Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 47 avaldust ja teadet kuritegudest. Avaliku korra raskeid rikkumisi registreeriti üks. Varavastastest kuritegudest teatati 20 korral, sh vargustest 11 korral. Lähisuhtevägivalla teateid oli 27. Inimvigastatutega liiklusõnnetuste kohta teateid ei laekunud. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 21. Piirilt saadeti tagasi üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra raske rikkumine
27. detsembril anti teada, et Lasnamäel Meeliku tänava garaažis ähvardas 31-aastane mees relvataolise esemega 34-aastast meest. Politsei pidas ähvardaja kinni. Kontrollimisel selgus, et relvataolise eseme näol oli tegu stardipüstoliga.

Ähvardamine
27. detsembril tuli teade, et Lasnamäel Linnamäe tee kaupluses ähvardas 34-aastane mees noaga turvatöötajat, 21-aastast meest. Politsei pidas ähvardaja kinni.

Kehalised väärkohtlemised
27. detsembril teatati, et Haaberstis Astangu tänava korteris ründas joobes 50-aastane mees oma elukaaslast 32-aastast naist ja põhjustas talle valu ning kehavigastusi. Politsei pidas mehe kinni, kiirabi toimetas naise haiglasse.

27. detsembril anti teada, et Põhja-Tallinnas Kopli tänava korteris ründas joobes 37-aastane mees oma elukaaslast 37-aastast naist, põhjustas talle valu ja kehavigastusi. Politsei pidas mehe kinni. Juhtunut nägi pealt ka alaealine laps.

Kelmused
26. detsembril teatati, et 23. detsembril helistati Lasnamäel elavale 38-aastasele naisele väidetavalt finantspolitseist ja paluti kontol toimuvate kahtlaste tehingute vastu kaitseprogrammi peale panemiseks sisestada Smart-ID PIN-koodid. Hiljem avastas naine, et tema nimel oli võetud Bondora laenukeskkonnast enam kui 2100 euro suurune laen.

24. detsembril anti teada, et Lasnamäel elavale 58-aastasele naisele helistati väidetavalt politseist ja paluti kontol toimuvate kahtlaste tehingute vastu kaitseprogrammi peale panemiseks sisestada Smart-ID PIN-koodid. Hiljem avastas naine, et kontolt on kadunud 3200 eurot.

Harjumaa

Kelmus
27. detsembril laekus teade, et 16. detsembril helistas Paldiskis elavale 67-aastasele mehele naine, kes esitles ennast politseinikuna ja teavitas mehe pangakontol toimuvatest kahtlastest tehingutest. Seejärel suunati kõne edasi väidetavale pangatöötajale, kes palus mehel kahtlaste tehingute peatamiseks alla laadida rakenduse AnyDesk ning kinnitada tehinguid PIN-kalkulaatori abil, mida avaldaja ka vastavalt juhistele tegi. Selle tulemusena laekus mehe Swedbanki kontole laen summas 1900 eurot, mis kanti edasi tema teisele Swedbanki kontole, millelt omakorda tehti ligi 7500 euro eest makseid tundmatu inimese kontole.

LÕUNA PREFEKTUUR

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine
Politseile laekus teade, et 25. detsembri öösel tekkis Põhja-Sakala vallas eramus kahe naise vahel tüli. Üks neist viskas sõnavahetuse käigus teist noaga, mille tagajärjel sai kannatanu viga. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

IDA PREFEKTUUR

Ida prefektuuri ööpäevainfo

Lääne-Virumaa

Vargus
Politsei sai teate, et 27. detsembril varastati Kundas elumaja ees pargitud sõiduautolt Toyota Land Cruiser lisatuled. Vargusega tekitatud kahju on 320 eurot.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
Politsei sai teate, et 27. detsembril lõi tundmatu mees Sillamäel Tškalovi tänaval 33-aastast meest. Meedikud viisid kannatanu haiglasse. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Politsei sai teate, et 27. detsembril tekitas seni tuvastamata mees Narvas Tallinna maantee kaupluses füüsilist valu 35-aastasele mehele.

Politseile teatati, et 26. detsembril lõi seni tuvastamata mees Narvas Puškini tänava kortermaja trepikojas 33-aastast meest.

Ähvardamine
Politseile teatati, et 27. detsembril ähvardas 51-aastane naine Kiviõlis oma elukaaslast tapmisega.

Vargused
Politsei sai teate, et 27. detsembril varastati Narvas Kreenholmi tänaval pargitud autost mobiiltelefon Samsung A52S. Vargusega tekitatud kahju on 379 eurot.

27. detsembril sai politsei teate, et Kiviõlis on akna lõhkumise teel sisse murtud Võidu tänaval pargitud sõiduautosse ning varastatud automakk X-Tron. Kahju on kokku 699 eurot.

Piiriturvalisus
27. detsembril kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1999. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kes viibis seadusliku aluseta Schengeni riikide territooriumil 90 päeva. Mehele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa
Vargus
27. detsembril sai politsei teate, et Haapsalus Tallinna maanteel varastas 59-aastane naine samal päeval kauplusest alkoholi ja toiduaineid esialgsetel andmetel ligi 37 euro väärtuses. Politsei pidas naise kinni.

Pärnumaa

Vargus
27. detsembril teatati, et Pärnus Kuninga tänaval varastati 18. detsembril kohviku nagis rippuva mantli taskust 1000 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.