detsembril teatati, et Paldiskis Rae tänaval lõi 49-aastane mees oma abikaasat 48-aastast naist näkku, põhjustades naisele valu.

1. jaanuaril anti teada, et Maardus Veeru tänava korteris lõi joobes 39-aastane mees temale tuttavat 65-aastast naist pähe ja põhjustas talle valu. Politsei saabumise ajaks oli mees lahkunud.

1. jaanuaril tuli teade, et Saku vallas Männiku külas lõi 41-aastane mees 18-aastast meest näkku, põhjustades talle valu ja kehavigastusi.

1. jaanuaril laekus teade, et Maardus Kallasmaa tänava korteris ründas 42-aastane mees 68-aastast meest, põhjustades talle valu ja kehavigastusi. Politsei pidas mehe kinni.

1. jaanuaril teatati, et Paldiskis Pakri tänaval ründasid kaks meest neile tuttavat 24-aastast meest ja põhjustasid talle valu ning kehavigastusi.

2. jaanuaril teatati, et Maardus Ringi tänava korteris lõi joobes 52-aastane mees oma abikaasat 37-aastast naist ja põhjustas talle valu ning kehavigastusi. Politsei pidas mehe kinni.


Piiriturvalisus

31. detsembril kontrolliti Tallinna lennujaamas Eestist lahkumisel Ukraina kodanikest 18- ja 54-aastast meest, kes olid
viibinud Eestis seadusliku aluseta. Meestele koostati lahkumisettekirjutused ning kehtestati üheks kuuks sissesõidukeelud. Kiievisse suunduvale lennukile mehed ei jõudnud.

1. jaanuaril tõkestati Tallinna lennujaamas Eestisse sisenemine Ukraina kodanikust 24-aastasel mehel, kelle põhjendused reisi eesmärgi ja Eestis viibimise kohta ei olnud usaldusväärsed. Mees lahkus tagasi Kiievisse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised
2. jaanuaril sai politsei väljakutse Tartus Kaunase puiestee korterisse, kus joobes pereisa oli rünnanud oma elukaaslast ja nende ühist täisealist last. Juhtunu täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Ööl vastu 1. jaanuari puhkes Tartus Anne tänava korteris ühiselt alkoholi tarvitanud inimeste vahel tüli, mille käigus 32-aastane mees lõi nii oma elukaaslast kui ka tülisse sekkunud tuttavat meest. Politsei pidas lööja kinni ning viis ta esmalt kainenema.

Ähvardamine
1.jaanuaril reageeris politsei Tartus Raudtee tänava korteris juhtumile, kus joobes mees ähvardas terava esemega oma pereliikmeid ning vigastas end. Politsei pidas mehe kinni ning viis ta esmalt esmaabiks haiglasse. Täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Valgamaa

Surma põhjustamine ettevaatamatusest
2. jaanuari õhtupoolikul jäi Kuutsemäe suusakeskuses suusatõstuki trosside vahele 15-aastane noormees, kes töötas suusamäel olles seal isale abiks. Paraku sai nooruk raskelt viga ja suri sündmuskohal. Kõigi täpsemate üksikasjade selgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust.

Kelmus
31. detsembril pöördus politsei poole Valgamaal elav naine, kes avastas, et tema isikuandmeid kasutades on tema nimele võetud laen. Täpse kahjusumma ja kelmusjuhtumi asjaolude selgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust.

Piiriturvalisus
31. detsembril hommikul veidi enne kella 8 avastasid piirivalvurid, et Pihkva järvel ületas mootorkelk ebaseaduslikult ajutise kontrolljoone Eestist Venemaa Föderatsiooni ja tagasi. Teavitati Venemaa Föderatsiooni piirivalvet. Mootorkelgul ebaseaduslikult ajutist kontrolljoont ületanud isik kutsuti Värska teenistuskohta, kus talle riigipiiriseaduse rikkumise eest 200-eurone rahatrahv määrati.

1.jaanuari õhtul tõkestati Koidula piiripunktis Eestisse sisenemine kolmel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kelle selgitused piiriületuseks ei olnud piisavad. Isikutele väljastati sisenemiskeelud ja nad pöördusid tagasi Venemaa Föderatsiooni.

1.jaanuari õhtul peatasid Mustvee kordoni piirivalvurid Kallaste-Omade maantee 19. kilomeetril kontrolliks sõiduauto BMW ning avastasid, et selle roolis oli juhtimisõiguseta naine. Niisamuti avastasid piirivalvurid, et masinal puudus ka kehtiv tehnoülevaatus. Naine kõrvaldati juhtimiselt, tema suhtes alustati menetlust ning masinale tuli järgi kaine ning juhtimisõigust omav inimene.

2. jaanuaril saabus Kagu piiripunkti Venemaa kodanik sooviga siseneda Eestisse. Kuna ta oli vaktsineerimata ning puudus alus teda Eestisse lubada, suunati ta tagasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
Politsei sai teate, et 2. jaanuaril lõi 63-aastane mees Narvas Kangelaste prospekti korteris oma abikaasat ja 35-aastast poega. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 63-aastase mehe.

Politseile teatati, et 2. jaanuaril tekitas 44-aastane mees Jõhvi vallas Tammiku alevikus korteris oma 72-aastasele isale füüsilist valu. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 44-aastase mehe.

Politsei sai teate, et 2. jaanuaril lõi 55-aastane mees Kohtla-Järvel Mõisa tee korteris oma elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Politsei sai teate, et 1. jaanuaril lõi 31-aastane mees Kiviõlis korteris oma 33-aastast abikaasat. Juhtunu üksikasju selgitab politsei alustatud kriminaalmenetluses.

Politsei sai teate, et 1. detsembril lõid kaks meest Kohtla-Järvel Kalevi tänaval 53-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Politseile teatati, et 1. jaanuaril lõi 37-aastane naine Kiviõlis korteris 31-aastast naist noaga. Meedikud viisid kannatanu haiglasse. Juhtunu üksikasju selgitab politsei alustatud kriminaalmenetluses.

1. jaanuaril teatati politseile, et Narvas Malmi tänava korteris lõi 66-aastane mees ühise alkoholi tarvitamise käigus 68-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Politsei sai teate, et 1. jaanuaril lõi 33-aastane mees Narvas Vabaduse tänaval oma elukaaslast. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Politsei sai teate, et 1. jaanuaril lõi 30-aastane mees Kohtla-Järvel Estonia puiestee kortermaja trepikojas 45-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 30-aastase mehe.

Politseile teatati, et 1. jaanuaril lõi seni tuvastamata mees Sillamäel Viru puiesteel 49-aastast meest ja 46-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Politsei sai teate, et 1. jaanuaril lõi 33-aastane mees Narvas Juhkentali tänaval temale tuttavat meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 33-aastase mehe.

Politseile teatati, et 1. jaanuaril lõi 60-aastane mees Alutaguse vallas oma 55-aastast abikaasat. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Politseile teatati, et 1. jaanuaril lõi 36-aastane mees Narvas Uusküla tänava korteris oma elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Politsei sai teate, et 31. detsembril tekitas 20-aastane mees Kohtla-Järvel Mõisa tee korteris oma elukaaslasele füüsilist valu.

Politsei sai teate, et 31. detsembril lõi seni tuvastamata isik Kohtla-Järvel Pisuhänna tänaval 25-aastast meest noaga. Meedikud viisid kannatanu haiglasse. Juhtunu üksikasju selgitab politsei alustatud kriminaalmenetluses.

Ähvardamised
Politseile teatati, et 1. jaanuaril ähvardas 38-aastane mees Kohtla-Järvel Keskallee kortermaja trepikojas oma naabrinaist tapmisega.

Politsei sai teate, et 31. detsembril ähvardas 33-aastane mees Narvas teist meest tapmisega. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 33-aastase mehe.

Raske tervisekahjustuse tekitamine
1. jaanuaril reageeris politsei väljakutsele Narvas Daumani tänava korterisse, kus kaks meest lõid noaga 51-aastast meest. Meedikud toimetasid kannatanu haiglasse. Politsei pidas kinni 37-aastase mehe ja 57-aastase mehe.

Piiriturvalisus
31. detsembril kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel kolme Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel puudus vastavalt Vabariigi Valitsuse korralduse 169 „Riigipiiri ületamise ajutine piiramine COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 uue puhangu ennetamiseks" järgi õiguslik alus riiki sisenemiseks. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

31. detsembril kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 2001. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel ei olnud Eestisse sisenemiseks nõutavaid dokumente. Mehele koostati sisenemiskeeld ja suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

31. detsembril kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1991. aastal sündinud Kameruni Vabariigi kodanikku, kellel puudus vastavalt Vabariigi Valitsuse korralduse 169 „Riigipiiri ületamise ajutine piiramine COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 uue puhangu ennetamiseks" järgi õiguslik alus riiki sisenemiseks. Välismaalasele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaale.

1. jaanuaril kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel sõiduautoga saabunud 2001. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel puudus vastavalt Vabariigi Valitsuse korralduse 169 „Riigipiiri ületamise ajutine piiramine COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 uue puhangu ennetamiseks" järgi õiguslik alus riiki sisenemiseks. Naisele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

2. jaanuaril kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis seitset Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel puudus vastavalt Vabariigi Valitsuse korralduse 169 „Riigipiiri ületamise ajutine piiramine COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 uue puhangu ennetamiseks" järgi õiguslik alus riiki sisenemiseks. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa
Asja rikkumine ja hävitamine
2. jaanuaril teatati, et Haapsalus on kella ühe paiku öösel parkiva sõiduauto Nissan kapotil põlema pandud lõke. Politseipatrull kustutas selle pulberkustutiga ning pidas teos kahtlustatavana kinni 52-aastase mehe.
Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
3. jaanuaril teatati, et Pärnus lõi 53-aastane mees korteris oma elukaaslast, 43-aastast naist, kes sai viga. Politsei pidas mehe kinni.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
1. jaanuaril teatati, et Kuressaares lõi 39-aastane mees hotellis oma elukaaslast, 38-aastast naist, kes sai viga. Politsei pidas mehe kinni.

Asja omavoliline kasutamine
31. detsembril teatati, et Saaremaal Tahula külas on varahommikul omaniku tahte vastaselt ajutise kasutamise eesmärgil võetud traktor John Deere, millega sõideti Kuressaarde ning jäeti seal traktor Aia tänavale maha. Politsei pidas kahtlustatavatena kinni 19-aastase mehe ja 18-aastase mehe.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.