Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 61 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 20 varavastast kuritegu, sealhulgas 14 vargust. Registreeriti üks inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai vigastada üks inimene. Tabati seitse alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 228 väärtegu.

Piiril väljastati seitse sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja kaks inimest. Tuvastati kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
21. novembril teatati, et kaks päeva tagasi toimunud ühise alkoholitarbimise käigus lõi mees Põhja-Tallinnas Laevastiku tänaval asuvas korteris oma abikaasat, 48-aastast naist.

21. novembril teatati, et 45-aastane mees lõi Kesklinnas Laial tänaval asuvas majutusasutuses oma elukaaslast, 39-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Ähvardamine
21. novembril teatati, et 34-aastane mees ähvardas Kesklinnas Tartu maanteel noaga 72-aastast meest. Politseinikud pidasid 34-aastase mehe kinni.

Juhtum piiril
21. novembril saabus Kiievist Tallinna lennujaama Ukraina kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Naisele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib lennujaama kinnisel non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Omavoliline sissetung

Politseile laekus 21. novembril teade, et Põltsamaa vallas Võisiku külas tungisid novembrikuu alguses kaks inimest omaniku tahte vastaselt tema korterisse.

Põlvamaa

Omavoliline sissetung

21. novembril teatati politseile, et Põlva vallas Akste külas on viimase kuu vältel suvila aken eest tõstetud ning omaniku loata hoones käidud. Esialgsetel andmetel midagi ei varastatud.

Kehaline väärkohtlemine

Politseile laekus teade, et 19. novembri õhtul ähvardas 28-aastane mees Räpina vallas taluõuel 22-aastast meest vägivallaga ning lõi talle rusikaga näo piirkonda.

Tartumaa

Vargus

21. novembri hommikul avastati, et Tartus Orava tänaval maja eest on varastatud sinist värvi 1999. aasta sõiduauto Fiat Punto registreerimisnumbriga 768 TLR. Asjaolud on selgitamisel.

Juhtum piiril

20. novembril viidi Põlvamaal, Saatse kordoni vastutusalas läbi õppus kontrollimaks piirivalvurite valmisolekut piirivahejuhtumile reageerimisel. Kella 11.30 paiku andsid seiresüsteemid signaali, et piiriäärsel alal on liikumine. Valvekaamerast nähtus, et üks mees kannab seljas kaht ilmselt salasigaretikasti. Sündmusele reageerinud piirivalvurid leidsid mõnikümmend minutit hiljem piiriäärselt alalt sõiduauto, mis võis olla seotud salakaubaveo juhtumiga. Samas võttis teenistuskoer üles jälje ning leidis peagi metsa alla peidetuna kaks kurjategijate poolt maha jäetud kasti salasigarettidega. Kella 12 ajal peeti kinni üks mees, kes vastas valvekaameral nähtud isikukirjeldusele. Tema juurest leiti ka telefon, GPS-seade ja mask näo varjamiseks. Tund hiljem pidasid piirivalvurid kinni veel ühe mehe, kes oli sama salakaubaveojuhtumiga seotud. Õppus vältas kokku umbes poolteist tundi.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

21. oktoobril teatati, et Jõhvi linnas Sompa tänaval lõi 29-aastast naist tema endine elukaaslane. Politsei pidas 31-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Vargus

Politseile teatati 10. novembril toime pandud vargusest Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Sõpruse tänaval, kus garaažiboksist varastati tööriistad, tikksaag Power Plus, akutrell Makita, mobiiltelefon Samsung, dokumendid ja muid esemeid. Kahju kokku on 980 eurot.

Omastamine

21. novembril teatati, et Narvas Kangelaste tänaval omastati mobiiltelefon Huawei. Kahju on 803 eurot.

Juhtumid piiril

21. novembril avastasid Ida prefektuuri Vasknarva kordoni Alajõe teenistuse piirivalvurid patrulli käigus Peipsi järve ääres kaldal vigastatud kalakotka. Piirivalvurid andsid vigastatud linnu üle kohale kutsutud Keskkonnainspektsiooni ametnikule, lind toimetatakse edasi Tartusse Maaülikooli kliinikusse.

21. novembril kontrollisid Narva-1 piiripunkti ametnikud Eestisse sisenemisel 1963. aastal sündinud Valgevene Vabariigi kodanikku. Mehe kontrollimisel selgus, et välismaalane on praeguseks ajaks viisaga ette nähtud päevade arvu juba ära kasutanud. Talle väljastati sisenemiskeeld ja suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

21. novembril kontrollisid Narva-1 piiripunkti ametnikud Eestisse sisenemisel Moldova Vabariigi kodanikke, 1982. aastal sündinud meest ja 1968. aastal sündinud naist, kelle ütlused reisi eesmärgi kohta olid ebaselged ja neil puudusid asjakohased dokumendid. Moldova kodanikele väljastati sisenemiskeelud ja suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.