Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 109 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks raske tervisekahjustuse tekitamine, üks avaliku korra raske rikkumine, 41 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine ja 27 vargust. Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada kaks inimest. Tabati kuus alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 141 väärtegu.

Piiril väljastati neli sisenemiskeeldu, Eestits saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Raske tervisekahjustuse tekitamine

14. jaanuaril sai politsei teate, et Lasnamäel ründas 47-aastane mees korteris oma elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Kehaline väärkohtlemine

14. jaanuaril sai politsei teate, et Nõmmel löödi eramus 34-aastast naist.

14. jaanuaril sai politsei teate, et Mustamäel löödi 30-aastast meest.

14. jaanuaril sai politsei teate, et Lasnamäel löödi 22-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 26-aastase mehe.

14. jaanuaril sai politsei teate, et Lasnamäel lõi 34-aastane mees korteris oma elukaaslast. Politsei viis mehe kahtlustatavana jaoskonda.

Vargus

14. jaanuaril sai politsei teate, et Kesklinnas varastati ehitussoojakust tööriistu. Kahju on kokku 1764 eurot.

14. jaanuaril sai politsei teate, et Põhja-Tallinnas varastati korterist ehteid. Kahju on kokku ligi 7000 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine

14. jaanuaril sai politsei teate, et Viimsi vallas lõi 34-aastane mees eramus 32-aastast elukaaslast. Politsei viis mehe kahtlustatavana jaoskonda.

LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Kelmus

12. jaanuaril teatas 23-aastane mees politseile, et leidis välismaisest interneti müügiportaalist Komatsu ekskavaatori, mida soovis osta. Mees leppis tehingu müüjaga kokku ning kandis talle soovitud masina eest 3000 eurot. Paraku ei saanud mees ei lubatud masinat ega ole tagasi saanud ka selle eest tasutud raha. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaaluurimises.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine

13. jaanuaril lõi 62-aastane mees Kambja vallas Reola külas tuttavat 55-aastast meest, kes sai viga ning pöördus esmaabiks traumapunkti.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine

14. jaanuaril kella 8 paiku hommikul löödi Tõrva vallas Ala külas 14-aastast noorukit, kes pöördus esmaabiks traumapunkti. Juhtunu üksikasju ja lööjaid selgitab politsei kriminaaluurimises.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine

14. jaanuari hilisõhtul puhkes Viljandis A. Irve tänava korteris kähmlus 44-aastase naise ning alkoholi tarvitanuid 18- ja 21-aastase mehe vahel. Rüseluses said viga alkoholi tarvitanud noored mehed ning meedikud viisid nad tervisekontrolliks haiglasse. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Juhtum piiril

14. jaanuaril kella 15 ajal peatasid piirivalvurid Tartumaal Alatskivi-Varnja tee 8. kilomeetril liikunud karakati, mis oli oma uljaste sõiduvõtetega piiriametnike tähelepanu pälvinud. Maastikusõiduki roolis olnud mehe kontrollimisel tuvastasid piirivalvurid, et 46-aastane juht oli alkoholi tarvitanud ning lisaks puudus tal ka masina juhtimisõigus. Mees kõrvaldati juhtimiselt, tema suhtes alustati väärteomenetlus ning sõiduki tüürimine anti mõne aja möödudes üle kohale saabunud kainele sohvrile.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vägivald võimuesindaja vastu

13. jaanuaril märkas Ida prefektuuri politseinik töölt vabal ajal Rakveres Võidu tänaval autot, mis oli sõitnud lumevalli. Autojuht väljus autost ja tuikus ning istus tagasi autosse. 47-aastane ametnik tutvustas end politseinikuna ning asus täitma teenistuskohustusi pidades kriminaalses joobes juhi kinni kuni patrulli saabumiseni. 30-aastane joobes mees ähvardas politseiametnikku.

Ida-Virumaa

Röövimine

14. jaanuaril üritas 55-aastane naine Narvas Kreenholmi tänaval asuvas kaupluses takistada pisivarast. Tundmatu mees lükkas naise eemale vastu letti, mille tagajärjel tundis ta valu.

Kehalised väärkohtlemised

13. jaanuaril lõi Kohtla-Järvel Ridaküla tänaval asuva korterelamu trepikoja ees 13-aastast poissi tundmatu mees.

14. jaanuaril teatati, et Narvas Tallinna maanteel lõi 41-aastast naist tema 45-aastane abikaasa.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine

14. jaanuaril sai politsei teate, et Pärnus Haraka tänaval asuvas majas tungis 30-aastane mees kallale oma 54-aastasele emale, kes sai viga.

Raplamaa

Avaliku korra raske rikkumine

13. jaanuaril sai politsei teate, et Raplas Kauba tänava juures lõi seni tuvastamata mees 29-aastast meest, kes sai viga.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine

13. jaanuaril sai politsei teate, et Kuressaares Pikal tänaval tungis 37-aastane mees kallale oma 29-aastasele endisele elukaaslasele.