Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 63 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 26 varavastast kuritegu ja 12 vargust. Tabati 11 alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 226.

Piiril väljastati üheksa sisenemiskeeldu, riigist saadeti välja üks isik ning registreeriti üks salakaubavedamise juhtum.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine

10. oktoobril teatati, et Tallinnas Kivila tänaval lõi 45-aastrane mees 74-aastast naist põhjustades talle sellega valu ja kehavigastusi.

Juhtumid piiril

10. oktoobril saabusid Tallinna lennujaama lennuga Kiievist viis Ukraina kodanikku, kellele koostati piiril väljastatud sisenemiskeelud. 21-aastasel naisel, 22-aastasel mehel, 24-aastasel naisel, 41-aastasel mehel ja 39-aastasel naisel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning piisavad elatusvahendid arvestades riigis viibimise kestust. Isikud jäävad kuni esimese võimaluseni riigist lahkuda lennujaama kinnisele transiitalale.

10. oktoobril saabusid Tallinna lennujaama lennuga Kiievist kaks Ukraina kodanikku. 35-aastasel naisel ja 24-aastasel mehel puudusid piisavad elatusvahendid. Koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld ning nad jäävad kuni esimese võimaluseni riigist lahkuda lennujaama kinnisele transiitalale.

LÕUNA PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeval Lõuna-Eestis olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Süütamine

Ööl vastu 11. oktoobrit süüdati Väike-Maarja vallas Rakke alevis asuva kortermaja trepikojas jalamatt. Info juhtumist jõudis politseile väga operatiivselt eeskätt tänu sellele, et selles majas on paigaldatud andur Nublu. Andur annab signaali turvaettevõttele, kes koheselt reageerib sündmusele kaasates koostööpartnereid. Juhtunu tagajärjel keegi vigastada ei saanud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

10. oktoobri õhtul lõi 34–aastane mees Narvas Rahu tänaval asuva maja korteris abikaasat. Mees on kahtlustatavana kinni peetud.

10.oktoobril lõi 38–aastane mees Narvas Vestervalli tänaval asuvas ühiselamus 43-aastast naist. Mees on kahtlustatavana kinni peetud.

10. oktoobril tekkis elukaaslaste vahel tüli, mille käigus lõi 45-aastane naine Kohtla-Järvel Kalevi tänaval asuva maja korteris elukaaslast. Naine peeti kahtlustatavana kinni. Kuna mees oli alkoholijoobes, siis viidi ta kainenemisele.

Omavoliline sissetung

Politseile laekus teade, et 10. oktoobril tungiti Narvas Tallinna maanteel asuva maja korterisse sisse. Kõik asjaolud on väljaselgitamisel.

Asja omavoliline kasutamine

Politseile laekus teade, et ööl vastu 10. oktoobrit varastati sõiduauto Volvo S80, mis seisis Kiviõlis Papli tänaval. Sõiduk leiti hiljem avariilises seisukorras Kiviõlis Vabaduse tänavalt. Kõik asjaolud on väljaselgitamisel.

Kelmused

Politseile laekus teade, et 17. septembril tehti Narva elanikule investeerimispakkumine. Kuni 10. oktoobrini teostas kannatanu erinevaid pangaülekandeid kokku summas 6500 eurot kuni mõistis, et tegu on pettusega.

Politseile laekus teade, et ajavahemikus 01.märtsist kuni 10. oktoobrini peteti 46-aastaselt naiselt välja kolm kuldsõrmust ja sularaha summas 2100 eurot. Kannatanule tekitati kahju kokku summas 3050 eurot.

Juhtumid piiril

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 10. oktoobril Eestisse sisenemisel 1972. aastal sündinud Kasahstani Vabariigi kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 10. oktoobril Eestisse sisenemisel 1989. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargused

10. oktoobril alustati kriminaalmenetlust selles, et Pärnus Pikal tänaval varastati mobiiltelefon Xiaomi.

10. oktoobril alustati kriminaalmenetlust selles, et 65-aastane mees möödus Pärnus Pärnade puiesteel asuvas kaupluses kassadest toote eest tasumata. Tegu jäi lõpule viimata, sest kaupluse turvatöötaja pidas mehe kinni.