Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 94 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 52 varavastast kuritegu, sealhulgas 36 vargust (kaks eluruumidest ja kaks sõidukitest). Lähisuhtevägivalla teateid oli 14. Registreeriti kolm liiklusõnnetust, milles sai vigastada neli inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati viis ning narkojoobes sõidukijuhte kaks.

Registreeriti kümme Schengeni viisaeeskirja rikkumist ning piirilt saadeti tagasi kaks inimest. Eestist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kelmused
25. oktoobril tuli teade, et 19. oktoobril helistati Põhja-Tallinnas elavale 48-aastasele naisele, esitleti ennast Swedbanki töötajana ja teatati, et tema nimel on esitatud laenutaotlus. Selle tühistamiseks küsiti naiselt internetipanga kasutajatunnust ja paluti kinnitada toiminguid Smart-ID PIN-koodidega, mida naine vastavalt juhistele ka tegi. Selle tulemusena tehti avaldaja pangakontolt rohkem kui 1300 euro suurune makse teise panka temale tundmatu inimese kontole.

25. oktoobril anti teada, et 14. oktoobril helistas Kesklinnas töötavale 58-aastasele mehele vene keelt kõnelev inimene, kes esitles ennast Swedbanki töötajana. Mehe vastuse peale, et tal puudub Swedbanki konto, nimetas helistaja ennast SEB panga töötajaks. Helistaja selgitas, et Narvas üritati mehele luua Smart-ID konto ja sooviti võtta tema nimel laenu. Lisaks olevat mehel 10 arvet, mida ei ole makstud. Arvete tühistamiseks kuvati panga aken ja sõnumi saabudes andis mees oma panga salasõna ning sisestas PIN1 ja PIN2-koodi. 15. oktoobril avastas mees, et tema kontolt on tehtud tundmatule inimesele mitu ülekannet kogusummas ligi 4000 eurot.

25. oktoobril teatati, et 8. oktoobril sai Mustamäel elav 67-aastane naine mobiiltelefonile sõnumi LHV panga tunnustega, et kinnitada makse. Naine vajutas lingile, et soovib Apple Pay’d ja viipemakset, mille järel sai oma e-postile ka pangast teate, et Apple Pay ja viipemakse on rakendunud. Seejärel sai naine ehtsana näiva panga pakkumine, et tehingute puhul alla 30 euro pole vaja PIN2. Naine nõustus sellega ja peale seda sai SMS-i kaudu teateid, et kontol on kinnitamata tehinguid ja jälle oli sõnumis ka link. Kuna kõik tundus õige olevat, klikkis naine lingil, ette tuli LHV mobiilipanga visuaal ja naine sisenes sealtkaudu oma kontole. Seejärel hakkasid toimuma veidrad tehingud ja esines nimi, mida naine ei tundnud. Ta sai veel mitmeid SMS-e, aga kustutas need ära. Hiljem avastas naine, et tema LHV Panga kontodelt on liikunud tundmatutele kontodele üle 3000 euro.

Piiriturvalisus

25. oktoobril koostati Põhja prefektuuris lahkumisettekirjutus 1980. aastal sündinud Aserbaidžaani kodanikust mehele, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis 319 päeva seadusliku aluseta. Mehele kehtestati 1,5 aastaks sissesõidukeeld.

25. oktoobril koostati Põhja prefektuuris lahkumisettekirjutused kahele Aserbaidžaani kodanikust mehele, kes olid viibinud Schengeni viisaruumis 320 päeva seadusliku aluseta ja sel ajal ka töötanud. Meestele kehtestati 1,5 aastaks sissesõidukeelud.

25. oktoobril koostati Põhja prefektuuris lahkumisettekirjutus 1985. aastal sündinud Ukraina kodanikust mehele, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis 46 päeva seadusliku aluseta. Mehele määrati rahatrahv ja kehtestati kolmeks aastaks sissesõidukeeld.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kelmus
Politsei poole pöördus Jõgeval elav mees, kes leidis aasta algul internetist investeerimisele suunatud pakkumise, millele ta reageeris. Seepeale alustasid mehega suhtlemist kaks vene keelt kõnelenud meest, kelle juhendamisel kannatanu mitme kuu vältel platvormile korduvaid makseid tegi. Paraku ühel hetkel suhtlus investeerimismaakleritega katkes, mees oma raha seni kätte pole saanud ning talle väidetava investeerimisega tekkinud kahju on 38 700 eurot.

Tartumaa

Tööõnnetus
25. oktoobri pealelõunal sai häirekeskus teate, et Kambja valla ehitusobjektil vajus kaevikus tööd teinud 40-aastasele mehele selja tagant peale mullakoorem. Paraku sai mees sedavõrd raskelt viga, et suri sündmuskohal. Juhtunu üksikasju uuritakse kriminaalmenetluses.

Kelmused
Politsei poole pöördus Tartus elav mees, kelle nimel oli internetipoodidest ostetud telefon ja nutikell. Lisaks oli mehe nimele võetud ka laenu. Täpne kahju ja juhtunu üksikasjad selgitatakse kriminaalmenetluses.

Politseile laekus teade, et 20. oktoobril helistas ühele tartlasele end pangatöötajana esitlenud kelm väites, et naise kontol toimuvad kahtlased tehingud. Manipulatsioonide peatamiseks palus pangatöötaja kontoomaniku luba. Naine andis voli väidetavale pangatöötajale, ent avastas hiljem et kontolt on kadunud 320 eurot.

Viljandimaa

Väljapressimine
Politseile laekus teade, et septembrikuust alates on Viljandis elavalt mehelt tuttav vägivallaga ähvardades ning teda lüües välja pressinud sularaha. Täpset kahju ning juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Võrumaa

Vargus
25. oktoobril teatati, et Antsla vallas Kobela alevikus varastati Volkswagen Caravelle kaubikust akutrell ja saag. Kahju on selgitamisel.

Piiriturvalisus
25. oktoobril tõkestati Luhamaa piiripunktis riiki sisenemine Moldova kodanikul, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused. Isik suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kelmus
25. oktoobril sai politsei teate, et selle aasta esimesel poolel võttis Tapal elav naine oma sugulaste nimel nende teadmata kiirlaenu üldsummas 39000 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kehaline väärkohtlemine
Politsei sai teate, et 25. oktoobril löödi Rakveres 22-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
24. oktoobril sai politsei väljakutse Sillamäele Kajaka tänava korterisse, kus 39-aastane mees lõi noaga 35-aastast meest. Meedikud viisid kannatanu haiglasse. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 39-aastase mehe.

Kelmused
Politseile teatas Jõhvi külas elav 60-aastane naine, et 1. oktoobril helistati talle võõralt telefoninumbrilt ja tutvustati ennast Swedbanki töötajana. Petturi juhendite järgi kandis naine raha võõrale arvele. Kahju on kokku 3150 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. oktoobril sai politsei teate, et selle aasta teisel poolel kasutas seni tuvastamata isik 36-aastase mehe kadunud ID-kaarti erinevate ostude sooritamiseks ja laenulepingute sõlmimiseks. Kahju on kokku ligikaudu 2897 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Politseile teatas 74-aastane Narvas elav naine, et 12.oktoobril paluti tal erinevate ettekäänete abil teha ülekanne Western Union kaudu. Kahju on kokku 1532 eurot.

Piiriturvalisus
25. oktoobril kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel kahte Kirgiisi Vabariigi kodanikku, kellel ei olnud Eestisse sisenemiseks nõutavaid dokumente. Välismaalaste viisad tunnistati kehtetuks, neile koostati sisenemiskeeld ja suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

25. oktoobril saadeti Narva-1 piiripunktist tagasi kuus Venemaa Föderatsiooni kodanikku, sest nad ei täitnud Vabariigi Valitsuse korralduses seatud tingimusi.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
25. oktoobril sai politsei teate, et Pärnus ühes ettevõttes ründas 57-aastane mees noaga oma abikaasat, kes sai viga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Raplamaa

Vargus
25. oktooberil teatati politseile, et üle-eelmisel nädalavahetusel varastati Kehtna alevikus Kooli tänaval trepikoja juurest tumehalli värvi jalgratas. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 450 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.