Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 96 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine, 45 varavastast kuritegu, sealhulgas 36 vargust (kolm eluruumidest). Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaks inimest. Tabati üks narkojoobes ja seitse alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 216 väärtegu. Piiril väljastati 15 sisenemiskeeldu ning tuvastati üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
4. oktoobril teatati, et Lasnamäel Läänemere teel asuvas korteris lõi alkoholijoobes 55-aastane naine oma elukaaslast, 58-aastast meest.

4. oktoobril teatati, et Lasnamäel Läänemere teel asuvas baaris lõi tundmatu meesterahvas 31-aastast naist.

Ähvardamine
4. oktoobril kella 20.29 paiku sai Häirekeskus teate, et Kesklinnas Narva maantee ja Pronksi tänava ristmikul näitas väidetavalt üks meesterahvas oma sõiduautost relvataolist eset 24-aastasele mehele, kes sõitis teise sõidukiga. Väljakutsele reageerinud politseinikud pidasid mõlemad sõiduautod kinni Sõpruse puiesteel. Kontrollimise käigus leiti ühe sõiduki pagasiruumist tulirelv. Väidetavalt oli tulirelva näitajaks 38-aastane mees, kellel on olemas ka kehtiv relvaluba. Politseinikud võtsid relva ja laskemoona hoiule. Asjaolud selgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlust KarS § 120 lg. 1 järgi. Kahtlustatavana ei ole hetkeseisuga kedagi üle kuulatud.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Avaliku korra raske rikkumine
4. oktoobril visati kiviga katki Tartus Staadioni tänava eramu aken ja ukseklaas ning löödi 46-aastast maja perenaist. Kannatanu pöördus esmaabiks traumapunkti. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
4. oktoobril teatati, et Narva linnas A-A. Tiimanni tänaval lõi 16-aastast poissi tuttav noormees.

4. oktoobril teatati, et Narvas Vestervalli tänaval asuvas korteris lõi 56-aastast naist tema poeg. Politsei pidas 39-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Politseile teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Sõpruse tänaval asuva maja korteris lõi 2. oktoobril 32-aastast naist tema elukaaslane.

Ähvardamine
4. oktoobril teatati, et Narvas A. Daumani tänaval asuva korterelamu trepikojas ähvardas 43-aastast meest tuttav 38-aastane mees, kelle politsei kuriteos kahtlustatavana kinni pidas.

Juhtumid piiril
4. oktoobril saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1997. aastal ja 1992. aastal sündinud Egiptuse Araabia Vabariigi kodanikud, kellel puudusid kehtivad viisad või elamisload riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud ning mehed saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

4. oktoobril saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1988.aastal ja 1990. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikud, kellel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemisekeelud ning mehed saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
4. oktoobril sai politsei teate, et kahe päeva eest löödi Pärnu linnas 74-aastast meest.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.