Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 83 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 51 varavastast kuritegu, sealhulgas 44 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 31.

Juhtus kolm inimkannatanutega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Juhtimiselt kõrvaldati üheksa joobekahtlusega sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
18. septembril teatati, et Õismäe teel korteris lõi 68-aastane naine 42-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

18. septembril teatati, et Põhja-Tallinnas Sõle tänaval korteris lõi 52-aastane mees 45-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
18. septembril teatati, et Rae vallas Assaku alevikus löödi 18-aastast meest.

Piiriturvalisus
18. septembril tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja määrati Schengenisse sissesõidukeeld 1996. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikule, kuna naine viibis Eestis üheksa päeva ebaseaduslikult.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
Politseile laekus teade, et Tartus Hiie tänava maja eest varastati jalgratas Scott. Vargusega tekitatud kahju on 300 eurot.

Politseile teatati, et Tartus Turu tänavalt varastati lukustatud elektriline tõukeratas Ninebot Segway. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Võrumaa

Kelmus
Politsei poole pöördus Võrumaal elav naine, kes leidis suvel Facebookist reklaamlingi, milles lubati kerget ja kiiret raha teenimise võimalust. Naine hakkas suhtlema vene keelt kõneleva mehega, kelle suuniste alusel kandis naine mitme kuu vältel üle erinevaid summasid. Lõpuks paigaldas ta mehe juhendamisel oma arvutisse AnyDesk programmi, andis talle oma paroolid ja kandis juhendamise teel üle mitmeid kordi erinevaid summasid. Ühtäkki avastas naine, et tema nimele on sõlmitud laenuleping ning et tema pangakontole laekunud raha on kadunud. Kokku kannatas naine kahju summas 17 000 eurot. Kelmusjuhtumi üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestasid piirivalvurid Kagu piiripunktides Eestisse sisenemise kolmel Moldova ja ühel Valgevene kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

17. septembril kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Serbia numbrimärgiga veokit ja selle juhti ning avastasid, et roolis olnud mehel puudus juhiluba. Juhile määrati 240-eurone rahatrahv ning ta kõrvaldati juhtimiselt. Peale menetlustoiminguid lahkus autorong asendusjuhiga Eesti suunas.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Röövimine
Politsei alustas kriminaalmenetlust selles, et 19. septembril tungisid Ahtmes Sõpruse tänaval seni tuvastamata mehed kallale 36-aastasele mehele ning võtsid temalt ära dokumendid ja raha. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargus
18. septembril teatati politseile, et Kiviõlis varastati sidekaablit. Vargusega tekitatud kahju on vähemalt 1200 eurot.

Piiriturvalisus
18. septembril tuvastati Narva-1 piiripunktis viisaeeskirja rikkumine ühel Venemaa kodanikul. Mehele määrati rahatrahv, koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ja kohaldati sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile.

18. juunil tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine kolmel Moldova ja Ukraina, kahel Venemaa ning ühel Gruusia kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Vargus
Politseile laekus teade, et Paides Pärnu tänava põõsastikust varastati lukustamata jalgratas Classic. Kahju on 300 eurot.

Raplamaa

Looma julm kohtlemine
Politseile laekus teade, et Märjamaa vallas on hooleta, toidu ja joogita jäetud koer. Juhtunu täpsemaid asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.