Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 61 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 20 varavastast kuritegu, sealhulgas 10 vargust. Registreeriti üks inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai vigastada üks inimene. Tabati seitse alkoholijoobes sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
24. novembril teatati politseile, et Lasnamäel Ümera tänaval tekkis abikaasade, 29-aastase mehe ja 27-aastase naise vahel konflikt, mille käigus lõi mees naist rusikaga. Korteris oli samal ajal ka väike laps. Politsei pidas 29-aastase mehe kinni. Juhtunu asjaolud selguvad menetluses.

24. novembril teatati politseile, et Lasnamäel Mustakivi teel tekkis konflikt kahe sõiduauto juhi vahel, mille käigus lõi 40-aastane mees rusikaga näkku teist sõidukijuhti, 53-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad menetluses.

24. novembril teatati politseile, et Kesklinnas Hariduse tänaval tekkis konflikt 29-aastase mehe ja tundmatu mehe vahel, mille käigus tekitati kehavigastusi. Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad menetluses.

24. novembril teatati politseile, et Põhja-Tallinnas Sitsi tänaval tekkis 59-aastasel mehel tüli naabriga, mille käigus tekitati marrastus näkku. Juhtunu asjaolud selguvad menetluses.

Kelmused
24. novembril teatati politseile, et Põhja-Tallinnas elavale 63-aastasele naisele helistas end Swedbanki töötajana esitlev vene keelt kõnelev kelm, kelle väitel soovitakse naise kontot üle võtta. Seejärel kõneles naisega end panga juhatajaks väitnud teine kelm, misjärel andis 63-aastane naine enda parooli kui PIN-koodid. Hiljem Swedbanki helistades avastas naine, et tema kontolt on üle kantud 4050 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad menetluses.

24. novembril teatati politseile, et Mustamäel Sõpruse puiesteel elav 25-aastane naine soovis soov.ee-s olnud kuulutuse peale osta kassipoega. Naine kandis enda kontolt müüja arvele üle 520 eurot. Kui müüja nõudis transpordikuludeks lisaks 1500 eurot, soovis ostja enda raha tagasi. Seepeale suhtus katkes ja müüjaga kontakti saadud ei ole. Kahju on 520 eurot. Juhtunu asjaolud selguvad menetluses.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
24. novembril teatati politseile, et Harku vallas Vääna-Jõesuu külas peksis alkoholijoobes 60-aastane mees korduvalt enda abikaasat, 66-aastast naist. Politsei pidas mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad menetluses.

Juhtum piiril
24. novembril saabus Frankfurdist Tallinnasse lennuk, mille pardal olnud meeskonna sõnul keeldus üks reisijatest maski kandmast ja käitus ebaviisakalt lennukit teenindava personaliga. Pärast lennuki maandumist vestlesid politseinikud mehega ja selgitasid talle reisijate turvalisuseks ning viiruse leviku peatamiseks kehtestatud reegleid. Vestlemise järel lubati mehel minna. Juhtunuga seoses kedagi kinni ei peetud.


LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
24. novembril laekus politseile teade, et Jõgeva alevikus lõi joobes 57-aastane mees oma eakat ema. Meedikud andsid naisele esmaabi kohapeal. Politsei pidas mehe kinni ning toimetas esmalt arestikambrisse kainenema.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
24. novembri hommikul said politseinikud väljakutse Luunja alevikku, kus oli kolme mehe vahel tüli puhkenud. Omavahelise jageluse käigus sai viga 33-aastane mees, kelle meedikud esmaabiks traumapunkti viisid. Sündmuskohal pidas politsei kuriteos kahtlustatavana kinni kaks meest. Juhtunu täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Juhtumid piiril
23. novembril kontrollisid Lõuna prefektuuri piiriametnikud Võrumaal asuvaid ettevõtteid selgitamaks, kas töötajatel on seaduslik alus Eestis viibimiseks ja töötamiseks. Kokku kontrolliti kahte juriidilist ja kuute füüsilist isikut ning tuvastati ,et kuuel Ukraina Vabariigi kodanikul ei olnud töötamine nõuetekohaselt registreeritud. Neile kõigile määrati 80-eurosed rahatrahvid, lisaks määrati kiirmenetluse otsusega rahatrahv ka mehele, kes võimaldas ukrainlastel lühiajalise töötamise registreeringuta töötada.

24. novembril koostati Lõuna prefektuuris ettekirjutus Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul kolmele Läti Vabariigis elavale määratlemata kodakondsusega isikule, sest nad on viibinud Eestis vastavalt 13, 22 ja 22 päeva seadusliku aluseta.

24. novembri õhtupoolikul viisid Lõuna prefektuuri piiriametnikud koostöös tolliametnikega Eesti ja Läti riigipiiril ning selle läheduses läbi kontrollreidi, mille käigus teostati aktiivset isikute dokumendi kaasas kandmise kohustuse täitmise, viibimisaluse omamise, võltsitud dokumentide või teistele isikutele kuuluvate dokumentide kasutamise ning salakauba tuvastamisega seotud tegevusi. Ühisoperatsiooni käigus tuvastati kolm liiklusalast rikkumist.


IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
24. novembril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Kadrina aleviku kauplusest varastati seitse pudelit alkoholi ja 12 pakki žiletiterasid. Tekitatud kahju on ligikaudu 530 eurot.

Ida-Virumaa

Kelmus
24. novembril laekus Narva politseijaoskonda avaldus, et inimene sai kõne väidetavalt pangatöötajalt, kelle sõnul on tema pangakontot kuritarvitatud. Kannatanult küsiti tema Smart-ID koode, et rahaülekandeid blokeerida. Seejärel kadus kannatanu pangakontolt ligikaudu 1080 eurot.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
24. novembril sai politsei teate, et Häädemeeste vallas Uulu külas asuvalt kalmistult varastati eelneval ööl lukustatud abiruumist murutraktor Husqvarna ja selle järelkäru. Tekitatud kahju on selgitamisel.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.