Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 114 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine ja 40 varavastast kuritegu, sealhulgas 28 vargust (viis eluruumidest ja üks sõidukist). Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaks inimest. Tabati 11 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 344 väärtegu.

Piirilt väljastati kuus sisenemiskeeldu ning registreeriti üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Vargus

27. juunil teatati, et Nõmmel Sinirebase tänaval lõhuti hoone välisuks ja varastati hoonest sularaha. Vargusega tekitatud kahju on 2000 eurot.

Avaliku korra raske rikkumine

27. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Karjamaa tänaval viskas 31-aastane mees kivi maja aknasse. Kivi lendas ruumi sisse ja tekitas ruumisviibijatele kehalisi vigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni ja viisid jaoskonda.

Kehalised väärkohtlemised

27. juunil teatati, et Haaberstis Õismäe teel lõi 22-aastane mees 41-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

27. juunil teatati, et Lasnamäel Linnamäe teel lõi 58-aastane mees 52-aastast naist. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja viisid jaoskonda.

27. juunil teatati, et Lasnamäel Sinimäe tänaval tekkis konflikt 36-aastase mehe ja 31-aastase mehe vahel, mille käigus lõi 36-aastane mees 31-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine

27. juunil teatati, et Maardus Keemikute tänaval löödi 30-aastast meest, tekitades talle kehavigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Juhtumid piiril

27. juunil teatati, et piirivalvurid pidasid Tallinna lennujaamas kinni 1985. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodaniku ja 1989. aastal sündinud Kirgiisi Vabariigi kodaniku, kes saabusid lennuga Minskist. Isikutel puudusid asjakohased dokumendid ja rahalised vahendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Neile väljastati sisenemiskeelud ja kuni sobiva lennu väljumiseni paigutati nad Non-Schengeni alale.

27. juunil teatati, et piirivalvurid pidasid Tallinna lennujaamas kinni 2001. aastal sündinud Ukraina kodaniku, kes saabus lennuga Odessast. Naisel puudusid asjakohased dokumendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Talle koostati sisenemiskeeld ja kuni sobiva lennu väljumiseni paigutati ta Non-Schengeni alale.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus

Ööl vastu 28. juunit murti Peipsiääre vallas Koosa külas sisse kauplusesse. Sissemurdmise ja vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Juhtumid piiril

27. juunil kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis 40-aastast Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kel puudus kehtiv viisa. Mehele tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks, talle väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.

27. juuni hilisõhtul avastasid piirivalvurid kolme inimese liikumise Setomaal Ulitina külas piiriäärsel alal. Piirivalvurid piirasid maa-ala sisse ning pidasid peagi kahtlust äratanud isikud kinni. Piirialal liikunud naine ja kaks meest väitsid piirivalvuritele, et on afganistaanlased. Ulitina külas tabatud isikud viidi esmasteks menetlustoiminguteks kordonisse, kus meedikud vaatasid täiendavalt ka nende terviseseisundi üle. Edasises uurimises selgitatakse, kuidas isikud õigupoolest Eesti piirimaile jõudsid ning mis saab neist edasi.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

27. juunil teatati, et Tapa vallas tungis 59-aastane mees kallale 52-aastasele naisele.

Vargus

Ajavahemikul oktoobrist juunini varastati Letipea külas, Viru-Nigula vallas paadisild. Kahju on 334 eurot.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

27. juunil teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Ahtme maanteel tungis 58-aastane naine kallale oma 61-aastasele õele. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

27. juunil teatati, et Jõhvi linnas Jaama tänaval tungis 21-aastasele mehele kallale tema naaber.

27. juunil teatati, et Kiviõli linnas Võidu tänaval tungis 32-aastane mees kallale oma endisele elukaaslasele, 40-aastasele naisele. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

27. juunil teatati, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Estonia puiesteel tungiti kallale 37-aastasele mehele. Mees toimetati esmaabi andmiseks haiglasse.

Vargus

27. juunil teatati, et Narvas Fama kaubanduskeskuses varastati 53-aastase naise seljakotist rahakott, milles oli 300 eurot sularaha ja dokumendid.

Omastamine

27. juunil teatati, et Narvas Partisani tänaval omastati mobiiltelefon iPhone 6S. Kahju on 324 eurot.

Dokumendi vargus

27. juunil teatati, et Narvas Tormi tänaval varastati sõiduauto kindalaekast Vene Föderatsiooni kodaniku pass ja juhiluba, mootorsõiduki dokumendid ning liikluskindlustuskaart.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.