Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 128 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 45 varavastast kuritegu, sealhulgas 22 vargust. Registreeriti üheksa inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada üheksa inimest. Tabati kuus alkoholijoobes ja üks narkojoobes sõidukijuht. Piiril väljastati kaks sisenemiskeeldu ja registreeriti üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
24. septembril teatati, et Kristiines Koskla tänaval tekkis kaklus 36-aastase mehe ja 33-aastase mehe vahel. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

24. septembril teatati, et Mustamäel Kiili tänaval ründas 37-aastane mees 38-aastast meest. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse ja politseinikud pidasid ründaja kinni.

24. septembril teatati, et Lasnamäel Linnamäe teel toimus kaklus nelja mehe ja ühe naise vahel. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
24. septembril teatati, et Lasnamäel Ümera tänaval on sisse murtud ehitusplatsi soojakusse ning varastatud erinevaid tööriistu. Kahju 6000 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
24. septembril teatati, et Paldiski linnas lõi 48-aastane mees talle tuttavat 41-aastast naist. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Politseinikud pidasid mehe kinni.


LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
Ööl vastu 24. septembrit sai politsei väljakutse Tartus Lossi tänavale, kus oli kahe erineva alkoholi tarvitanud seltskonna vahel puhkenud erimeelsus. Vaidlus päädis kähmlusega, milles sai viga 21-aastane mees, kes pöördus tervisekontrolliks traumapunkti. Sündmuskohalt toimetas politsei peale esmaseid menetlustoiminguid koju vanemate hoole alla alaealise noormehe. Lisaks peeti kõrvaltänaval kinni agressiivsena käitunud ning enne politseinike saabumist ära läinud kaks noormeest, nemad viidi esmalt kainenema. Teised seltskondades viibinud läksid peale nimede fikseerimist ning selgituste jagamist ära laiali. Juhtunu täpsemaid üksikasju selgitab politsei alustatud kriminaalmenetluses.

Võrumaa

Vargus
24. septembril avastati, et Võrus Tartu tänaval on sisse murtud eramusse, kust viidi minema Scott jalgratas ning pudel konjakit. Varguse ja lõhkumisega tekitatud kahju on selgitamisel. 20,2610,00786

Juhtumid piiril
24. septembril kontrollisid piiriametnikud koostöös maksu- ja tolliametiga Võrumaa ettevõtteid selgitamaks, kas töötajatel on seaduslik alus Eestis viibimiseks ja töötamiseks. Kokku kontrolliti ühte juriidilist ja nelja füüsilist isikut ning ühtegi rikkumist ei tuvastatud.

24. septembril kontrollisid piiriametnikud koostöös maksu- ja tolliameti ning tööinspektsiooniga Jõgeva- ja Viljandimaa ettevõtteid selgitamaks, kas töötajatel on seaduslik alus Eestis viibimiseks ja töötamiseks. Kahe maakonna peale kontrolliti kokku seitset juriidilist ning 29 füüsilist isikut. Kontrollkäikudel avastati kokku kolm inimest, kelle lühiajaline töötamine ei olnud kantud registrisse.

24. septembril kontrollisid Lõuna prefektuuri piiriametnikud lisaks ka kahte Tartu linna ettevõtet, kust ühtegi seadusliku alusera riigist viibivad ega töötavat isikut ega ka muid rikkumisi ei tuvastatud.

24. septembri hilisõhtul kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis 340 päeva seadusliku aluseta, neist ühe päeva Eestis. Isikule tehti suuline hoiatus, talle koostati lahkumisettekirjutus ning ta lahkus Venemaa Föderatsiooni


IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
24. septembril laekus politseile avaldus, et ajavahemikus 14. september- 21. september varastati Tudu aleviku korterist prillid ja kolm sõrmust. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse välja alustatud kriminaalmenetluse käigus.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
24. septembril teatati politseile, et Narvas Kudruküla tänaval lõi poeg oma 66-aastast isa. Politsei pidas poja kahtlustatavana kinni.

24. septembril sai politsei väljakutse Kiviõlli Soo tänava korterisse, kus 36-aastane naine lõi noaga 63-aastast naist. Politsei pidas 36-aastase naise kuriteos kahtlustatavana kinni.
24. septembril sai politsei teate, et Lüganuse valla talus kasutas 59-aastane mees vägivalda oma abikaasa vastu. Mees oli politsei poolt kinni peetud.

24. septembril teatati politseile, et Narvas Daumani tänava korteris lõi joobes tütar oma 72-aastast ema. Politsei pidas tütre kahtlustatavana kinni.

Vargused
24. septembril teatati politseile, et ajavahemikul 21. september- 23. september varastati Narva-Jõesuu talust raha summas ligikaudu 13 000 eurot. Üksikasjade väljaselgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust.

24. septembril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et samal päeval püüdis 32-aastane mees Narvas Kangelaste tänava poest varastada mängukonsooli maksumusega 230 eurot, kuid katse nurjus turvatöötaja sekkumise tõttu.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
24. septembril sai politsei teate, et Paides Pärnu tänaval lõi 18-aastane mees 24-aastast meest, kes sai viga.

Pärnumaa

Vargus
24. septembril sai politsei teate, et Papsaare külas Haapsalu maanteel asuvas kaupluses möödus varem sarnaste kuritegude eest karistatud 50-aastane naine kassadest kauba eest tasumata, kuid tegu jäi lõpule viimata, sest kaupluse turvamees pidas naise kinni ja andis ta üle politseile.

Kelmus
24. septembril alustati kriminaalmenetlust selles, et Kihnu vallas elav mees soovis juulikuus soetada internetikeskkonnas müügil olnud mobiiltelefoni iPhone11 ja tasus selle eest pangaülekandega, kuid tänaseni pole mees saanud telefoni ning tagastatud pole ka tema raha. Teoga tekitati kahju ligi 400 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.