Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 69 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 34 varavastast kuritegu, sealhulgas 15 vargust. Registreeriti seitse inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada seitse inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 14. Piiril väljastati kaks sisenemiskeeldu, registreeriti kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist ning riigist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
26. augustil teatati, et Haaberstis Päevalille tänaval asuva maja korteris tekkis füüsiline konflikt elukaaslaste, 47-aastase mehe ja 41-aastase naise vahel. Konflikti tagajärjel sai naine kehavigastusi. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Kiirabi vaatas naise kohapeal üle ja politsei toimetas ta kainestusmajja.

26. augustil tuli teade, et Lasnamäel K. Kärberi tänaval lõi seni tuvastamata isik 19-aastast meest näkku, tekitas talle valu ja kehavigastusi.

26. augustil anti teada, et Mustamäel Sõpruse pst-l ründas ja ähvardas 68-aastane mees 26-aastast ja 32-aastast naist. Turvamehed pidasid ründaja kinni ja andsid politseile üle.

Vargus
26. augustil anti teada, et Mustamäelt Karjavälja tänavalt on varastatud eelnevalt lukustatud jalgratas. Vargusega tekitatud kahju on 300 eurot.

26. augustil teatati, et öö jooksul on lõhutud Mustamäel A. H. Tammsaare teel seisnud sõiduauto Toyota esiklaas ja varastatud rahakott koos dokumentide ja sularahaga.

26. augustil tuli teade, et ajavahemikul 24. augusti õhtust kuni 26. augusti hommikuni on sisse murtud Haaberstis Õismäe teel seisnud sõiduautosse Mercedes-Benz ja varastatud erinevaid autos olnud esemeid. Vargusega tekitatud kahju on hinnanguliselt 700-800 eurot.

26. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Telliskivi tänava asuvast hoonest on varastatud jalgratas koos jalgrattakiivriga. Vargusega tekitatud kahju on 1050 eurot.

Kelmused
26. augustil tuli teade, et 24. augustil helistas 47-aastane naisele vene keelt kõnelev naine, kes esitles end Swedbanki töötajana ja teatas, et tema arvelt proovib keegi teha makset internetkaupluses. Hiljem teatas keegi mees, et teeb parajasti naise pangakontol tehinguid ja palus need kinnitada PIN1 ja PIN2-koodidega, mida naine tegi paar korda. Mees vestles temaga veel natuke aega ja siis katkestas kõne. Kahju on kokku 26017,88 eurot.

26. augustil anti teada, et 19. augustil helistas 71-aastasele naisele inimene, kes tutvustas ennast SEB Panga töötajana. Helistaja väitis, et keegi üritab varastada naise pangakontolt raha ja pakkus võimalust kontot kaitsta. Kannatanu sisenes interneripanka, tal paluti sisestada PIN2-kood ja oodata, kuni kontrollimine käib. Lisaks küsiti naiselt pangakaardi andmeid, mida ta ei andnud. Kontrollides kontot avastas naine, et sealt on tehtud makseid summas kokku 11 995 eurot.

26. augustil teatati, et 13. augustil helistas 50-aastasele mehele mees, kes tutvustas ennast LHV Panga töötajana ja ütles, et pangas toimus andmete levik ja selleks on vajalik uuendada andmeid. Selleks paluti mehel sisestada Mobiil-ID kaudu PIN1 ja PIN2, mille järel selgus, et tegemist oli pettusega ja avaldaja LHV pangaarvelt oli tehtud ülekanne summas 3400 eurot Tinkoff Quasicash arvele.

26. augustil anti teada, et 12. augustil helistati 20-aastasele naisele, tutvustati end Swedbanki töötajana ja väideti, et keegi üritab varastada tema pangakontolt raha. Naiselt küsiti tema ligipääsuandmeid, mida ta ka andis, sest uskus, et helistatakse pangast. Seejärel avastas ta, et tema Swedbanki kontolt on tehtud ülekanne summas 3109 eurot.

Piiriturvalisus
26. augustil koostati 1995. aastal sündinud Ukraina kodanikust mehele ettekirjutus lahkuda Eestist seitsme päeva jooksul ja määrati Schengeni alale sissesõidukeeld neljaks kuuks. Mees viibis Schengeni alal, sealhulgas Eestis, seadusliku aluseta 20 päeva.

26.08.2021 koostati 1963. aastal sündinud Ukraina kodanikust naisele ettekirjutus lahkuda Eestist hiljemalt 2. septembril ja määrati Schengeni alale sissesõidukeeld üheks kuuks. Naisele oli väljastatud lühiajalise töötamise registreering tänavu 22. maist tuleva aasta 15. maini. 24. augustil pöördus naine PPA Tammsaare teenindusse sooviga taotleda viisat ja kontrollimisel selgus, et ta on viibinud Schengeni alal ebaseaduslikult 21 päeva, neist kõik päevad Eestis.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Valeraha teade
Politseile laekus teade, et Tartus Narva maantee tanklas avastati võltsimistunnustega 10-eurone rahatäht, mis saadeti ekspertiisi.

Kelmus
18. augustil helistas Tartumaal elavale mehele end pangatöötajana tutvustanud isik, kes palus ohvril öelda oma autentimiskoodid ning sisestada Smart id-kood. Need andnuna avastas kontoomanik hiljem, et tema pangaarvelt on kadunud 2400 eurot.

Valgamaa

Kelmus
17. augustil helistas Valgas elavale 55-aastasele naisele end pangatöötajana tutvustanud ja venekeeles kõnelenud naine väites, et tema kontol püüti kahtlasi tehinguid teha ning tehingu blokeerimiseks ja kelmide tuvastamiseks on vaja PIN-koode. Kontoomanik edastas küsitud koodid ning avastas hiljem, et tema pangaarvelt on kadunud 2840 eurot.

Viljandimaa

Kelmus
19. augustil avastas Viljandimaal elav mees Facebookist pakkumise ehitusmaterjalide, mida mees osta soovis. Ta hakkas müüjaga suhtlema ning tehingus kokkuleppele jõudnuna kandis mees müüja kontole 2166 eurot. Hiljem selgus, et kaup meheni ei jõudnud ning ta oli petta saanud.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kelmus
25. augustil teatati politseile, et 8. augustil kaotas 44-aastane Kiviõlis elav mees Viru tänaval rahakoti koos COOP pangakaardi ja ID-kaardi koos paroolidega. Misjärel avati tema nimele arve LHV panka ja tehti ülekandeid tema Swedbank pangakontolt, võeti välja sularaha ja teostati ülekandeid välismaale tema SEB pangaarvelt. Kokku tekitati mehele kahju summas 3800 eurot.

Vargus
26. augustil teatas 29-aastane naine politseile, et 7. augustil varastati Narvas Pähklimäe tänaval asuvas meelelahutusasutuses tema kotist mobiiltelefon Samsung S10 Lite. Kahju summa on 500 eurot.

Piiriturvalisus
26. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1955. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Mehel puudus kehtiv viisa või elamisluba. Talle väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

26. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestist väljumisel 1989. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Mees juhtis Venemaa Föderatsioonis registreeritud haagisega veoautot, milles oli kohustatud kasutama sõidumeerikut. Sõidumeeriku kontrollimisel selgus, et 26. augustil ei olnud ta seda kasutanud nõuetekohaselt ja oli sõidumeeriku salvestussahtlis kasutanud teisele isikule isikustatud autojuhi kaarti. Mehe viisa tunnistati kehtetuks ning ta suunati Venemaa Föderatsiooni.

26. augustil saadeti Narva-1 piiripunktist tagasi seitse Venemaa Föderatsiooni kodanikku, sest nad ei täitnud Vabariigi Valitsuse korralduses seatud tingimusi.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.