Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 73 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 39 varavastast kuritegu, sealhulgas 30 vargust. Registreeriti kuus inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai vigastada kuus inimest. Tabati kolm alkoholijoobes sõidukijuhti. Piiril väljastati kaks sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
2. juunil teatati, et Merivälja teel tuli seni tuvastamata võõrkeelt kõnelev mees kallale 28-aastasele naisele, tekitades talle valu ja kehavigastusi. Juhtunu asjaolud selguvad menetluses.

2. juunil teatati, et Vabaõhumuuseumi teel asuvas korteris lõi 25-aastane mees 24-aastast naist, tekitades talle valu ja kehavigastusi. Mees peeti kinni.

Vargused
2. juunil teatati, et Tondi tänavalt varastati elektritõukeratas, kahjusumma 500 eurot.

2. juunil teatati, et Siidisaba tänavalt varastati jalgratas. Kahjusumma 500 eurot.

Kelmus
2. juunil teatati, et avaldaja laadis oma telefonisse lingi krüptovaluuta teenimiseks. Ta sisestas sinna oma andmed, misjärel helistas talle tema jaoks võõras naine, kes palus alla laadida veel programm NEKSTRA ja AnyDesk ning selle kaudu lubas avaldaja naise oma telefonisse ning sisestas Swedbanki konto PIN-koodid ja kandis üle 254.-€. Peagi helistati avaldajale uuesti ning teatati, et ta peab kandma 6000€ vaja krüptovaluuta ostmiseks, avaldaja võttis laenu ning jälle lubas läbi AnyDesk programmi võõra enda arvutisse. Hiljem sai ligi pääsu veel mitmel korral võõras isik. Kokku kahjusumma üle 7000 euro.

Harjumaa
Kehaline väärkohtlemine

2. juunil teatati, et Saue vallas on naabrite omavaheline tüli läinud füüsiliseks. 61-aastane mees läks kallale 34-aastasele mehele, tekitades talle valu ja kehavigastusi. Sündmuse täpsemad asjaolud selgitab menetlus.

Juhtumid piiril
2. juunil viidi läbi illegaalimenetlus 1991. aastal sündinud Ukraina kodanikust mehe suhtes, kes töötas Eestis ebaseaduslikult. Talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja sissesõidukeeld kaheks aastaks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Ähvardamine
Ööl vastu 2. juunit sai politsei teate, et Tartus Peetri tänava korteris ähvardas joobes 71-aastane mees noaga 60-aastast naist. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Perevägivallajuhtumit uurib politsei kriminaalmenetluses.

Juhtum piiril
2. juunil kella 15.15 ajal tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine 1975. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa
Vargus
2. juunil alustati kriminaalmenetlust selles, et eelmisel päeval varastati Haapsalus Lihula maanteel rulapargist jalgratas Merida. Vargusega tekitati kahju ligi 400 eurot.
Raplamaa

Arvutikelmus
2. juunil alustati kriminaalmenetlust selles, et märtsi lõpust alates on Raplamaal elav naine sõlminud teiste inimeste teadmata ja nõusolekuta erinevaid laenu- ja järelmaksulepinguid. Tekitatud kahju suurus on selgitamisel.
IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Ähvardamine
2. juunil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Tapa vallas elav 74-aastane mees ähvardas naist vägivallaga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
2. juunil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Narvas A. Puškini tänaval kaupluses ründas ja ähvardas 51-aastane mees naist, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

2. juunil teatati politseile, et Narvas Tallinna maanteel kortermaja korteris lõi 29-aastane mees oma elukaaslast, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

2. juunil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Lehola tänaval ründas 41-aastane mees naist. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.