Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 151 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 68 varavastast kuritegu, sealhulgas 37 vargust (1 eluruumidest; 1 sõidukist). Lähisuhtevägivalla teateid oli 101.

Juhtus 10 inimkannatanuga liiklusõnnetust, milles sai vigastada 12 inimest. Juhtimiselt kõrvaldati 46 joobekahtlusega sõidukijuhti.

Eelmise nädala jooksul taotlesid Eestis ajutist kaitset 111 Ukraina sõjapõgenikku ning eilse seisuga oli Eestis kehtiv ajutine kaitse 30 868 sõjapõgenikul. Alates Venemaa sõjalisest rünnakust Ukraina vastu on Eestis saanud ajutist kaitset kokku 52 547 sõjapõgenikku. Lisaks taotlesid 25 Ukraina kodaniku eelmisel nädalal Eestis rahvusvahelist kaitset. Kokku on Eesti andnud rahvusvahelise kaitse 6911 ukraina kodanikule.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
3. mail teatati, et Kesklinnas Parda tänaval lõi mees 20-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

3. mail teatati, et Lasnamäel Paekaare tänava korteris tungis 47-aastane mees kallale oma 50-aastasele elukaaslasele. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Politsei pidas mehe kinni.

3. mail teatati, et Lasnamäel korteris tungis 38-aastane mees kallale oma 64-aastasele emale. Politsei pidas mehe kinni.

4. mail teatati, et Kesklinnas Viru tänaval tekkis konflikt, mille käigus 23-aastane mees tekitas 19-aastasele mehele vigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

4. mail teatati, et Lasnamäel korteris tekkis 36-aastase mehe ja tema 38-aastase abikaasa vahel konflikt, mille käigus tekitasid nad teineteisele vigastusi. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes.

4. mail teatati, et Kesklinnas Rävala puiestee hotellis lõi 24-aastane naine 20-aastasele naisele klaasiga pähe. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

4. mail teatati, et Kesklinnas Harju tänaval tungisid kaks seni tuvastamata meest ühele mehele kallale. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

4. mail teatati, et Kristiines tekkis korteris konflikt, mille käigus lõi 20-aastane naine oma elukaaslast noaga. Politsei pidas naise kinni. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

4. mail teatati, et Nõmmel Pärnu maantee korteris lõi mees oma abikaasat. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

4. mail teatati, et Nõmmel Pärnu maantee söögikohas lõi 44-aastane mees 37-aastast meest. Politsei pidas ründaja kinni. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

4. mail teatati, et Kesklinnas Aia tänaval tungiti kallale 30-aastasele mehele. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

5. mail teatati, et Kesklinnas Viru tänaval toimus kaklus 32- ja 19-aastase mehe vahel. Politsei pidas 19-aastase mehe kinni.

Vargus
3. mail teatati, et Nõmmel Tähetorni tee kinniselt õuealalt on laevast varastatud navigatsiooniseadmed, inverteerid, raadiosaatja ja puidust rool. Juhtumi täpsemad asjaolud ja kahju on täpsustamisel.

Tulirelva, selle olulise osa ja laskemoona ebaseaduslik käitlemine
5. mail teatati, et Lasnamäel Osmussaare tänaval tegi 61-aastane mees laske. Politsei leidis mehelt kaks relvataolist eset ning padrunid. Politsei pidas mehe kinni.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
4. mail teatati, et Kuusalus Suurpea külas lõi mees 62-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
4. mail teatati, et Peetris Vägeva tee trepikojast on varastatud valge Xiaomi NM 365 elektritõukeratas. Tõukeratas ei olnud kinnitatud. Tekitatud kahju on umbes 500 eurot.

Piiriturvalisus
2. mail koostati 1964. aastal sündinud Ukraina kodanikule ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati Schengeni sissesõidukeeld üheks kuuks, kuna mees oli viibinud alates 18. jaanuarist 2024 Schengeni viisaruumis ebaseaduslikult.

3. mail kontrolliti lennujaamas kahte Iraani päritolu inimest. Kontrolli käigus selgus, et inimestel olid võltsitud Hispaania dokumendid, nad peeti kinni ja toimetati kinnipidamiskeskusesse.

PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile ...

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
23. aprilli varahommikul lõi tuttav mees Mustvee vallas 44-aastast meest. Juhtumi täpsemaid asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Kelmus
Politseisse pöördus Jõgeval elav naine, kes müüs Marketplace vahendusel saapaid. Naisega võttis ühendust võimalik ostja, kes pakkus müüjale, et vormistab ise tema eest paki saatmise. Selleks tuli müüjal sisestada e-kirjaga saabunud juhiste järgi oma andmed ning kinnitada tehing oma netipangas. Peale nende toimingute tegemist avastas naine, et saabaste müügisumma asemel oli tema kontolt hoopis maha läinud 300 eurot.

Tartumaa

Vargused
25. aprillil avastati, et Tartus Siili tänava rattaparklast on varastatud Scott jalgratas. Kahju on 1000 eurot.

28. aprillil avastati, et Tartus Tulbi tänavalt on varastatud jalgratas Merida. Kahju on 450 eurot.

28. aprillil varastati Tartus Riia tänava ostukeskuse rattahoidlast elektriline tõukeratas Xiaomi Pro2. Kahju on 500 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
5. mai õhtul sai politsei väljakutse Elvasse Pika tänava korterisse, kus joobes mehe ja tema endise abikaasa vahel oli puhkenud konflikt, mis päädis kähmlusega. Naine pöördus esmaabiks haiglasse, mees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni. Juhtunu asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestati Kagu piiripunktides riiki sisenemine kolmel Venemaa kodanikul. Tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

4. mail kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Leedu numbrimärkidega veokit ja selle juhti ning avastasid, et masina registreerimistunnistus on kuulutatud tagaotsitavaks. Dokument võeti hoiule. Peale esmaseid menetlustoiminguid lubati veokil teekonda jätkata.

4. mail kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Saksamaa numbrimärgiga veokit ning selle juhti. Täiendava kontrolli käigus avastati, et veoluba on osaliselt võltsitud, dokument võeti hoiule. Kuna juht oli nõus menetluskulude ja võimaliku karistusena mõistetava rahalise karistuse asendamise maksega riigituludesse, siis kriminaalmenetlust ei alustatud. Ta tasus riigituludesse 300-eurot ning seejärel anti mees üle maksu- ja tolliameti kolleegidele.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine
4. mail sai politsei teate, et Kohtla-Järvel Pärna tänaval sooritas joobes 40-aastane mees stardipüstolist õhku mitu lasku. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Kehalised väärkohtlemised
4. mail teatati politseile, et Narvas Tallinna maanteel lõid kaks meest 22-aastast meest. Kiirabi andis mehele kohapeal esmaabi. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

4. mail sai politsei teate, et Sillamäel lõi 53-aastane mees ühise alkoholi tarvitamise käigus 41-aastast elukaaslast. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

5. mail sai politsei väljakutse Narvas Kalda tänavale, kus joobes 69-aastane mees lõi 71-aastast abikaasat. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

5. mail teatati politseile, et Narvas Mõisa tänaval lõi joobes 56-aastane mees naist. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Kelmused
2. mail pöördus politseisse 65-aastane naine, kellele helistas mees, kes tutvustas end politseiametnikuna ja palus raha saata Omniva pakiautomaadiga edasi. Kelmusega tekitatud kahju on 4700 eurot.

3. mail alustati kriminaalmenetlust selles, et 77-aastasele mehele helistas end pangatöötajana esitlenud naine, kes veensid teda pangast raha välja võtma ja seda üle andma. Kelmusega tekitatud kahju on 6900 eurot.

Lääne-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
3. mail teatati politseile, et Rakveres Võidu tänaval lõi joobes 41-aastane mees 27-aastast elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

3. mail sai politsei väljakutse, et Vinni vallas lõi joobes 37-aastane mees 53-aastast meest. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

3. mail teatati politseile, et Rakveres tekkis konflikt endiste elukaaslaste vahel, mille käigus ründas 40-aastane mees 32-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

4. mail sai politsei teate, et Tapa linnas lõi 41-aastane mees 49-aastast meest. Kiirabi viis vigastatud mehe esmaabi saamiseks haiglasse. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

5. mail teatati politseile, et Tapa vallas ründas 20-aastane naine 34-aastast meest. Politseinikud pidasid naise kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargused
2. mail teatati politseile, et Kadrina alevikus Rakvere teel varastati sõidukist Scania 300-400 liitrit kütust. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

3. mail sai politsei teate, et Haljala vallas Käsmu külas murti sisse garaažiboksi ja sealt varastati sõiduauto Jeep Grand Cherokee, diagnostika seade ja raha. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
Nädalavahetusel tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise viiel Moldova, neljal Venemaa, kahel Ukraina, ühel Usbekistani, ühel Gruusia ja ühel Kõrgõzstani kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

3. mail avastati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel Iirimaa kodanikku kontrollides tema asjade läbivaatusel Venemaa sümboolikat. Inimesele selgitati, et Eesti Vabariigis on selline sümboolika keelatud ja pärast sümboolika loovutamist lubati tal jätkata teekonda Eestisse.

3. mail saabus Narva-1 piiripunkti Usbekistani kodanik, kelle asjade läbivaatusel leiti Kasahstani autojuhi ADR tunnistus, mis oli täielikult võltsitud. Tunnistus võeti hoiule ning inimesele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaale.

4. mail kontrollisid Narva-1 piiripunkti piirivalvurid Moldova kodaniku dokumente ja selgus, et inimene oli viibinud Schengeni alal ebaseaduslikult 610 päeva ja neist viis Eestis. Inimesele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks, kohaldati kolmeks aastaks sissesõidukeeld Schengeni territooriumile ja määrati rahatrahv 200 eurot.

4. mail kontrollisid Narva-1 piiripunkti piirivalvurid Moldova kodaniku dokumente ja selgus, et inimene oli viibinud Schengeni alal ebaseaduslikult 219 päeva ja neist kuus Eestis. Inimesele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks, kohaldati kolmeks aastaks sissesõidukeeld Schengeni territooriumile ja määrati rahatrahv 800 eurot.

5. mail kontrollisid Narva-1 piiripunkti piirivalvurid Usbekistani kodaniku dokumente ja selgus, et inimene oli viibinud Schengeni alal ebaseaduslikult 18 päeva ja neist kuus Eestis. Inimesele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks, kohaldati viieks aastaks sissesõidukeeld Schengeni territooriumile ja määrati rahatrahv 800 eurot.

5. mail kontrollisid Narva-1 piiripunkti piirivalvurid Venemaa kodaniku dokumente ja selgus, et inimene oli viibinud Schengeni alal ebaseaduslikult 55 päeva ja neist ühe Eestis. Inimesele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati aastaks sissesõidukeeld Schengeni territooriumile.

PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile ....

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Ähvardamine
24. aprillil Emmaste osavallas ähvardas 34-aastane mees teist meest tervisekahjustuse tekitamisega. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
3. mail sai politsei teate, et Kohila vallas Aespa alevikus eramus tekkis ühise alkoholitarvitamise käigus konflikt, mille käigus läks 47-aastane mees kallale oma isale ja tekitas talle valu. Politsei toimetas 47-aastase mehe kinnipidamiskeskusesse.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
28. aprillil tekkis Leisi osavallas sõnavahetus ja kähmlus, mille käigus 44-aastane naine lõi teist naist. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.