Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 153 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks raske tervisekahjustuse tekitamine, kaks avaliku korra rasket rikkumist ja 45 varavastast kuritegu, sealhulgas 34 vargust (kaks eluruumidest ja üks sõidukitest) ning neli sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Registreeriti 11 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 14 inimest. Tabati 73 alkoholijoobes ja neli narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 542 väärtegu.

Piiril väljastati 10 sisenemiskeeldu, registreeriti viis Schengeni viisaeeskirja rikkumist ja üks riigipiiri ebaseaduslik ületamine. Eestist saadeti välja kuus isikut.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

13. septembril teatati, et Kesklinnas Gonsiori tänaval löödi 43-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

13. septembril teatati, et 47-aastane mees lõi Haaberstis Vähi tänaval asuvas korteris oma abikaasat, 44-aastast naist.

13. septembril teatati, et 33-aastane mees lõi Lasnamäel Arbu tänaval asuvas korteris oma elukaaslast, 30-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Ööl vastu 14. septembrit teatati, et Kesklinnas Vana-Viru tänaval löödi 20-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

Ööl vastu 14. septembrit teatati, et Kesklinnas Pärnu maanteel löödi 32-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

14. septembril teatati, et Kesklinnas Aia tänaval löödi 22-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

14. septembril teatati, et 50-aastane mees lõi Kesklinnas Tatari tänaval 28-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

14. septembril teatati, et Kesklinnas Falgi teel toimus konflikt 68-aastase mehe ja 45-aastase mehe vahel, mille käigus tekitati 45-aastasele mehele valu.

14. septembril teatati, et 44-aastane mees lõi Haaberstis Õismäe teel 40-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid 44-aastase mehe kinni.

15. septembril teatati, et Vana-Viru tänaval rünnati 54-aastast meest. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse.

15. septembril teatati, et Vana-Posti tänaval asuvas klubis toimus kaklus, milles sai kannatada 30-aastane mees. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse.

15. septembril teatati, et Põhja-Tallinnas Puhangu tänaval ründas alkoholijoobes 32-aastane mees oma elukaaslast, 41-aastast naist. Kiirabi vaatas üle kannatanu vigastused.

15. septembril teatati kaklusest Põhja-Tallinnas Puuvilla tänaval 47-aastase ja 25-aastase mehe vahel, kes said mõlemad kannatada. Mõlemad osapooled toimetati kainestusmajja.

Vägivald võimuesindaja vastu

14. septembril teatati, et alkoholijoobes 35-aastane mees lõi oma isa, 61-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Hiljem lõi 35-aastane mees kehalise väärkohtlemise väljakutset teenindanud politseiametnikku, 37-aastast meest ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid 35-aastase mehe kinni.

Vargus

14. septembril teatati, et Kesklinnas Pikal tänaval varastati ehitussoojakust rahakott dokumentidega ning erinevad ehitustööriistad. Kahju on kokku üle 1000 euro.

14. septembril teatati, et Põhja-Tallinnas Randla tänaval varastati telefon, rahakott ja võtmed. Kahju on üle 1000 euro.

15. septembril teatati, et Saku tänaval asuvast korterist varastati ehteid ja pangakaart, millega võeti automaadist ka raha välja. Kokku kahju 1570 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine

14. septembril teatati, et alkoholijoobes 48-aastane mees ründas Lääne-Harju vallas Harju-Risti külas oma abikaasat, 46-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Juhtumid piiril

13. septembril viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve talituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1995. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodaniku suhtes. Politsei- ja Piirivalveamet lõpetas ennetähtaegselt naise viisavaba viibimisaja Eestis, kuna ta tegeles intiimteenuste osutamisega. Naisele koostati lahkumisettekirjutus lahkumaks 7 päeva jooksul Eestist ja Schengenist ning kohaldati sissesõidukeeld üheks aastaks.

14. septembril saabus Helsingist Tallinna Vanasadamasse reisilaevaga 1986. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanik, kes on alates 12.02.2019 seoses Tartu Maakohtu Jõgeva kohtumaja kohtuotsuse mittetäitmisega Lõuna prefektuuri poolt tagaotsitav. Tallinna kordoni patrull pidas laeva saabudes isiku kinni ning toimetas ta kinnipidamiskeskusesse.

14. septembril saabus Tallinna lennujaama Moskvast 1978. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanik, kel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Koostati piiril sisenemiskeeld ning tema viisa tunnistati kehtetuks. Mees paigutati lennujaama Non-Schengeni alale ootama võimalust tagasilennuks.

15. septembril saabusid Tallinna lennujaama Kutaisist kaks Gruusia kodanikku: 1984. aastal sündinud mees ja 1991. aastal sündinud mees. Meestel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Neile koostati piiril sisenemiskeelud ning nad paigutati lennujaama Non-Schengeni alale ootama võimalust tagasilennuks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine

14. septembril lõi 35-aastane mees Jõgeval Jaama tänava korteris 47-aastast endist elukaaslast. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetas politseiuurija juurde. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaaluurimises.

Tartumaa

Vargus

14. septembril varastati Tartus Mõisavahe tänava majutusasutusest sülearvuti koos kotiga. Vargusega tekitatud kahju on 500 eurot.

Kehaline väärkohtlemine

13. septembril teatati, et Tartus Anne tänava korteris lõi 42-aastane mees alkoholi tarvitamise käigus tuttavat 15-aastast noorukit. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Juhtunu üksikasjad on selgitamisel.

Valgamaa

Vargus

13. septembril teatati, et Valga vallas Koikkülas on sisse murtud kuuri ja lauta, kust varastati mootorsaag. Kahju on selgitamisel.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine

13. septembril teatati, et Viljandi vallas Mäeltkülas puhkes kahe naise vahel tüli, mille käigus lõi joobes 34-aastane naine 43-aastast naist vastu pead. Kannatanu pöördus esmaabiks haiglasse.

Juhtumid piiril

13. septembril kella 7 paiku kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel Kasahstani Vabariigi registreerimismärgiga sõiduauto Audi 100, mida juhtis 1981. aastal sündinud Kasahstani Vabariigi kodanik. Kontrolli käigus tuvastati, et sõiduki tehasetähis oli manipuleerimistunnustega, mistõttu paigutati masin täiendavaks ekspertiisiks piiripunkti territooriumile. Isik lahkus Venemaa Föderatsiooni.

14. septembril kella 16 paiku avastasid Mehikoorma piirivalvurid Peipsi järvel ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületuse seitsme jeti poolt. Veesõidukite juhid kutsuti Varnja kordonisse, kus neile määrati riigipiiri seaduse rikkumise eest rahalised karistused.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

Rakveres lõi Aia tn kodus 70-aastane mees oma 68-aastast elukaaslast, tekitades naisele füüsilist valu. Politseinikud toimetasid mehe kainestusmajja.

Ida-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine

15. septembril ähvardas 73-aastane mees Narvas-Jõesuus Karja tn läbi korteri akna relvataolise esemega möödakäijat, 46-aastast meest. Politseinikud leidsid läbiotsimise käigus korterist jahipüssi ja padrunid. 73-aastane mees on kahtlustavana kinni peetud.

Raske tervisekahjustuse tekitamine

14. septembril avastati Narvas Grafovi tänaval asuva kortermaja trepikojast peksmistunnustustega 61-aastane mees. Raskes seisus kannatanu toimetati haiglasse. Kahtlustavana peeti kinni 49-aastane mees.

Kehalised väärkohtlemised

13. septembri varahommikul teatas 31-aastane mees politseile, et Narvas Pähklimäe tn asuva meelelahutusasutuse juures peksis teda tundmatu mees, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi.

13. septembril peksis Narvas Tiimani tänaval tundmatu mees 31-aastast meest.

14. septembril tuli Kohtla-Järvel Toome pst korteris 75-aastane mees kallale oma 62-aastasele abikaasale, tekitades naisele füüsilist valu.

14. septembril lõi Sillamäel Kajaka tn korteris 33-aastane mees oma 41-aastast elukaaslast.

14. septembril tuli 39-aastane mees Kohtla-Järvel Ahtme mnt kallale oma 38-aastasele abikaasale, tekitades naisele füüsilist valu ja kehavigastusi. Mees on kahtlustavana kinni peetud.

15. septembril lõi Narvas Tallinna mnt asuvas korteris 30-aastane mees oma 19-aastast abikaasat.

Ähvardused

12. septembril ähvardas Narvas Vestervalli tn 30-aastane mees füüsilise vägivalla ja kehaliste vigastuste tekitamisega 29-aastast naabrinaist. Mees on kahtlustavana kinni peetud.

Politseile teatati, et 14. septembri öösel tekkis Narvas Võidu prospektil konflikt kahe omavahel tuttava 19-aastase mehe vahel. Üks mees teatas, et teine mees lõi teda. Vägivalda kasutanud mees teatas omakorda, et teine19-aastane mees ähvardas teda relvataolise esemega.

14. septembril ähvardas 53-aastane mees Narvas Suure tn majas 45-aastast naist tapmisega.

Politseile teatati, et 14. septembril ähvardas Alutaguse vallas 20-aastane mees 37-aastast meest füüsilise vägivallaga.

15. septembril pöördus Narva politseijaoskonda 41-aastane naine, kes avaldas, et talle tuttav 45-aastane naine on teda mitme kuu jooksul ähvardanud tapmise ja füüsilise vägivallaga.

Vargused

13. septembril teatati politseile, et ajavahemikul 8. september kuni 13. september varastati Alutaguse vallas Rannapungerja külas paat Flipper 450HT, mis leiti hiljem Rannapungerja jõe silla juurest. Paadilt on ära varastatud paadimootor Mercury F50 ELPT EFI. Esialgne kahju on 4700 eurot.

13. septembril varastati Narvas Hariduse tn trepikojast rohelist värvi raamiga jalgratas Classic. Kahju on 380 eurot.

Politseile teatati, et öösel vastu 13. septembrit varastati Narvas Sepa tn eramajast mopeed Hussar. Kahju on 250 eurot.

Politseile teatati 13. septembril, et 1. septembril varastati Kohtla-Järve linnas Järveküla teel asuvast laost erinevat kaupa. Kahju on 1450 eurot.

Politseile teatati, et ajavahemikul 7. september kuni 13. september lõhuti Sillamäel Tolstoi tn asuva garaaži lukk ning varastati sealt bensiinisaag Partner, elektrisaag AWD, saag Milwakee, akulaadija Stek, raadio Makita, kirves Fiskars, tööriistad Torex, neli autorehvi Continental. Kahju on 1295 eurot.

14. septembril teatati politseile, et Narvas Kreenholmi tn maja koridorist varastati jalgratas Kross Level 2.0. Kahju on 400 eurot.

Asja rikkumine ja hävitamine

13. septembri öösel põles Narvas Tallinna mnt pargitud sõiduauto BMW. Kahju on 5000 eurot.

Juhtumid piiril

13. septembril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1988. aastal sündinud Ukraina kodanikku. Kuna naisel polnud õiguslikke aluseid Eestisse sisenemiseks, väljastati talle sisenemiskeeld ja suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

14. septembril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel Ukraina registreerimismärgiga sõiduautot Lexus, milles viibis 1975. aastal sündinud naine, Ukraina kodanik. Kontrollimisel selgus, et tegemist on Ukrainast varastatud sõidukiga. Asjaolude väljaselgitamiseni peeti sõiduk kinni ja anti üle Narva politseijaoskonnale.

14. septembril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eesti Vabariiki sisenemisel Eesti Vabariigi registreerimismärgiga sõiduautot Toyota RAV4, mida juhtis 1965. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanik. Kontrolli tulemusel tuvastati, et sõiduki identifitseerimistähised on manipuleerimistunnustega. Asjaolude väljaselgitamiseks võeti Toyota vallasasjana hoiule.

15. septembril kontrolliti Narva raudteepiiripunktis Eestisse sisenemisel reisirongiga Moskva-Tallinn saabunud 1989. aastal sündinud Kuuba Vabariigi kodanikku. Mehel puudus kehtiv viisa või elamisluba, talle väljastati sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

15. septembril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eesti Vabariigist väljumisel 1967. aastal sündinud määratlemata kodakondsusega meest. Kuna mees on tagaotsitav, peeti ta kinni ja anti üle Narva politseijaoskonna politseinikele.

15. septembril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel Venemaa Föderatsiooni registreerimismärgiga sõiduautot Nissan, mida juhtis 1988. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanik. Kontrollis tuvastati, et sõiduki VIN-tähis on manipuleerimistunnustega. Roolis olnud mehele määrati trahv ja ta saadeti sõidukiga tagasi Venemaa Föderatsiooni.

15. septembril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestist väljumisel 1997. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Selgus, et naine viibis Eestis 11 kalendripäeva seadusliku aluseta. Talle määrati rahatrahv ja lubati lahkuda Venemaa Föderatsiooni.

15. septembril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel jalgsi saabunud 1979. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikku. Mehe ütlused reisi eesmärgi kohta olid ebaselged ja tal puudusid asjakohased dokumendid. Talle väljastati sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

15. septembril kontrolliti Narva raudteepiiripunktis Eestisse sisenemisel reisirongiga Moskva-Tallinn saabunud 1984. aastal sündinud Kuuba Vabariigi kodanikku. Mehel puudus kehtiv viisa või elamisluba. Talle väljastati sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

15. septembril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel jalgsi saabunud 1983. aastal sündinud Ukraina kodanikku. Mehe ütlused reisi eesmärgi kohta olid ebaselged ja tal puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki. Talle väljastati sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

15. septembril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel jalgsi saabunud 1970. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Mehel puudus seaduslik alus Eesti Vabariiki sisenemiseks. Talle väljastati sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Vargus

14. septembril sai politsei teate, et Lääne-Nigula vallas siseneti eluhoonesse, kust varastati maal, kolm graafilist lehte ja kaks küünlajalga. Vargusega tekitati kahju ligi 2180 eurot.

Pärnumaa

Vargused

13. septembril sai politsei teate, et Pärnus Lootsi tänaval varastati sportikotist telefon iPhone 6, riideesemeid ja spordijalanõud. Vargusega tekitati kahju ligi 1100 eurot.

13. septembril sai politsei teate, et Pärnus Suur-Veski tänaval varastati elumaja hoovist jalgratas Scott. Vargusega tekitati kahju ligi 1000 eurot.

Kehaline väärkohtlemine

15. septembril sai politsei teate, et Pärnus Mai tänaval lõi 30-aastane mees 24-aastast naist, kes sai viga.

Raplamaa

Ähvardamine

15. septembril sai politsei teate, et Kohila vallas ähvardas 47-aastane mees oma 42-aastast elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Vargus

15. septembril sai politsei teate, et Kehtna vallas varastati lukustamata küünist viljalõikur. Vargusega tekitati kahju ligi 1000 eurot.

Avaliku korra raske rikkumine

14. septembril sai politsei teate, et Raplas Kauba tänaval lõi 31-aastane mees 30-aastast meest.