Politseis registreeritud sündmused

POLITSEI- JA PIIRIVALVEAMET
26.06.2024
Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 102 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 64 varavastast kuritegu, sealhulgas 40 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 31.

Toimus 11 inimkannatanutega liiklusõnnetust, neist kaks tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati 49 joobekahtlusega sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
25. juunil teatati, et Kristiines Siidisaba tänava korteris tekkis konflikt 54-aastase naise ja tema 29-aastase poja vahel.

25. juunil teatati, et Kesklinnas Viru tänava korteris tekkis konflikt 24-aastase mehe ja tema endise elukaaslase vahel.

Vargus
25. juunil teatati, et Pirita Meremehe tee majja on sisse murtud, esialgse info kohaselt on varastatud dokumendid ja vanaaegne ikoon. Tekitatud kahju ja juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Harjumaa

Vargus
25. juunil teatati, et Keilas Keki tänava kontorist on varastatud sularaha ning muid esemeid. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 36-aastase mehe, teine kahtlustatav põgenes. Tekitatud kahju on umbes 750 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile ...

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
Politseile teatati, et Tartus Soola tänava rattaparklast varastati jalgratas Ado. Kahju on 750 eurot.

Valgamaa

Vargus
Politseile laekus teade, et Valgas Võnnu tänava eramust varastati sülearvuti, spordikell ja kõlar. Kahju on 1500 eurot.

Võrumaa

Avaliku korra raske rikkumine
25. juuni ennelõunal sai politsei teate, et Võrus Vabaduse tänaval lõhkus 31-aastane mees kohvikus kuvaldaga ära kaks külmkappi ning lahkus seejärel sõiduautoga Volkswagen. Räpina maanteel lõhkus mees seejärel sõiduautot Seat ning põgenes taas. Teatele reageerinud politseinikud tabasid mehe kodu lähistelt, ta peeti kuriteos kahtlustatavana kinni ning viidi politseijaoskonda. Juhtunu täpsemaid asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestati Kagu piiripunktides riiki sisenemine ühel Ukraina ja kahel Moldova kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile ...

IDA PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Ida prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Piiriturvalisus
25. juunil tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine neljal Venemaa kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile ...

LÄÄNE PREFEKTUUR

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
Politsei sai teate, et 24. juunil Saaremaa vallas Paikülas avalikul jaanipeol lõi võõras naine 18aastast naist ja tekitas talle valu. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

Vargus
Politseile anti teada, et maikuus täpselt teadmata ajal on Saaremaa vallas Turja külas kinnistul olevast hoonest varastatud mootorsaag Stihl, murutrimmer Stihl, võsalõikur ja kokkupandav redel. Kahju on 1 000 eurot.