Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 63 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 29 varavastast kuritegu, kaasa arvatud 22 vargust (eluruumidest üks ja sõidukitest üks). Registreeriti kaks inimvigastusega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada üks inimene. Tabati 11 alkoholijoobes sõidukijuhti ja kaks narkojoobes sõidukijuhti.


PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra raske rikkumine
28. aprillil teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Kopli tänaval ründasid joobes 29-aastane ja 28-aastane mees 29-aastast meest. Kannatanule tekitati füüsilist valu ja kehavigastusi. Kiirabi andis kannatanule esmaabi. Politsei pidas ründajad kinni.

Kehaline väärkohtlemine
28. aprillil teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Uus-Maleva tänaval asuvas korteris tungis 36-aastane mees kallale enda elukaaslasele, 38-aastasele naisele, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Konflikti juures viibis ka alaealine laps. Mees peeti politsei poolt kinni.

28. aprillil teatati, et Lasnamäe linnaosas Paekaare tänaval asuva korteri trepikojas lõi 41-aastane mees enda naabrit, 55-aastast meest. Arstiabi kannatanu ei vajanud. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.
Harjumaa

Omastamine
28. aprillil alustati menetlust selles, et septembrikuus Paldiski linnas Kivi tänaval asuvast korterist omastas naine enda endisele elukaaslasele, 64-aastasele mehele kuuluvaid esemeid. Kahju kogusumma 1180 eurot.
Juhtumid piiril
28. aprillil koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld kuueks kuuks 1960. aastal sündinud Ukraina kodanikule. Mees viibis alates möödunud aasta novembrikuust Eestis seadusliku aluseta.
LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
27. aprillil teatati, et Põltsamaa vallas Rasna külas on sisse murtud aita, kust varastati tööriistu. Varguse ja lõhkumisega tekitatud kahju on umbes 2000 eurot.

Tartumaa

Vargus
28. aprillil laekus politseile info, et Tartu bussijaamast varastati elustamisaparaat. Mõne aja möödudes leiti aparaat linnaliinibussist istme alt. Kuriteos kahtlustatavana pidas politsei kinni 48-aastase mehe. Juhtunu kõik täpsemad asjaolud selgitatakse kriminaalmenetluses.

Juhtum piiril
28. aprilli hommikul registreeris end väikelaevaga Lämmijärvele 1961. aastal sündinud mees, kes ei olnud õhuhämaruse saabudes end järvelt maha registreerinud. Teadmine pikalt järvele jäänud kalurist, kel mobiiltelefon välja lülitatud, tegi piirivalvurid murelikuks, mispeale asusid piiriametnikud mehe asukohta selgitama. Esmalt kontrolliti üle sadam, seejärel suheldi sadamavahi ja teiste inimestega kontrollimaks, kas keegi on kirjeldatud alust ja meest märganud randumas. Kuivõrd keegi mehest midagi ei teadnud, selgitati välja mehe lähikondsed ning nendega kontakti võttes ilmnes lõpuks, et mees on hilisõhtuks kenasti koju jõudnud ning viibis oma lähedaste juures. Mees rääkis piirivalvuritele, et oli unustanud koju kiirustades oma järvelt naasmise registreerida, lisaks oli tal telefoni aku tühjaks saanud. Piirivalvurid selgitasid mehele piiriveekogul käitumise reegleid ning sedagi, et oma käitumisega oli mees riigipiiriseaduse vastu eksinud. Mees kutsuti mees järgmiseks päevaks asjaolude selgitamiseks piirivalvekordonisse.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargused
28. aprillil sai politsei teate, et varem sarnaste tegude eest karistatud 30-aastane mees möödus Pärnus Riia maanteel asuvas kaupluses alkoholi eest tasumata. Tegu jäi aga lõpule viimata, sest kaupluse töötajad pidasid mehe kinni ja andsid ta üle politseile.

28. aprillil alustati kriminaalmenetlust selles, et Pärnus Karja tänaval siseneti suletud kauplusesse ja varastati rõivaid. Vargusega tekitati kahju ligi 4000 eurot.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
28. aprillil sai politsei teate, et Kuressaares Tallinna tänaval ründas alkoholi tarvitanud 33-aastane mees oma 27-aastast elukaaslast. Politsei pidas mehe juhtunus kahtlustatavana kinni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
28. aprillil sai politsei väljakutse Rakke alevikku, kus 43-aastane mees lõi enda 56-aastast elukaaslast.

Ida-Virumaa

Vargused
Ajavahemikul 27. – 28. aprill tungiti lukkude lõhkumise teel sisse Narvas A. Daumani tänava garaaži. Sealt varastati tumepunane mopeed Yamaha. Vargusega tekitatud ligikaudne kahju on 950 eurot.

Ajavahemikul 27. – 28. aprill varastati Kohtla-Järvel Salu tänava ehitussoojakust ligikaudu 2000 euro väärtuses erinevaid tööriistu.

Juhtum piiril

28. aprillil pidasid Narva kordoni patrullid kinni soojaveekanali piirkonnas1962. aastal sündinud Eestis elava Venemaa Föderatsiooni kodaniku, kellel puudus kalapüügiõigus. Mees toimetati koos nakkevõrguga Narva kordonisse ning talle määrati rahatrahv. Püügivahend võeti hoiule.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.