Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud ööpäeva jooksul 70 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks raske tervisekahjustuse tekitamine, 20 varavastast kuritegu ja 16 vargust. Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Tabati 21 alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 307.

Piirilt väljastati kaheksa sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Raske tervisekahjustuse tekitamine

13. mail teatati, et 44-aastane mees lõi Lasnamäel Raadiku tänaval asuvas majas noaga 36-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Kiirabi viis kannatanu haiglasse. Politseinikud pidasid 44-aastase mehe kinni.

Kehalised väärkohtlemised

13. mail teatati, et 47-aastane mees ründas Põhja-Tallinnas Sõle tänaval oma elukaaslast, 54-aastast naist ja tekitas talle valu.

13. mail teatati, et Lasnamäel Kivila tänaval löödi 28-aastast naist ja tekitati talle kehavigastusi.

13. mail teatati, et 48-aastane mees lõi Kesklinnas Saku tänaval oma töökaaslast, 35-aastast meest ja tekitas talle valu.

Vargus

13. mail teatati, et Kesklinnas P. Süda tänaval varastati autost mägironijavints ja õngeridvad. Kahju on kokku üle 10 000 euro.

13. mail teatati, et Haaberstis Lobjaka tänaval varastati majast sülearvuti ja ehetekapp. Kahju on 7000 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine

13. mail teatati, et 58-aastane mees lõi Maardu linnas Haigla tänaval asuvas majas oma abikaasat, 55-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Juhtumid piiril

13. mail saabusid Kiievist Tallinna lennujaama kolm Ukraina kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Kahele mehele ja naisele väljastati sisenemiskeeld ja nad viibivad lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

13. mail saabus Kiievist Tallinna lennujaama Ukraina kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Naisele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus

Ööl vastu 13. maid varastati Jõgeva vallas Saduküla ettevõtte territooriumilt minilaadur. Kahju ning täpsemad üksikasjad on selgitamisel.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine

Ööl vastu 14. maid puhkes Tartus J. Kuperjanovi tänava kortermajas kahe naabrimehe vahel tüli, mis päädis kaklusega. Politsei pidas sündmuskohal kahtlustatavana kinni 53-aastase joobes mehe ning viis ta esmalt arestikambrisse kainenema.

Juhtum piiril

14. mail kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis riiki siseneda soovinud 41-aastast Valgevene Vabariigi kodanikku, kel ei olnud kehtivat viisat. Mehele tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks, talle väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

13. mail teatati, et Kiviõli linnas Keskpuiesteel löödi 16-aastast noormeest.

Omastamine

13. mail teatati, et Jõhvis Rakvere tänaval omastati mobiiltelefon One. Kahju on 500 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Saaremaa

Kehalised väärkohtlemised

13. mail sai politsei teate, et Kuressaares lõi 62-aastane mees oma 58-aastast abikaasat.

12. mail sai politsei teate, et Kuressaares tungis 60-aastane mees kallale oma 62-aastasele vennale.