Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 60 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 22 varavastast kuritegu, sealhulgas 11 vargust ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Tabati 11 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 162 väärtegu.

Piiril väljastati neli sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

28. jaanuarit teatati, et Vindi tänaval läks korterikaaslased kaklema ning 63-aastane mees sai viga.

28. jaanuaril teatati, et Manufaktuuri tänava korteris löödi peretüli käigus 22-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 21-aastase mehe.

28. jaanuarit teatati, et Kivila tänava korteris lõi peretüli käigus 33-aastane naine 58-aatast naist. Politseinikud pidasid lööja kinni.

28. jaanuaril teatati, et E. Vilde teel ähvardati relvataolise esemega 46-aastast meest, tungiti kallale ja võeti ära mobiiltelefon. Politseinikud pidasid kahtlustatavatena kinni 41-aastase mehe ja 23-aastase mehe, kes olid joobes.

28. jaanuaril teatati, et J. Koorti tänava korteris löödi peretüli käigus 33-aastast naist. Politseinikud pidasid kahtlustatavana kinni 32-aastase mehe.

Juhtumid piiril

28. jaanuaril kontrolliti Tallinna piiripunktis lennuga Kiievist saabunud 1972. aastal sündinud Gruusia kodanikku, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Mehele koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld ja ta ootab non-Schengeni alal tagasilennu võimalust.

28. jaanuaril kontrolliti Tallinna piiripunktis lennuga Moskvast saabunud kahte India Vabariigi kodanikku: 1994. aastal sündinud mees ja 1990. aastal sündinud mees. Neil puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning puudusid ka piisavad elatusvahendid. Meestele koostati piiril väljastatud sisenemiskeelud ja nende viisad tunnistati kehtetuks. Nad ootavad non-Schengeni alal tagasilennu võimalust.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Asja omavoliline kasutamine

28. jaanuari hommikul teatati politseile, et Jõgeva vallas Siimusti alevikus on öö jooksul aiaga piiratud ettevõtte territooriumilt ärandatud kaks sõiduautot, lisaks varastati ühelt territooriumil seisnud sõidukilt aku ning vandaalitseti kümne pargitud sõiduauto kallal. Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni 16-aastase noormehe, lisaks toodi asjaolude selgitamiseks jaoskonda ka temaga koos olnud 13-aastane nooruk. Ärandatud sõiduautod leiti üles ning juhtunu üksikasjade uurimiseks alustas politsei kriminaalmenetluse.

Kehaline väärkohtlemine

Politseile laekus teade, et 26. jaanuaril puhkes Jõgeval Liiva tänava korteris elukaaslaste vahel tüli, mille käigus sai viga 31-aastane naine.

Tartumaa

Vargus

Politseile laekus teade, et 23. jaanuari õhtul varastati Tartus Tähe tänava rattaparklast lukustamata jalgratas Fuji. Kahju on 1000 eurot.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine

Politseile laekus teade, et 21. jaanuaril lõi 46-aastane mees Valgas Uue tänava korteris 42-aastast abikaasat.

Juhtum piiril

26. jaanuaril kella 13.35 ajal kontrollis Mustvee kordoni saanipatrull Peipsi järvel liikunud maastikusõidukit ning avastas, et selle juht ei olnud enda piiriveekogule väljumist nõuetekohaselt registreerinud. Juhile määrati rikkumiste ees 20-eurone rahatrahv.

Mustvee kordoni juht Jalmar Ernits tuletab meelde, et piiriveekogul kaldast enam kui kilomeetri kaugusele minnes tuleb järvele minek ja tulek registreerida kas lähimas kordonis, kordoni telefonil või mobiilirakendusega www.piiriveekogu.ee. „Peipsile registreerimine on nõutud põhjusel, et tegu on piiriveekoguga, kus püütakse igal võimalusel ennetada eksitusest toime pandud ebaseaduslikke piiriületusi. Järvele registreerituid jälgib piirivalve, kes saab ennetavalt reageerida, kui mõni isik on piirirežiimi alale liiga lähedal. Samuti saab piirivalve aidata operatiivselt näiteks õnnetusjuhtumite korral. Piirivalveressursi suunamisel õnnetuspaika on väga tähtis ainuüksi teada juba seda, mitu inimest maastikusõidukil viibis ehk kui palju on abivajajaid. Kui inimene registreerib oma sõiduvahendi järvele ja õhtuks järvelt tagasitulekut ei registreeri, saab piirivalve operatiivselt ühendust võtta ja uurida, kas kõik on korras. Samuti küsitakse registreerumisel järvele mineku asukohta, mis hilisemalt on kasulik teave, kui hätta sattumise korral on tarvis oletatavat otsingupiirkonda määrata,“ vahendas Ernits.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Ähvardamine

28. jaanuaril teatati, et Narvas Tallinna maanteel asuvas korteris ähvardas 31-aastast naist noaga tema abikaasa. Politseinikud pidasid 32-aastase kahtlustatava kinni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Vargus
28. jaanuaril teatati politseile, et Paides Mündi tänava parklas seisnud veokitelt varastati kaheksa akut. Esialgsel hinnangul on kahju 220 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
27. jaanuaril sai politsei teate, et Türi vallas lõi 44-aastane mees oma 40-aastast elukaaslast ja põhjustas sellega füüsilist valu.

Pärnumaa

Vargus
28. jaanuaril teatati politseile, et Pärnus Savi tänaval siseneti akna lõhkumise teel autolammutuskotta ja varastati katalüsaatoreid. Kahju on umbes 1000 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
28. jaanuaril teatati politseile, et Pärnus Väike-Veski tänaval ründas 57-aastane mees oma 36-aastast elukaaslast ja põhjustas sellega füüsilist valu.