Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 91 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 53 varavastast kuritegu, sealhulgas 37 vargust (4 eluruumidest; 1 sõidukist). Lähisuhtevägivalla teateid oli 22. Juhtus 6 inimkannatanuga liiklusõnnetust, milles hukkus 1 ja sai vigastada 5 inimest. Juhtimiselt kõrvaldati 27 joobekahtlusega sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
1.juulil teatati, et Mustamäel J. Sütiste tee korteri trepikojas kaks seni tuvastamata inimest lõid 37-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
1.juunlil teatati, et Kesklinnas Tartu maantee rattahoidlast on varastatud lukustatud must jalgratas Scott. Tekitatud kahju on umbes 425 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
Ajavahemikul 22. – 23. juuni varastati Tartu linnas Emajõe tänaval maja juurest lukustamata jalgratas Scott ja jalgratas DRAG. Kahju on 250 eurot.

24. juunil varastati Tartu linnas Lääneringtee tänaval kaubanduskeskuse söögikohast kott, milles oli rahakott, dokumendid, prillid ja kõrvaklapid. Kahju on 230 eurot.

Ööl vastu 26. juunit südaöö ajal varastati Kambja vallas Kambja alevikus Kesk tänaval staadioni ruumidest padrunvõtmete komplekt, vasar, akuga murukäärid, hekilõikur, murutraktori käru, kanister ja kastmismasin. Kahju on 2 500 eurot.

Kelmus
Politseisse pöördus Tartumaal elav naine, kes lisati Telegrami gruppi, kus ta pidi raha teenimiseks märkima meeldivaks erinevaid Instagrami postitusi. Veel juhendati naist kandma PayPal vahendusel raha erinevatele välisriigi kontodele, et enda vara kasvatada. Kahju on 2 390 eurot. Kelmusjuhtumi asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestati Kagu piiripunktides riiki sisenemine kahel Valgevene kodanikul, kuna nendega vesteldes tuvastati, et nad võivad olla ohuks riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

1. juulil avastasid Saatse kordoni piirivalvurid Setomaa vallas ebaseaduslikult piiri ületanud 1998. aastal sündinud Eesti kodanikust mehe, kelle puhul oli alust arvata, et ta toimetas üle piiri salakaupa. Piirivalvurid pidasid mehe kinni ja toimetasid ütluste andmiseks Värska teenistuskohta, kus mees anti edasisteks menetlustoiminguteks üle kolleegidele Maksu- ja Tolliametist.

30. juunil avastasid piirivalvurid Koidula piiripunktis Eestisse siseneval suunal Venemaa kodaniku dokumente ja sõidukit kontrollides sõidukist teisele inimesele kuuluva juhikaardi. Piirivalvurid võtsid juhikaardi kontrollimiseks ja lubasid mehel Eestisse siseneda.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
2. juulil sai politsei väljakutse Narvas Tallinna maanteele, kus alkoholijoobes 48-aastane mees ründas enda elukaaslast ja alaealist poega. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

2. juulil anti politseile teada, et Narvas A.Puškini tänaval toimus mehe ja naise vahel ühise alkoholitarvitamise käigus konflikt, mille tagajärjel sai mees viga. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Kelmus
1. juulil helistasid kelmid Narvas elavale naisele ja väitsid, et tema tütar põhjustas liiklusõnnetuse, mille tõttu sai teine liikleja viga. Kelmid veensid naist sularaha välja võtma ja selle kelmidele üle andma, mida naine ka tegi. Kelmusega tekitatud kahju on üle 15 000 euro.

Lääne-Virumaa

Vargus
1. juulil avastati Rakveres Lennuki tänaval, et sõidukist on varastatu akende lõhkumise teel automakk, pardakaamera, elektritööriistade universaalaku, kompressor, elektriku liinivõti, droon ja maamõõtmisseade. Esialgsel hinnangul on vargusega tekitatud kahju 530 eurot.

Piiriturvalisus
1. juulil tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine viiel Venemaa ja kahel Gruusia kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

1. juulil avastasid piirivalvurid ajutise kontrolljoone ebaseadusliku piiriületuse Narva jõel suunaga Eesti-Vene-Eesti. Väikelaeva juhile määrati 120-eurone rahatrahv.

1. juulil avastasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestist väljuval suunal Venemaa kodaniku dokumente kontrollides, et inimene on viibinud Schengeni alal ebaseaduslikult üheksa päeva, neist vähemalt ühe Eestis. Inimesele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks, kohaldati Schengeni sissesõidukeeld üheks aastaks ning määrati rahatrahv 200 eurot. Seejärel lahkus kodanik Venemaale.

17. juunil kontrollisid Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnikud Ida-Virumaa ettevõtet, et veenduda, kas välismaalasest töötajad on seaduslikult tööl. Selgus, et ettevõttes töötas alates selle aasta veebruarist kuni maikuuni seadusliku aluseta välismaalane. 1. juulil määrati ettevõttele rahatrahv 4000 eurot.

PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile ....

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
Politsei sai teate, et 1. juuni päeval Haapsalu linnas Uuemõisa alevikus korteris tekkis ühise alkoholi tarvitamise käigus konflikt ja 41aastane mees lõi 40aastast meest ning tekitas talle valu.

Pärnumaa

Vargus
Politseile anti teada, et 25. juunil ajavahemikul kell 9 – 13 varastati Pärnu linnas Mai tänaval kortermaja eest jalgrattahoidjast lukustatud musta ja rohelise kirju raamiga jalgratas Romet Rambler. Kahju on 450 eurot.

Raplamaa

Vargus
Politseile anti teada, et ajavahemikul 15. – 17. juuni varastati Rapla vallas Pirgu külas Seli-Angerja tee 3. kilomeetrilt sõidukõlbmatu sõiduauto BMW 320I ja selles olnud tööriistakohver. Kahju on 400 eurot.

Kelmus
Raplamaal elav mees andis politseile teada, et eelmise aasta aprillis võeti temaga läbi Telegram rakenduse ühendust ja pakuti võimalust investeerida krüptovaluutasse kandes erinevatele arvetele nende juhendamisel enda rahalisi vahendeid. Kui mees soovis 2024. aasta alguses raha välja võtta, siis seda mehele erinevatel ettekäänetel ei võimaldatud. Kahju on 35 000 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.