Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 140 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 61 varavastast kuritegu, sealhulgas 47 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 119.

Juhtimiselt kõrvaldati 44 joobekahtlusega sõidukijuhti. Nädalavahetusel juhtus kaheksa inimkannatanutega liiklusõnnetust.

Eelmise nädala jooksul taotlesid Eestis ajutist kaitset 131 Ukraina sõjapõgenikku ning eilse seisuga oli Eestis kehtiv ajutine kaitse 31 887 sõjapõgenikul. Alates Venemaa sõjalisest rünnakust Ukraina vastu on Eestis saanud ajutist kaitset kokku 52 221 sõjapõgenikku. Lisaks taotlesid 36 Ukraina kodaniku eelmisel nädalal Eestis rahvusvahelist kaitset. Kokku on Eesti andnud rahvusvahelise kaitse 6948 Ukraina kodanikule.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
12. aprillil teatati, et Lasnamäel Ümera tänava korteris tekkis konflikt, mille käigus 53-aastane naine lõi oma 66-aastasele elukaaslasele kirvega vastu kätt. Konflikti osapooled olid joobes. Politsei pidas naise kinni.

12. aprillil teatati, et Mustamäel Ehitajate tee korteris lõi seni tuvastamata naine 37-aastast meest ja võttis tema ära ID-kaardi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

13. aprillil teatati, et Lasnamäel Pae tänava korteris lõi 38-aastane mees oma 41-aastast elukaaslast. Politsei pidas mehe kinni.

13. aprillil teatati, et Lasnamäel Liikuri tänava korteris tekkis konflikt, mille käigus seni tuvastamata inimene lõi 34-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

13. aprillil teatati, et Kesklinnas J. Kappeli tänava korteris ründas alko- ja narkojoobe kahtlusega 55-aastane mees mitut inimest ning ähvardas ennast koos korteris viibiva elukaaslase ja lapsega õhku lasta. Politsei pidas mehe kinni.

13. aprillil teatati, et Kristiines Sõstra tänava korteris tekkis konflikt, mille käigus mees lõi 48-aastast meest. Konflikti osapooled olid alkoholijoobes.

13. aprillil teatati, et Põhja-Tallinnas Volta tänava korteris tekkis konflikt, mille käigus tekitas 41-aastane mees oma 44-aastasele elukaaslasele vigastusi. Konflikti osapooled olid alkoholijoobes.

13. aprillil teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval toimus kaklus, mille käigus sai 40-aastane mees vigastada. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

13. aprillil teatati, et Põhja-Tallinnas Kolde puiesteel lõid 35- ja 30-aastane mees 24-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

14. aprillil teatati, et Lasnamäel Pae tänava korteris lõi 53-aastane mees 37-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

14. aprillil teatati, et Mustamäel A. H. Tammsaare tee korteris tungis mees kallale oma 24-aastasele elukaaslasele.

Vargus
13. aprillil teatati, et Kesklinna Müürivahe tänava baari murti sisse ning varastati kaupa ja raha. Politsei pidas kahtlustatava kinni.

13. aprillil teatati, et Kesklinnas Kaubamaja tänava poest varastasid mees ja naine riideid ning jalanõusid. Kahju on umbes 670 eurot. Politsei pidas ühe kahtlustatavatest kinni.

14. aprillil teatati, et Lasnamäel Suur-Sõjamäe tänava kauplusest varastas alkoholijoobes 38-aastane mees tõukeratta. Politsei pidas mehe kinni.

14. aprillil teatati, et Kesklinnas Viru tänava söögikohast varastati mobiiltelefon. Kahju on selgitamisel.

Röövimine
14. aprillil teatati, et Kesklinnas Viru väljakul tekitas seni tuvastamata inimene 50-aastasele mehele vigastusi ja varastas tema taskust mobiiltelefoni ning hotelli uksekaardi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
14. aprillil teatati, et Sakus Männiku külas majas lõi mees oma 34-aastast venda. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes.

Piiriturvalisus
12. aprillil koostati 1981. aastal sündinud Valgevene Vabariigi kodanikule lahkumisettekirjutus, mis kohustas naist lahkuma Schengeni alalt. Talle määrati ka rahatrahv 200 eurot, kuna naine viibis riigis ebaseaduslikult 25 päeva.

PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile ...

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised
13. aprilli öösel sai politsei teate, et Tartu vallas ründas 27-aastane mees noaga korterisse sisse murdnud 28-aastast meest, kes sai viga ja kelle kiirabi viis haiglasse. Politseinikud pidasid kinni 27-aastase mehe. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

14. aprillil sai politsei teate, et Tartu linnas Lääneringtee tänaval lõi 62-aastane mees teist meest sõrgkangiga. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargused
10. aprillil teatati politseile, et Tartus Vaksali tänaval asuva maja trepikojast varastati lukustamata jalgratas Scott Sub Cross 50. Kahju on 450 eurot.

11. aprillil teatati politseile, et Tartus Pikal tänaval varastati maja eest lukustatud elektriline jalgratas Madison Atlantis. Kahju on 2400 eurot.

Piiriturvalisus
Möödunud nädalavahetusel tõkestati Kagu piiripunktides riiki sisenemine kolmel Moldova, ühel Venemaa ja ühel Ukraina kodanikul. Tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

13. aprillil saabus Eesti Vabariigist väljuval suunal Luhamaa piiripunkti Itaalia sõiduauto Opel koos haagisega, mida juhtis Ukraina kodanik. Sõiduk koos haagisega suunati täiendavasse kontrolli, mille käigus leiti relvataolisi esemeid. Kuna tegemist on esemetega, mida on keelatud välja viia Euroopa Liidu territooriumilt, peeti need kinni ja suunati relvaekspertiisi. Sõidukijuhil ja kaasreisijal lubati jätkata teekonda Venemaa suunas.

14. aprillil saabus Eesti Vabariigist väljuval suunal Koidula piiripunkti Kirgiisi Vabariigi registris olev sõiduauto Lexus, mida juhtis Kõrgõzstani kodanik. Piirikontrollis esitas sõiduki juht võltsingutunnustega Kirgiisi Vabariigi registreerimistunnistuse. Dokumendiekspertiisis selgus, et sõiduki registreerimistunnistus on täielik võltsing. Sõiduauto Lexus võeti hoiule kuni originaaldokumendi esitamiseni. Inimene tasus riigituludesse 500 eurot ja läks tagasi Eestisse.

PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile ...

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
14. aprillil teatati politseile, et Narvas Soldina tänaval lõi 34-aastane mees enda elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

14. aprillil laekus politseile teade, et Jõhvis Vaarika tänaval lõi 48-aastane mees taksojuhti. Politseinikud pidasid lööja kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

14. aprillil sai politsei väljakutse Narvas Soldina tänavale, kus seni tuvastamata isikud ründasid kahte meest. Meedikud viisid ühe mehe haiglasse. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

14. aprillil teatati politseile, et Narvas Kangelaste prospektil asuvas kortermajas ähvardas ja ründas mees enda elukaaslast. Mees lahkus enne politseinike saabumist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

14. aprillil sai politsei väljakutse Kohtla-Järvel Olevi tänavale, kus 44-aastane mees lõi 37-aastast meest. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

13. aprillil sai politsei teate, et Narvas V.Gerassimovi tänaval lõi 48-aastane mees 36-aastast meest, kes sai viga. Politseinikud pidasid 48-aastase mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

13. aprillil anti politseile teada, et Kohtla-Järvel Aia tänaval on tekkinud joobes tuttavate vahel konflikt ning kaks meest löövad 38-aastast meest. Kannatanu viidi haiglasse ning politseinikud pidasid 44- ja 42- aastased mehed kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

12. aprillil laekus politseile teade, et Narvas Vaksali tänaval lõi 45-aastane mees enda elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

12. aprillil sai politsei väljakutse Kohtla-Järvel Olevi tänavale, kus 40-aastane mees lõi elukaaslast. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

12. aprillil teatati politseile, et Narva-Jõesuus Narva maanteel ründas alkoholijoobes 31-aastane mees enda abikaasat. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargus
12. aprillil anti politseile teada, et Narva-Jõesuus Vaivara külast varastati traktor ja sellele kuuluv haagis. Vargusega tekitatud kahju on 900 eurot.

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
13. aprillil anti politseile teada, et Rakveres lõi alkoholijoobes 61-aastane mees enda tuttavat. Meedikud viisid kannatanu tervisekontrolliks haiglasse. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
Nädalavahetusel tuvastati Narva-1 piiripunktis viisaeeskirja rikkumine ühel Venemaa, Korea ja Moldova kodanikul. Kodanikele määrati rahatrahv, koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning kohaldati sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile.

Nädalavahetusel kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenevat Kirgiisi kodanikku, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et temale kuuluv Kirgiisi autojuhi ADR tunnistus on täielikult võltsitud. Dokument võeti ära ja mees lubati Eestisse.

Nädalavahetusel tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise kuuel Moldova, kolmel Venemaa ning ühel Usbekistani kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile ...

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
14. aprillil sai politsei teate, et Pärnus kuninga tänaval asuvas söögikohas ründas alkoholijoobes agressiivne 61-aastane mees väljakutset teenindavat kiirabitöötajat, visates teda korduvalt meditsiinitarvikuga. Politsei toimetas 61-aastane mehe kainenema.

Vägivald võimuesindaja vastu
14. aprillil läks politsei korduvale väljakutsele Pärnu linna Lavassaare alevisse, kus 40-aastane mees ja 51-aastane mees olid alkoholi tarvitanud ja rikkusid öörahu. Mehed politsei korraldusi kuulda ei võtnud ja 40-aastane mees lõi üht patrullpolitseinikku. Politseinik pöördus haiglasse vigastuste fikseerimiseks, kuid täiendavat arstiabi ei vajanud. Politsei pidas 40-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Vargused
12. aprillil anti politseile teada, et ööl vastu 12. aprilli on Tori vallas Sauga alevikus kortermaja eest varastatud lukustamata meeste jalgratas koos lapse turvatooliga. Tekitatud kahju on 375 eurot.

12. aprillil anti politseile teada, et 9. aprilli õhtul ajavahemikul kell 18.30 – 23 varastati Pärnu linnas Kitse tänaval kortermaja lukustatud keldrist tõukeratas City Max. Tekitatud kahju on 500 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.