Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud ööpäeva jooksul 73 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine, 36 varavastast kuritegu, sealhulgas 25 vargust. Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kümme inimest. Tabati 24 alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 312.

Piirilt väljastati 20 sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

22. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Kai tänaval ründas 42-aastane naine turvatöötajat, 57-aastast meest, tekitades talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja viisid jaoskonda.

22. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Toompuiestee tänaval lõid 40-aastane mees ja 46-aastane mees 34-aastast meest, tekitades talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid ründajad kinni ja viisid nad jaoskonda.

Harjumaa

Vargus

22. juulil teatati, et Harku vallast Harku alevikust varastati tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on 2000 eurot.

Juhtumid piiril

22. juulil pidasid piirivalvurid Tallinna lennujaamas kinni kaks Gruusia kodanikku, kes saabusid lennuga Minskist: 1977. aastal sündinud naise ja 1981. aastal sündinud naise. Isikutel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad elatusvahendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Neile koostati sisenemiskeelud ning kuni tagasilennuni jäid nad lennujaama Non-Schengeni alale.

22. juulil pidasid piirivalvurid Tallinna lennujaamas kinni kaks Ukraina kodanikku, kes saabusid lennuga Moskvast: 1962. aastal sündinud mehe ja 1976. aastal sündinud mehe. Isikutel puudusid asjakohased dokumendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Neile koostati sisenemiskeelud ning kuni tagasilennuni jäid nad lennujaama Non-Schengeni alale.

22. juulil pidasid piirivalvurid Tallinna lennujaamas kinni 1990. aastal sündinud Ukraina kodaniku, kes saabus lennuga Kiievist. Mehel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad elatusvahendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Talle koostati sisenemiskeeld ning kuni tagasilennuni jäi ta lennujaama Non-Schengeni alale.

22. juulil pidasid piirivalvurid Tallinna lennujaamas kinni kuus Vietnami Sotsialistliku Vabariigi kodanikku, kes saabusid lennuga Moskvast: 2002. aastal sündinud naise, 1967. aastal sündinud mehe, 1975. aastal sündinud naise, 2002. aastal sündinud mehe, 1976. aastal sündinud mehe ja 1977. aastal sündinud naise. Isikutel puudusid asjakohased dokumendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Neile koostati sisenemiskeelud ning kuni tagasilennuni jäid nad lennujaama Non-Schengeni alale.

22. juulil pidasid piirivalvurid Tallinna lennujaamas kinni 1972. aastal sündinud Egiptuse kodaniku, kes saabus lennuga Istanbulist. Mehel puudusid asjakohased dokumendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Talle koostati sisenemiskeeld ning kuni tagasilennuni jäi ta lennujaama Non-Schengeni alale.

22. juulil pidasid piirivalvurid Tallinna lennujaamas kinni kaks Ukraina kodanikku, kes saabusid lennuga Kiievist: 1972. aastal sündinud mehe ja 1980. aastal sündinud mehe. Isikutel puudusid asjakohased dokumendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Neile koostati sisenemiskeelud ning kuni tagasilennuni jäid nad lennujaama Non-Schengeni alale.

22. juulil pidasid piirivalvurid Tallinna lennujaamas kinni 1975. aastal sündinud Ukraina kodaniku, kes saabus lennuga Kiievist. Naisel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad elatusvahendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Talle koostati sisenemiskeeld ning kuni tagasilennuni jäi ta lennujaama Non-Schengeni alale.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Arvutikelmused

Politseile laekus teade selle kohta, et 13. juulil võeti 62-aastase mehega Skype teel mitmel korral ühendust ning pakuti investeerimisvõimalust. Kannatanu avaldas oma andmeid, mille tulemusel vormistati tema nimele laen ning peteti välja pangakontole laekunud raha. Kannatanule tekitati kahju kokku summas 4510 eurot.

Politseile laekus teade selle kohta, et 17. juulil helistati väidetavalt 66-aastasele naisele ettevõttest „Kilp ja mõõk“ ning peteti talt raha välja kokku summas ligi 1250 eurot. Nimelt avaldas kannatanu helistajale oma andmeid ning oli ka nõus helistaja korraldusi internetipangas täitma. Hiljem kadus kannatanu pangaarvelt kogu raha, mis tol hetkel arvel oli. Lisaks selgus, et kannatanu nimele vormistati laen.

Politsei tuletab veelkord meelde, et oma andmeid ei tohi mingil juhul teistele isikutele avaldada. Ainult selliselt saab ennast kelmide kavatsustest eemale hoida. Vastasel juhul peab arvestama, et võite rahast ilma jääda. Loe lisaks: „Ettevaatust, kelmid tegutsevad“

Vargus
Ajavahemikus 14. juulist kuni 22. juulini varastati Kohtla-Järvel Estonia puiestee tänaval asuva kortermaja keldrist kolm jalgratast. Kahju kokku on ligi 760 eurot.

Valeraha
22. juulil teavitas 60-aastane naine politseid selle kohta, et ta on väidetavalt ostnud Narva-Jõesuus maantee pealt kaupa ning hiljem avastanud tagasirahana saadud raha hulgas võltsimistunnustega 20-eurose kupüüri.

Kehaline väärkohtlemine

22. juulil lõi 42-aastane mees Kohtla-Järvel Katse tänaval asuva maja korteris isa näkku. Lööja on kahtlustatavana kinni peetud.

Juhtum piiril
22. juulil kontrollisid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse liinibussiga saabunud 2000. aastal sündinud naist ja 1988. aastal sündinud meest. Mõlemad on Moldova Vabariigi kodanikud, kellel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad elatusvahendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Neile koostati sisenemiskeeld ning suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus

21. juulil avastati, et Põltsamaa linnas Tartu maanteel majast on varastatud tumelillat värvi jalgratas Wanted Daily. Kahju on umbes 250 eurot.

Tartumaa

Vargus

Ööl vastu 21. juulit varastati Tartus Narva maanteel korterist mobiiltelefon ja rahakott dokumentidega. Kahju on umbes 500 eurot.

Valgamaa

Vargus

21. juulil avastati, et Valga vallas Rampe külas on sisse murtud talumajja ning varastatud trimmer, muruniiduk ja tööriistu. Kahju on selgitamisel.

Viljandimaa

Vargus

22. juulil varastati Karksi-Nuia linnas Kaare tänaval ja Lõuna tänaval lukustamata kõrvalhoonetest aiakärud, õngeridvad, survepesur, akutrell ja rehvid. Kolm varguses kahtlustatavat meest jätsid põgenedes asjad mõnesaja meetri kaugusele maha, noormehed peeti kuriteos kahtlustatavana kinni.

Juhtumid piiril

22. juulil pidasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel kinni Venemaa Föderatsiooni registreerimismärgiga sõiduauto Volkswagen Golf, mida juhtis Venemaa Föderatsiooni kodanik, 36-aastane mees. Piirivalvurid selgitasid, et sõiduki andmed olid manipuleerimistunnustega. Sõiduk paigutati piiripunkti arestiaeda, juhil lubati lahkuda Venemaa Föderatsiooni.

22. juulil kontrollisid piiri- ja migratsioonijärelevalveametnikud Viljandi linnas ja maakonnas erinevaid ettevõtteid eesmärgiga tuvastada, kas seal on Eestis ebaseaduslikult viibivaid ja töötavaid inimesi. Kokku kontrolliti kuus juriidilist ja 33 füüsilist isikut, nende seas ukrainlased, lätlased ja eestlased. Ühtki rikkumist ei tuvastatud.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine

22. juulil sai politsei teate, et Pärnus Kulla tänaval ründas 40-aastane mees 44-aastast meest.

Avaliku korra raske rikkumine

21. juulil sai politsei teate, et Pärnus Rüütli tänaval lõi seni tuvastamata mees 29-aastast meest, kes sai viga.

Vargus

22. juulil sai politsei teate, et Pärnus Ringi tänaval varastati spordikott Adidas, milles olid sülearvuti Lenovo, kõrvaklapid ja muud isiklikud esemed. Vargusega tekitati kahju ligi 1300 eurot.