Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 89 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 33 varavastast kuritegu, sh 21 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid laekus politseile 38. Tabati viis alkoholijoobes sõidukijuhti ja üks narkojoobes sõidukijuht. Registreeriti üks inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai vigastada üks inimene. Registreeriti üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine, kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist ja Eestist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Vägivald võimuesindaja vastu
17. novembril lõi 23-aastane mees Tallinna lennujaamas ametikohustusi täitnud patrullpolitseinikku, 24-aastast meest. Politsei pidas ründaja kinni ja kasutas selle käigus elektrišokirelva. Kiirabi toimetas nii politseiniku kui ka teda rünnanud mehe tervisekontrolliks haiglasse.

Kehalised väärkohtlemised
17. novembril teatati, et Kesklinnas Pärnu maanteel ründas seni tuvastamata mees 25-aastast meest, põhjustas talle valu ja kehavigastusi.

17. novembril anti teada, et Haaberstis Õismäe teel asuva maja korteris tekkis 43-aastase mehe ja 41-aastase naise vahel füüsiline konflikt, mille käigus mõlemad said kehavigastusi. Nii mees kui ka naine olid joobes.

17. novembril laekus teade, et Põhja-Tallinnas Sõle tänaval asuva maja korteris lõi joobes 41-aastane mees 42-aastasele naisele tooliga vastu pead, põhjustades talle valu ja kehavigastuse. Politsei saabumise ajaks oli mees lahkunud. Kiirabi toimetas naise haiglasse.

17. novembril tuli teade, et Põhja-Tallinnas Heina tänaval asuva maja korteris ründas joobes 52-aastane mees temale tuttavat 84-aastast naist, mille tagajärjel naine kukkus, tundis valu ja sai kehavigastuse. Politsei pidas mehe kinni.

Vargus
17. novembril teatati, et Põhja-Tallinnas Vibu tänaval on sisse murtud tööriistakuuri ja varastatud akulehepuhur väärtusega 500 eurot.

Kelmused
17. novembril teatati, et 15. novembril helistati Lasnamäel elavale 54-aastasele naisele väidetavalt Swedbankist ja paluti kontol toimuvate kahtlaste tehingute vastu kaitseprogrammi paigaldamiseks sisestada Smart-ID PIN-koodid. Hiljem avastas naine, et kontolt on kadunud 6500 eurot ja lisaks oli tema nimel võetud Bondora laenukeskkonnast 1900 euro suurune laen. Kelmusega tekitatud kahju on 6500 eurot.

17. novembril anti teada, et 12. novembril võtsid Kesklinnas elava 23-aastase naisega ühendust inimesed, kes tutvustasid end Swedbanki töötajana ja väitsid, et naise pangakontolt üritatakse teha kahtlasi tehinguid. Kui selgus, et naise Swedbanki konto on suletud ja ta kasutab LHV Panga kontot, siis ühendati teda väidetavalt LHV Panga esindajaga, kes palus pangakonto kaitseks edastada internetpanga kasutajatunnuse, isikukoodi ja pangakaardi turvakoodi. Lisaks paluti suhtlemisrakenduse Viberi numbrile saata enda ID-kaardi foto ning kinnitada konto kindlustus Smart-ID paroolidega. Selle tulemusena siseneti naise LHV Panga kontole ja tehti kolm ülekannet ning neli kaardimakset, millega tekitati naisele rohkem kui 13 000 euro suurune kahju.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
17. novembril teatati, et Maardus Keemikute tänaval asuva maja korteris lõi 48-aastane mees temale tuttavat 40-aastast naist, tekitades talle valu ja kehavigastusi.

Piiriturvalisus

17. novembril kontrolliti Tallinna lennujaamas Eestist lahkumisel Ukraina kodanikust naist, kes oli viibinud Eestis seadusliku aluseta 567 päeva. Naisele koostati lahkumisettekirjutus, määrati rahatrahv ja kehtestati kolmeks aastaks sissesõidukeeld.

17. novembril kontrolliti Tallinna lennujaamas Eestist lahkumisel Eestis elavat Hollandi kodanikust meest, kellele kehtib 26. novembrini karantiinikohustus. Mehele määrati rahatrahv ja ta suunati oma elukohta.

17. novembril koostati koheselt sundtäidetav lahkumisettekirjutus Ukraina kodanikust mehele, kes oli viibinud Eestis 12 päeva seadusliku aluseta. Lisaks kehtestati talle viieks aastaks sissesõidukeeld. Mees paigutati väljasaatmiseni kinnipidamiskeskusesse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kelmus
Politsei poole pöördus Tartus elav naine, kellelt küsiti telefoni teel pangakoode ja need andnuna avastas ta, et pangakontolt on kadunud 900 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
Politsei sai teate, et 17. novembril ründas 22-aastane mees Rakveres Laada tänaval 19-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
17. novembril teatati, et Narvas Tiimani tänava korteris tekkis konflikt endiste elukaaslaste vahel, mille käigus tekitati teineteisele füüsilist valu ja kehavigastusi. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

Politsei sai teate, et 15. novembril tekitasid kaks noorukit Kohtla-Järvel õppeasutuse territooriumil alaealisele neiule füüsilist valu. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Politseile teatati, et 17. novembril lõi 37-aastane mees Narvas Puškini tänava korteris oma 13-aastast kasupoega. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Kelmus
Politseile teatas Kohtla-Järvel elav 66-aastane mees, et 5. novembril helistati talle võõralt telefoninumbrilt ja tutvustati ennast SEB panga turvatöötajana. Helistaja juhendamisel paigaldas mees enda arvutisse tarkvara. Hiljem avastas kannatanu, et tema nimele on võetud kiirlaen ja tema pangakontolt on teostatud ülekanded summas 5320 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Piiriturvalisus
17. novembril avastati Narva linna piirivööndis lendamas mehitamata õhusõiduk. Droonilennutaja ei olnud teadlik, et Eesti Vabariigis ei tohi ilma Transpordiametiga kooskõlastuseta ja PPA-d eelnevalt teavitamata piirivööndis mehitamata õhusõidukit lennutada. Isikule määrati rahatrahv 160 eurot.

17. novembril koostati ettekirjutus lahkuda Eestist 7 päeva jooksul Venemaa Föderatsiooni kodanikust naisele, kes oli viibinud Eestis seadusliku aluseta 14 päeva. Naine suundus tagasi Eestisse.

17. novembril viidi läbi illegaalimenetlus 1981. aastal sündinud Ukraina kodanikust mehe suhtes, kes viibis seadusliku aluseta Eestis 16 päeva. Mehele tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks 7 päeva jooksul ja kohaldati sissesõidukeeld kuueks kuuks.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Kelmus
17. novembril alustati menetlust selles, et septembris registreeris Hiiumaal elav naine ennast internetilehel, mis pidi tegelema investeerimisega. Peale registreerimist võttis naisega ühendust esialgsetel andmetel vene keelt kõnelev mees, kellele naine andis AnyDesk rakenduse kaudu ligipääsu enda arvutile. Mees laadis naise arvutisse erinevad investeerimiskeskkonnad ning naine investeeris läbi nende bitcoinidesse ning krüptorahasse esialgsetel andmetel ligi 22400 eurot, kuid investeeritud raha ei ole tal võimalik enam kätte saada.

Pärnumaa

Vargus
17. novembril sai politsei teate, et Pärnus Jaama tänaval varastati rattalukuga lukustatud jalgratas. Kahjusumma on ligi 250 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.