Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 82 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra rikkumine, 36 varavastast kuritegu, sealhulgas 11 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 30. Tabati kaheksa alkoholijoobes sõidukijuhti.

Piirilt väljastati viis sisenemiskeeldu, riigist saadeti välja kolm inimest ning registreeriti viis Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
10. veebruaril teatati, et kesklinnas Karu tänaval piserdati 66-aastasele mehele pipragaasi näkku.

10. veebruaril sai politsei teate, et Lasnamäel Läänemere teel kortermajas lõi 34-aastane mees oma elukaaslast, 30-aastast naist.

10. veebruaril teatati naabrite vahelisest tülist Mustamäel E. Vilde teel asuvas kortermajas, kus 49-aastane mees lõi terava esemega 57-aastast meest. Politseinikud pidasid lööja kinni.

10. veebruaril teatati, et kesklinnas Uus-Sadama tänaval ründas 45-aastane mees 58-aastast meest. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Avaliku korra rikkumine
10. veebruari sai politsei teate, et Mustamäel Sääste tänaval tõukas seni tuvastamata mees 37-aastast naist.

LÕUNA PREFEKTUUR

Võrumaa

Ähvardamine
Politseile laekus teade, et 6. veebruaril ähvardas endine elukaaslane 48-aastast võrulannat vägivallaga. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
10. veebruaril tõkestati Luhamaa piiripunktis riiki sisenemine 1984. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kuna tema viisa oli kehtetu. Mehele väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
Politsei sai teate, et 10. veebruaril lõi 39-aastane mees Tapa vallas Assamalla külas elumajas oma elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni. Juhtunu üksikasju selgitab politsei alustatud kriminaalmenetluses.

Ida-Virumaa

Vargus
Politsei sai teate, et 10. veebruaril varastati Kohtla-Järvel Mõisa teel pargitud autost rahakott koos dokumentide ja sularahaga. Esialgne kahjusumma on 300 eurot.

Kelmused
Politseile teatas Narvas elav 42-aastane mees, et 2. veebruaril saabus tema e-postile kiri SEB pangast. Mees vajutas kirjas sisalduvale lingile ja sisestas oma paroolid. Hiljem avastas kannatanu, et tema pangakontolt on teostatud ülekanded summas 2357 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Politseile teatati, et 9. veebruaril helistas Narvas elavale 51-aastasele naisele tundmatu mees, kes tutvustas end Swedbanki töötajana ning palus avaldajal turvalisuse tagamise ettekäändel paigaldada arvutisse programmi AnyDesk ja sisestada PIN-koodid, mida naine ka tegi. Hiljem avastas kannatanu, et tema pangakontolt on teostatud ülekanded võõrale pangakontole. Kahju on 3300 eurot.

Piiriturvalisus
10. veebruaril kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1956. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel lõppes vaktsineerimistõendi kehtivusaeg. Välismaalasele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
10. veebruaril lõi Kuressaare lähedal elumaja ees 45-aastane mees tuttavat 29-aastast meest, kes sai viga. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.