Politseis registreeritud sündmused
Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 132 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 89 varavastast kuritegu, sealhulgas 45 vargust.
Juhtus 7 inimkannatanutega liiklusõnnetust, kus sai vigastada 9 inimest. Juhtimiselt kõrvaldati 25 joobekahtlusega sõidukijuhti.
LÄHISUHTEVÄGIVALD
Lähisuhtevägivalla teateid oli 87.
Kehalised väärkohtlemised
20. veebruari õhtul sai politsei teate Narvast, kus 18-aastane naine lõi oma elukaaslast.
20. veebruari hommikul sai politsei teate Sillamäelt, kus 37-aastane mees lõi oma naist. Politsei pidas mehe kinni.
21. veebruari öösel sai politsei teate Tapa vallast, kus 33-aastane alkoholijoobes mees lõi oma elukaaslast. Politsei pidas mehe kinni.
22. veebruaril sai politsei teate Tõrva linnast, et alkoholijoobes 37-aastane mees ründas elukaaslast. Kiirabi osutas kannatanule esmaabi. Politsei pidas mehe kinni.
KELMUSED
Politsei registreeris 84 teadet telefoni- ja internetikelmusest, millest 13 juhul said inimesed varalist kahju kokku summas ligi 425 000 eurot.
Enamik petuskeeme olid seotud kõnega kullerilt. Näiteks teatati inimesele saadetud pakist või tähitud kirjast, mille kättetoimetamiseks on vaja anda allkiri ja kinnitada oma koodid. Samuti oli palju teateid vee-, gaasi- või elektriarvesti kontrollimise ettekäändel ja kõnesid panga või politsei nimel. Politsei nimel helistati ka väitega, et ID-kaardi kiibil on tuvastatud viga.
19. veebruaril sai 88-aastane Kohtla-Järve naine kõne end Eesti Energia töötajana tutvustanud kelmilt, kes vestluse käigus veenis naist ütlema oma isikukoodi. Mõne aja pärast tuli uus kõne end politseinikuna tutvustanud petturilt, kes hoiatas, et eelmine kõne oli pettus ja nüüd peab naine kaasa aitama, et oma pangakontot kaitsta ja petturid tuvastada. Sel ettekäändel andis naine tema kodu ukse taha tulnud võõrale mehele üle 5000 eurot sularaha.
20. veebruaril sai 85-aastane Narva mees kõne väidetavalt politseist, kus hoiatati pragu ringlevat petuskeemide eest. Meest veendi, et ta peab oma raha andma uurimistoimingu tegemiseks ja ähvardati kriminaalmenetlusega, kui ta sellest keeldub. Mees sai tänaval kokku tema jaoks võõra rahakulleriga, kellele ta andis üle 3350 eurot.
20. veebruaril teatati, et kelmid kontakteerusid näiliselt USA koostööpartneritena First Spear LLC esindajana Eesti ettevõttega, edastades kauba tellimuse meilile. Ettevõte tasus arve esialgselt USA Chase Bank Texas kontole, mis lükati tagasi. Seejärel paluti tasuda arve Portugali panga BANCO BPI kontole, mis lükati samuti tagasi. Seejärel edastati Eesti ettevõttele Indoneesia panga Nak BTN Jakarta konto rekvisiidid ning paluti teha sellele kontole ülekanne, mida ettevõte ka tegi. Kaupa ettevõte ei saanud. Esialgne kelmusega tekitatud kogukahju on ettevõttele ligi 167 298 eurot.
20. veebruaril teatati, et kelmid helistasid näiliselt kullerfirma, politsei ja panga nimel Nõmmel elavale 77-aastasele naisele. Kõne käigus kinnitas kannatanu korduvalt Mobiil-ID PIN koode ja hiljem avastas, et tema pangakontodelt on tehtud ülekandeid võõrastele pangakontodele. Esialgne tekkinud kahju on ligi 110 700 eurot.
20. veebruaril teatati, et kelmid helistasid Haaberstis elavale 50-aastasele naisele näiliselt Smart-ID ja küberpolitsei nimel ning kõne käigus kinnitas naine korduvalt Smart-ID PIN koode. Hiljem avastati, et ettevõttelt, mille pangakontole naisel on ligipääs, tehti ülekandeid võõrastele pangakontodele. Esialgne tekkinud kahju on ligi 83 700 eurot.
20. veebruaril teatati, et kelmid helistasid Põhja-Tallinnas elavale 58-aastasele naisele ning hiljem samal päeval andis kannatanu tema juurde koju tulnud tundmatule inimesele üle sularaha. Esialgne tekkinud kahju on ligi 6350 eurot.
PÕHJA PREFEKTUUR
Tallinn
Kehaline väärkohtlemine
20. veebruaril teatati, et Kesklinnas lõi 47-aastane mees 43-aastast meest. Politsei pidas mehe kinni.
20. veebruaril teatati, et Lasnamäel lõi ja kägistas 42-aastane mees oma elukaaslast, mille tagajärjel sai naine viga. Politsei pidas mehe kinni.
21. veebruaril teatati, et Mustamäel toimus füüsiline konflikt 20- ja 22-aastaste meeste vahel, mille tagajärjel sai 22-aastane mees viga. Kiirabi viis kannatanu haiglasse ja politsei kahtlustatava mehe kinni.
21. veebruaril teatati, et Pirital lõi ja kägistas 32-aastane mees omale tuttavat naist, mille tagajärjel sai naine kannatada. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.
22. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas ründas 34-aastane mees oma sõbrannat, mille tagajärjel sai naine viga. Politsei pidas mehe kinni.
22. veebruaril teatati, et Kesklinnas ründasid seni tuvastamata inimesed 23-, 28- ja 24-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.
Asja rikkumine ja hävitamine
21. veebruaril teatati, et Mustamäel on seni tuvastamata inimene kahjustanud autot ning lasknud auto rehvid tühjaks. Esialgne tekkinud kahju on ligi 4000 eurot.
Vargus
20. veebruaril teatati, et Lasnamäel varastati kortermaja eest Shoprider 889 SLBF neljarattaline tõukeratas ja kolmerattaline elektrimootoriga jalgratas. Esialgne tekkinud kahju on ligi 3950 eurot.
Piiriturvalisus
22. veebruaril keelati Tallinna Vanasadamas riiki sisenemine kolmel Etioopia kodanikul, kellel puudusid vastavad dokumendid. Inimesed toimetati kinnipidamiskeskusesse.
LÕUNA PREFEKTUUR
Põlvamaa
Ähvardamine
22. veebruaril ähvardas Põlva vallas 56-aastane mees noaga oma naabreid. Politsei pidas mehe kinni.
Tartumaa
Kehaline väärkohtlemine
21. veebruaril ründas Tartu linnas alkoholijoobes 25-aastane mees ööklubi turvameest. Kiirabi kontrollis kannatanu üle. Politsei pidas mehe kinni.
Avaliku korra rikkumine
22. veebruaril sisenes Lohkva külas alkoholijoobes 31-aastane mees ühte korterisse, misjärel kutsus korteri elanik talle politsei. Politsei pidas agressiivselt käitunud mehe sündmuskohal kinni. Juhtumi täpsemad asjaolud selgitatakse välja alustatud kriminaalmenetluse käigus.
Piiriturvalisus
20. veebruaril kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenedes Serbia kodanikku, kelle puhul ilmnes, et inimene on Schengeni ruumis viibinud lubatust 90 päeva rohkem. Mehele väljastati Eestisse sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.
20. veebruaril avastasid piirivalvurid Pihkva järvel ühe inimese ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületuse Eestist Venemaale. Eesti territooriumile naastes pidasid piirivalvurid rikkuja kinni, mille käigus selgus, et tegu oli Eesti kalastajaga, kes eksis ära. Mehele määrati rahatrahv 120 eurot.
21. veebruaril avastasid piirivalvurid Peipsi järvel ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületuse motokoeral kahe inimese poolt Venemaalt Eestisse. Juhtunule reageerinud Eesti piirivalve saanipatrull teatas rikkumisest Vene piirivalvet, mis lahkus sündmuskohalt koos rikkujatega.
22. veebruaril ületasid kaks isikut ebaseaduslikult ajutist kontrolljoont Eestist Venemaale ja tagasi. Eesti piirivalve saanipatrull tuvastas kaks Läti kodanikku, kellele määrati 104-eurone rahatrahv.
22. veebruaril tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine kahel Venemaa kodanikul. Ühel puudusid vajalikud reisidokumendid ning teisel juhul peeti inimest ohuks avalikule korrale. Mõlemale väljastati sisenemiskeeld ja suunati tagasi Venemaale.
IDA PREFEKTUUR
Ida-Virumaa
Kehaline väärkohtlemine
22. veebruari hommikul sai politsei teate Sillamäelt, kus 40-aastane mees lõi 53-aastast meest.
Lääne-Virumaa
Ähvardamine
22. veebruari päeval ähvardas Lääne-Virumaal 37-aastane mees 27-aastast meest noaga. Politsei pidas mehe kinni.
Piiriturvalisus
Möödunud nädalavahetusel tõkestati Narva piiripunktis riiki sisenemine kaheksal Moldova, kahel Argentiina ja kahel Venemaa kodanikul, sest neil puudusid reisiks vajalikud dokumendid.
LÄÄNE PREFEKTUUR
Möödunud nädalavahetusel Lääne prefektuuris teateid olulistest kuritegudest ei registreeritud.
Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.