Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 72 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 30 varavastast kuritegu, sealhulgas 18 vargust ning üks sõidukivargus või omavoliline kasutamine. Lähisuhtevägivalla teateid oli 25. Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada viis inimest. Tabati 11 alkoholijoobes ja kaks narkojoobes sõidukijuhti. Piirilt väljastati 19 sisenemiskeeldu, tabati üks riigis ebaseaduslikult viibiv inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
14. juulil alustati menetlust selles, et Põhja-Tallinnas Uus-Maleva tänaval asuvas korteris löödi 35-aastast naist. Juhtunu asjaolud on täpsustamisel.

Kelmus
14. juulil alustati menetlust selles, et kannatanu leidis väidetava investeerimisplatvormi ivacrp.nl reklaami ja kandis väidetava maakleri juhendamisel tundmatule kontole üle 21 000 euro. Hiljem ei saanud kannatanu enam raha tagasi kanda.

Arvutisüsteemile ebaseaduslikult juurdepääsu hankimine
14. juulil alustati menetlust selles, et võõras inimene kasutas teise inimese sotsiaalmeedia kontot.

Vargused
14. juulil alustati menetlust selles, et Lasnamäel Läänemere teel varastati keldrist jalgratas, tõukerattad ja ehted. Kogukahju on peaaegu 4000 eurot.

14. juulil alustati menetlust selles, et 24-aastane mees varastas Haaberstis Paldiski maanteel asuvast kauplusest erinevaid tööriistu ja elektroonikat. Kogukahju on üle 2000 euro. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Harjumaa

Kelmus
14. juulil alustati menetlust selles, et kannatanu leidis väidetava investeerimisplatvormi favortrades.com reklaami ja kandis väidetava maakleri juhendamisel tundmatule kontole üle 7500 euro. Hiljem ei saanud kannatanu enam raha tagasi kanda.

Piiriturvalisus
14. juulil koostati lahkumisettekirjutus ja sissesõidukeeld kuueks kuuks 2002. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikule. Naine viibis Schengeni alal 169 päeva seadusliku aluseta.

14. juulil kontrolliti Paldiski Põhjasadamas Tšehhi numbrimärgiga sõiduautot, mida juhtis 1996. aastal sündinud Tadžikistani Vabariigi kodanik. Mees esitas kontrolliks võltsitud Tadžikistani juhiloa.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Tööõnnetus
14. juulil kella 10 ajal sai politsei teate, et Tartus Hommiku tänaval kukkus ehitusobjektil veoki haagiselt alla 65-aastane mees, kes sai nii raskelt viga, et suri. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Vargused
14. juulil sai politsei teate, et Tartus Pikal tänaval kortermaja juurest on varastatud lukustatud BMX jalgratas. Kahju on 600 eurot.

14. juulil avastati, et Nõo vallas kraanast on varastatud umbes 230 liitrit kütust ja tööriistu. Kahju on selgitamisel.

15. juulil avastati, et Tartus Mõisavahe tänaval on sisse murtud ehitussoojakutesse ning varastatud erinevaid esemeid. Kahju on umbes 500 eurot.

Võrumaa

Kehalised väärkohtlemised
Politsei sai teate et 12. juulil tekkis Võru vallas talumaja juures tüli, mille käigus mees lõi oma naist, kes sai viga. Juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.

Politsei sai teate, et 13. juulil tekkis Rõuge vallas eramus konflikt mehe ja talle tuttava naise vahel, mille käigus sai naine viga. Juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Asja omavoliline kasutamine
14. juulil teatati politseile, et Rannu külas asuva toitlustuskoha parklast on ärandatud kaubik Volkswagen Transporter koos järelhaagisega. Politseinikud asusid kaubikut otsima ja juba peagi leidsid kirjeldustele vastava kaubiku Väike-Maarja vallast ja pidasid seda juhtinud 29-aastase joobetunnustega mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Juhtunu täpsemaid üksikasju selgitatakse kriminaalmenetluses.

Ida-Virumaa

Plahvatuse tekitamine
14. juulil sai politsei teate Kiviõlisse Soo tänava asuvasse kortermajja, mille neljanda korruse korteris oli toimunud plahvatus. Sündmuskohale reageerinud päästjad evakueerisid trepikoja elanikud ja selgitasid, et korteris toimunud plahvatuses said viga 79-aastane mees ja 75-aastane naine, kes toimetati haiglasse. Juhtunu täpsemad asjaolud, sealhulgas plahvatuse põhjuse, selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus

14. juulil koostati Narva-I piiripunktis üheksa sisenemiskeeldu. Neist viis Venemaa Föderatsiooni kodanikele, neli Ukraina kodanikele.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
15. juulil teatati, et Pärnus lõi tundmatu naine 50-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused
14. juulil alustati menetlust selles, et 8. juulil varastati Pärnus avalikust kohast elektriline tõukeratas Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2, väärtusega 505 eurot.

15. juulil alustati menetlust selles, et ajavahemikul 2. juuli kuni 3. juuli varastati Pärnus avalikust kohast musta ja kollast värvi roller BAOTIAN BT49QT-28B. Kahju on ligi 400 eurot.