Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 81 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 35 varavastast kuritegu, sealhulgas 18 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 29. Registreeriti 1 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 1 inimene. Tabati 5 alkoholi- ja 1 narkojoobes sõidukijuht.

Piirilt väljastati 15 sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja kaks inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
16. veebruaril teatati, et Lasnamäel K. Kärberi tänaval lõi 34-aastane mees 61-aastast meest. Politseinikud pidasid lööja kinni.

Vargus
18. veebruaril teatati, et kesklinnast Narva maantee ehitusobjektilt on varastatud ehitustööriistu. Kahju on kokku 7000 eurot.

Kelmus
17. veebruaril teatas 28-aastane naine, et tema pangakontolt on võetud 4257 eurot. Kannatanu sõnul helistati talle Google tehnilisest abist ja väideti, et tema kontole häkiti sisse ja siseneti uuest seadmest Lätis. Seejärel helistas meesterahvas, kes väitis, et on politsei töötaja ja rääkis kannatanule, et tema kontol toimuvad ebaseaduslikud tehingud seoses kiirlaenu võtmisega. Avaldaja ütles, et talle helistati ka Googleist, et tema kontole on häkitud ja paluti alla laadida programm AnyDesk, et kontrollida programme, mille kaudu viirus avaldajani jõudis või mille kaudu kelmid said tema isikuandmetele ligipääsu. Seejärel helistas uuesti end politseinikuna esitlenud mees ja ütles, et edasi võtab kannatanuga ühendust panga töötaja. Helistati pangast ja paluti andmete kontrollimiseks siseneda Smart-ID ja arve suletakse, et kelmid ei saaks seda kasutada ning panga töötaja suunab 1500 eurot ümber teisele arvele. Avaldaja sisenes oma paroolidega panka, kuna arvas, et räägib panga töötajaga. Seejärel öeldi, et kelmide tabamiseks on vaja avaldajal võtta Coop pangast laenu. Panga töötaja palus uuesti avada AnyDesk programmi, mida avaldaja ka tegi ning kõne lõpetuseks lubati järgmisel päeval tagasi helistada ja koostööd jätkata. Avaldaja helistas Swedbanka, et teada saada, mis tema kontoga on ja talle öeldi, et konto on blokeeritud ja küsiti, et kas ta on teinud ülekandeid SEB panka, avaldaja ütles et ei ning lasi kinni panna oma Smart-ID. Hiljem selgus, et tema kontolt on veel kantud teisele inimese arvele 2757,40 eurot.
Piiriturvalisus
17. veebruaril kell 15.10 tulid Kiievist Tallinna Lennujaama kuus Ukraina kodanikku. Nende enda sõnul saabusid nad turismi eesmärgil, aga nende dokumendid ei olnud korras ning piirivalvurite hinnangul ei olnud turism nende tegelik reisi eesmärk. Neile koostati sisenemiskeelud ja nad lahkusid sama päeva õhtul tagasi Kiievisse.
17. veebruaril kell 21.40 tulid Harkivist Tallinna Lennujaama kuus Ukraina kodanikku. Nende enda sõnul saabusid nad turismi eesmärgil, aga nende dokumendid ei olnud korras ning piirivalvurite hinnangul ei olnud turism nende tegelik reisi eesmärk. Neile koostati sisenemiskeelud.

LÕUNA PREFEKTUUR

Valgamaa

Kelmus
16. veebruaril pöördus politsei poole Valga vallas elav naine, kes oli saanud telefonikõne, milles teatati tema andmete väidetavast lekkimisest internetti. Probleemi lahendamiseks paluti naisel mobiiltelefoni alla laadida aplikatsioon ning sisestada Smart ID-koodid. Selle tegevuse käigus võeti aga naise andmeid kasutades talle 6200 euro suurune laen ning kannatanu arveldusarvelt kanti üle 1927 eurot. Kelmusjuhtumi üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
17. veebruaril koostati Lõuna prefektuuris ettekirjutus Eestist lahkumiseks Gruusia kodanikule, kes oli viibinud Eesti Vabariigis 119 päeva seadusliku aluseta. Isikule kohaldati neljaks kuuks sissesõidukeeld.

17. veebruaril tõkestati Luhamaa piiripunktis riiki sisenemine Valgevene kodanikul, kelle viisa oli kehtetu. Mehele väljastati sisenemiskeeld ning ta suundus tagasi Venemaa Föderatsiooni.

17. veebruaril avastasid piirivalvurid, et sõiduautoga Nissan Koidula piiripunkti saabunud Moldova kodaniku juhiluba on võltsing. Mehe suhtes alustati menetlust ning võltsitud juhiluba võeti mehelt ära.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kelmus
Politseile teatas Rakveres Võidu tänaval elav naine, et 14. veebruaril helistati talle võõralt numbrilt ja pakuti investeerimisvõimalust. Teataja andis investorina esinenud isikule ligipääsu oma pangakontole ja isikuandmetele. Paar päeva hiljem helistati pangast ja uuriti pangakontolt tehtud tehingute kohta ja naine avastas, et tema nimel on võetud erinevatest finantsasutustest laenu, mis on kantud tema pangakontole ja seejärel edasi tundmatutele pangakontodele. Kahju on kokku 1000 eurot.

Vargus
Politseile teatati, et Väike-Maarja vallas Edru külas on varastatud ajavahemikul 10.-14. veebruarini erinevaid liiklusmärke, liiklustahvleid ning liiklusmärgi aluseid. Kahju on kokku 1501 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Ida-Virumaa

Ähvardamine
17. veebruaril sai politsei teate, et Narvas Albert-August Tiimani tänaval ähvardas abikaasa oma 53-aastast naist. Politsei pidas 55-aastase mehe kahtlustatavana kinni. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kehaline väärkohtlemine
17. veebruaril sai politsei teate, et Narvas Fama tänaval löödi 37-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Kelmus
Politseile teatas Alutaguse vallas elav 45-aastane naine, et 8. veebruaril helistati talle võõralt numbrilt, tutvustati end politseiuurijana ja teatati, et naise isikuandmed kasutanud kelmid on tabatud ning teatajal tuleb allkirjastada digitaalselt avaldus. Seejärel helistati väidetavalt Google tehnilisest abist ja selgitati, et aidatakse kõik vajalikud kontod turvalisuse kaalutlustel üle vaadata. Teataja laadis alla AnyDesk rakenduse ja sisestas PIN-koodid, misjärel võeti naise pangakontolt 2800 eurot.

Piiriturvalisus
17. veebruaril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1989. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kes ei olnud saavutanud vaktsiinidoosi järel maksimaalset kaitset. Mehele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaale.

17. veebruaril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1969. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kelle vaktsineerimistõendi kehtivusaeg oli lõppenud. Naisele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Raplamaa

Vargus
17. veebruaril sai politsei teate, et Kohila vallas siseneti täpselt tuvastamata ajal elumajja, kust varastati klotsersõrmus. Esialgne kahju on ligi 550 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.