Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 55 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 27 varavastast kuritegu, sealhulgas 22 vargust (kaks eluruumidest ja üks sõidukitest). Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Tabati neli alkoholijoobes sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
29. septembril teatati, et Lasnamäe linnaosas Linnamäe teel lõi tundmatu mees 58-aastast naist näkku. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

29. septembril teatati, et Lasnamäe linnaosas Kivila tänava majas lõi 47-aastane naine pudeliga pähe tuttavale 34-aastasele naisele. Politsei pidas löömises kahtlustatavana kinni 47-aastase naise.

Vargused
29. septembril teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Kopli tänaval varastati maja lukustatud trepikojast lukustatud jalgratas. Vargusega tekitati kahju 335 eurot.

29. septembril teatati politseile, et 27. septembril varastati Mustamäe linnaosas spordiklubi trepikojast lukustatud jalgratas. Vargusega tekitatud kahju hinnanguliselt 2000 eurot.

29. septembril teatati politseile, et Lasnamäe linnaosas Lasnamäe tänaval varastati maja trepikojast lukustatud jalgratas. Vargusega tekitatud kahju 799 eurot.

29. septembril teatati, et Kesklinna linnaosas Kaupmehe tänaval varastati maja lukustatud trepikojast jalgratas. Vargusega tekitatud kahju hinnanguliselt 1000 eurot.

Kelmused
29. septembril teatati politseile, et kauplemisplatvormi maaklerid lõid ebaõige ettekujutuse tegelikest asjaoludest 27-aastasele Haabersti linnaosas elavale naisele. Naisele pakuti telefonis ja internetis võimalust kaubelda maakleri vahendusel kasumiga finantsturgudel. Naine kandis krüptoraha keskkonna Kraken kaudu enda pangakontolt firma kauplemisplatvormile 10 000 eurot. Raha naine välja võtta ei saanud ning samuti nõutakse temalt erinevatel ettekäänetel juurdemakseid. Täpsemad asjaolud selgitatakse välja menetluses.

29. septembril teatas 28-aastane Põhja-Tallinna linnaosas elav naine, et tema pangakontolt on tehtud tema enda teadmata erinevaid tehinguid. Tema krediitkaardi andmed oli sisestatud erinevatesse takso ja toidu tellimise telefoni äppidesse, mille teenuseid kasutas võõras inimene. Täpsemad asjaolud selgitatakse välja menetluses.

Harjumaa
Ähvardamine
29. septembril teatati, et Kehra linnas Kose vallas tegi 57-aastane mees noaga ähvardava liigutuse 24-aastase mehe suunas. Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni 57-aastase mehe.

Vargused
29. septembril teatati politseile, et 17.-18. septembril varastati Maardu linnas maja terrassilt kaks elektritõukeratast, laadimisjuhe ja jalgratas. Vargusega tekitati kahju hinnanguliselt 2050 eurot.

29. septembril teatati politseile, et Kaasiku külas Saue vallas varastati ekskavaatorist kütet ja neli ekskavaatori akut. Vargusega tekitati kahju hinnanguliselt 1300 eurot.

Juhtumid piiril
29. septembril viidi läbi illegaalimenetlus 1972. aastal sündinud Ukraina kodaniku suhtes. Mees viibis Eestis ebaseaduslikult 90 päeva. Talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati üheks aastaks sissesõidukeeld.

29. septembril kontrolliti sadamas 1984. aastal sündinud Ukraina kodanikku. Mees rikkus lühiajalise töötamise tingimusi, eneseisolatsioonikohustust ning samuti puudus tal alus Soome reisimiseks. Mehe viisa tunnistati kehtetuks. Talle koostati sundtäidetav ettekirjutus Eestist ja Schengenist lahkumiseks ning kohaldati sissesõidukeeld üheks aastaks ja kolmeks kuuks. Mees peeti 48 tunniks kinni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Viljandimaa

Vargus
28. septembril avastati, et Mulgi vallas Põlde külas on Hyundai traktorilt varastatud kaks akut. Kahju on 360 eurot.

Muu juhtum
29. septembril kontrollisid piiriametnikud Tartu linna erinevaid ettevõtteid selgitamaks, kas töötajatel on seaduslik alus Eestis viibimiseks ja töötamiseks. Kokku kontrolliti 25 juriidilist ja 51 füüsilist isikut ning ühtegi rikkumist ei tuvastatud.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
29. septembril teatati politseile, et Viru-Nigula vallas lõi 85-aastane mees 75-aastast naist, tekitades kannatanule füüsilist valu ja kehavigastusi.

29. septembril teatati politseile, et Kadrina valla puhkekülas lõi 52-aastane mees teist meest, tekitades kannatanule füüsilist valu ja kehavigastusi. Politsei pidas 52-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
29. septembril teatati politseile, et 28. septembril Sillamäel Roheline tänava maja juures viskas 38-aastane mees kivi, mis tabas teist inimest, tekitades kannatanule füüsilist valu. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

29. septembril teatati politseile, et Narvas Karja tänava maja juures lõi 61-aastane mees teist meest, tekitades kannatanule füüsilist valu ja kehavigastusi.

Vargused
29. septembril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 28. septembril Kohtla-Järvel Mõisa tee kauplusest varastas 16-asatane mees alkohoolseid jooke ja tekitas sellega kauplusele kahju ligi 410 eurot. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

29. septembril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 26. septembril Sillamäel Geoloogia tänaval pargitud autost varastati esituled, millega tekitati kahju ligi 250 eurot.

Juhtum piiril

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 29. septembril kella 16.10 paiku Eestisse sisenemisel Vene Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis tõkestati isikul riiki sisenemine ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
30. septembril sai politsei teate, et Tori vallas korteris ründas 36-aastane mees tuttavat 34-aastast meest, kes sai viga. Politsei pidas 36-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Vargus
29. septembril alustati kriminaalmenetlust selles, et ööl vastu 28. septembrit varastati Pärnus Kaevu tänaval elumaja hoovist lukustatud jalgratas Trek. Vargusega tekitati kahju ligi 590 eurot.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
30. septembril sai politsei teate, et Märjamaa vallas korteris ründas 29-aastane mees oma 19-aastast abikaasat, kes sai viga.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
29. septembril sai politsei teate, et Kuressaare linnas korteris ründas alkoholi tarvitanud 36-aastane mees oma 36-aastast abikaasat, kes sai viga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.