Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 76 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 30 varavastast kuritegu, sealhulgas 21 vargust (kaks eluruumidest ja kaks sõidukitest) ning üks sõidukuvargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti kuus inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada viis inimest. Tabati 8 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 234 väärtegu.

Piirilt väljastati viis sisenemiskeeldu ning registreeriti üks Schengeni viisaeeskirjade rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Kehalised väärkohtlemised

10. juulil teatati, et Põhja-tallinnas Madala tänaval peksid kaks meest 43-aastast meest. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse kontrolli.

10. juulil teatati, et Nõmmel Männimetsa teel ründas 44-aastane mees teist 44-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

10. juulil teatati, et Kristiines Välja tänaval ründas 60-aastane mees oma elukaaslast, 61-aastast naist. Politseinikud pidasid ründaja kinni ning kiirabi kontrollis kannatanu vigastused.

Juhtumid piiril

10. juulil viidi läbi illegaalimenetlus 1994. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodaniku suhtes, kes osutas Tallinnas intiimteenuseid. Naise viisa tunnistati kehtetuks. Talle koostati vabatahtlik lahkumisettekirjutus, lahkumiseks 7 päeva jooksul. Lisaks kohaldati sissesõidukeeld 1 aastaks.

10. juulil saabus Tallinna lennujaama Moskvast 1986. aastal sündinud Ukraina kodanik, kel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Mehele koostati piiril sisenemiskeeld ning ta paigutati lennujaama Non-Schengeni alale kuni sobiva lennu väljumiseni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus

10. juulil murti Jõgeva vallas Rohe külas sisse elumajja ning varastati mündi-, fotode- ja mõõkade kogu. Esialgne kahju on umbes 2000 eurot.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine

11. juuli öösel sai politsei väljakutse Tartus Ülikooli tänavale, kus juhuslik mööduja teatas arvatavalt kakluse tagajärjel viga saanud maas lebavast mehest. Viga saanud 21-aastane mees viidi traumapunkti ning 29-aastane kakluses osalenud mees menetlustoiminguteks jaoskonda. Üksikasjad on selgitamisel.

Juhtumid piiril

10. juulil kella 14.45 ajal pukseerisid Mustvee kordoni piirivalvurid kaldasse Peipsi järvel mootoririkke tõttu hätta sattunud ja madalikule kinni jäänud väikelaeva, mille pardal oli kaks eestlast ja sakslane.

10. juulil avastasid Varnja piirivalvurid Peipsi järvelt aluse, mis ei olnud piiriveekogule minekut nõuetekohaselt registreerinud. Paadijuhile määrati 400-eurone rahatrahv. Piirivalvurid tuletavad meelde, et piiriveekogul kaldast enam kui kilomeetri kaugusele minnes tuleb veekogule minek ja tagasitulek lähimas kordonis registreerida.

11. juulil kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Venemaalt saabunud haagisega veokit ning avastasid, et haagise liikluskindlustuse poliis on võltsitud.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

10. juulil teatati, et Rakvere vallas lõi 38-aastane mees oma 30-aastast endist abikaasat. Politseinikud pidasid mehe kinni.

10. juulil teatati, et Aseri alevikus Tehase tänaval tungiti kallale 91-aastasele naisele.

10. juulil teatati, et Kunda linnas Pargi tänaval tungis 42-aastane mees kallale 28-aastasele mehele. Kiirabi osutas kannatanule esmaabi.

Vargus

10. juulil teatati, et Vinni vallas Pajusti alevikus tungiti sisse kahte garaažiboksi ning varastati mootorsaag Husqvarna, kaitseprillid, viilikomplekt ja Nike spordikott ning kaks muruniidukit, kaks ketaslõikurit ja muid tööriistu.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

10. juulil teatati, et Narvas Rahu tänaval lõi 37-aastane naine oma 17-aastast tütart.

10. juulil teatati, et Sillamäel Kesk tänaval lõi 20-aastane mees oma 53-aastast ema.

Vargus

10. juulil teatati, et Jõhvi linnas Narva maanteel asuvas kaupluses varastati rahakott koos dokumentide ja 205 euro sularahaga.

Omastamine

9. juulil omastati Narvas Joala tänava bussipeatuses mobiiltelefon Sony Ericsson. Kahju on 349 eurot.

Tööõnnetus

10. juulil teatati tööõnnetusest Toila vallas Kukruse külas, milles sai viga 62-aastane mees. Esialgsetel andmetel jäi mehe käsi kinni keerleva mehhanismi vahele. Mees toimetati haiglasse.

Juhtumid piiril

11. juulil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1990. aastal Moldova Vabariigi kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning mees saadeti tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.