Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 82 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 34 varavastast kuritegu, sealhulgas 27 vargust (kolm eluruumidest, kolm sõidukist). Registreeriti üks inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai vigastada üks inimene. Tabati üks alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 224 väärtegu. Piiril väljastati kaks sisenemiskeeldu ning riigist saadeti välja kaks inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
3. oktoobril teatati, et Lasnamäel Meeliku tänaval asuvas korteris lõi 39-aastane mees oma abikaasat, 39-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

3. oktoobril teatati, et Kesklinnas Gonsiori tänaval asuvas korteris lõi 24-aastane mees oma elukaaslast, 20-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
Ööl vastu 3. oktoobrit varastati Jõgeva vallas Jõune küla kinnistul seisnud sõiduautost Opel Monterey kaugusemõõtja, binokkel ja laste jalgratas. Kahju on 300 eurot.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
4. oktoobril öösel võttis taksojuht Tartus Vabaduse puiesteelt peale kliendi, kes soovis sõita Kavastusse. Esialgsetel andmetel jättis sihtkohta jõudnud joobes naisklient aga tasumata taksoarve ning ründas tasumist palunud 23-aastast sõiduki roolis olnud naist. Peale rüselust lahkus klient ööpimeduses majade vahele ning teda ei õnnestunud leida ka sündmuskohale saabunud korrakaitsjatel. Juhtunu üksikasju ning taksojuhti rünnanud isikut selgitab politsei alustatud menetluses.

Vargus
3. oktoobril teatati politseile, et Tartus Tähe tänaval seisnud Citroeni väikekaubikust varastati öö jooksul erinevaid elektrilisi tööriistu. Kahju on selgitamisel.

Politseile laekus teade, et 1. oktoobril varastati Tartus Turu tänava veekeskuse eest rattahoidikust lukustamata punane laste trikiratas. Kahju on 300 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
3. oktoobril teatati, et Narva linnas Kreenholmi tänaval tungiti kallale 35-aastasele mehele.

3. oktoobril teatati, et Narvas Kreenholmi tänaval tungis 18-aastasele neiule kallale tema 21-aastane poiss-sõber. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Ähvardamine
3. oktoobril teatati, et Narvas Energia tänaval asuvas ühiselamus ähvardas 53-aastast naist tema naabrimees.

Vargused
3. oktoobril teatati, et Narvas tungiti sisse Kreenholmi tänaval asuvasse meelelahutusasutusse ja varastati kassaaparaat sularahaga ja pudel viina. Kahju on 740 eurot.

3. oktoobril teatati, et Sillamäel J. Gagarini tänaval asuva korterelamu trepikojast varastati jalgratas Kreativ. Kahju on 250 eurot.

Asja omavoliline kasutamine
2. oktoobri õhtul sai Häirekeskus teate, et Sillamäe linnas Tallinna maanteel sõidab Jõhvi suunas ebakindla sõidustiiliga Citroen Berlingo, mille juht võib olla joobes. Politsei peatas sõiduki kontrollimiseks ning tuvastati sõidukit juhtinud 45-aastane mees oli kriminaalses alkoholijoobes. Tuvastati, et sõiduk ärandati Olgina alevikust Narva maanteelt. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Juhtum piiril
3. oktoobril saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1986. aastal ja 1969. aastal sündinud Ukraina kodanikud, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemisekeelud ning mehed saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
3. oktoobril alustati kriminaalmenetlus selles, et 2. oktoobril lõi Jõõpre külas seni tuvastamata mees metallist esemega 47-aastast meest, kes sai viga.

Vargus
3. oktoobril sai politsei teate, et Pärnus Papiniidu tänaval asuva kaupluse kassast varastati ligi 600 eurot sularaha.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.