Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 6 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 6 inimest. Tabati 49 alkoholi- ja 2 narkojoobes sõidukijuhti. Eestist saadeti välja 2 isikut.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
Ööl vastu 20. märtsi teatati, et Lasnamäel Punasel tänaval asuvas korteris löödi 51-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

20. märtsil teatati, et 61-aastane mees lõi Haaberstis Tanuma tänaval oma elukaaslast, 44-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi.

20. märtsil teatati, et Kesklinnas Estonia puiesteel toimus konflikt, mille käigus said vigastada 16- ja 17-aastane noormees ning 33-aastane mees. Juhtumi täpsemad asjaolud on väljaselgitamisel.

21. märtsil teatati, et Lasnamäe linnaosas Punasel tänaval toimus konflikt 30-aastase mehe ja 27-aastase naise vahel, mille käigus tekitasid mõlemad teineteisele kehavigastusi. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

21. märtsil teatati, et Kesklinna linnaosas Viru tänaval löödi 28-aastast meest, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

21. märtsil teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Rannamäe teel lõi 33-aastane mees 39-aastast meest, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

21. märtsil teatati, et Mustamäe linnaosas A. H. Tammsaare teel lõi seni tuvastamata mees 64-aastast meest, tekitades talle füüsilist valu. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

21. märtsil teatati, et Lasnamäe linnaosas Liikuri tänaval lõi seni tuvastamata mees 32-aastast meest, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

22. märtsil teatati tülist Tallinnas Püssirohu tänaval, mille käigus läks 33-aastane naine kallale oma lähisugulasest 33-aastasele naisele ja põhjustas talle valu.

22. märtsil teatati politseile peretülist Alvari tänaval, mille käigus lõi 33-aastane mees 45-aastast naist, põhjustades talle valu ja kehavigastusi. Mees peeti politseinike poolt kinni ja toimetati jaoskonda.

22. märtsil teatati politseile vahejuhtumist Sõpruse puiesteel, mille käigus sai 55-aastane mees väidetavalt kahelt seni tuvastamata mehelt peksa. 56-aastasele mehele osutati esmaabi ning kiirabi toimetas mehe haiglasse täiendavasse tervisekontrolli.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
Ööl vastu 20. märtsi teatati, et 27-aastane mees ründas Peetri alevikus oma elukaaslast, 25-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

21. märtsil teatati, et Jõelähtme vallas Nehatu külas tekkis konflikt 55-aastase mehe ja 46-aastase naise vahel, mille käigu lõi mees naist, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Mees peeti politsei poolt kinni.
Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab informatsiooni Põhja ringkonnaprokuratuuri pressinõunikult Kaarel Kallaselt, ..., 5788 0640.

Juhtumid piiril
20. märtsil saabus lennuga Frankfurtist Tallinnasse Saksamaa Liitvabariigist välja saadetud 1992. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanik. Mehe andmed kontrolliti ja tal lubati riiki siseneda. Meest ei lubatud Saksamaale seoses liikumispiirangutega COVID-19 tõttu. Saksamaale reisis ta Hispaaniast.

21. märtsil saabus lennuga Frankfurtist Tallinnasse Saksamaa Liitvabariigist välja saadetud 1970. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanik. Naise andmed kontrolliti ja tal lubati riiki siseneda. Naist ei lubatud Saksamaale seoses liikumispiirangutega COVID-19 tõttu. Saksamaale reisis ta Egiptusest.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised
Ööl vastu 23. märtsi sai politsei väljakutse Tartus Eha tänava korterisse, kus ühise alkoholi tarvitamise käigus lõi joobes 35-aastane mees 23-aastast elukaaslast. Meedikud viisid viga saanud naise traumapunkti. Politsei pidas mehe kinni ning viis ta esmalt arestikambrisse kainenema.

Politseile laekus teade, et 21.märtsi puhkes Tartus Alasi tänava korteris endiste elukaaslaste vahel rüselus. Omavahelises kähmluses sai viga 19-aastane naine. Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni 22-aastase mehe.

Ööl vastu 20. märtsi teatati politseile, et Tartus Põhja puiesteel lõi naabrimees korrusmaja ees suitsu teinud 47-aastast meest. Meedikud viisid kannatanu tervisekontrolliks traumapunkti. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
22. märtsil laekus politseile teade, et Valgas Perve tänava korteris lõi 27-aastane mees ühise alkoholi tarvitamise käigus 53-aastast naist. Meedikud viisid kannatanu tervisekontrolliks haiglasse. Juhtunu üksikasju uurib politsei kriminaalmenetluses.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot Lõuna Ringkonnaprokuratuuri pressinõunikult Kauri Sinkeviciuselt telefonil 7500776 või e-posti aadressil ...

Juhtum piiril
20. märtsi pealelõunal kontrollis Mustvee kordoni paadipatrull Piirissaare kanali otsas liikunud veesõidukit. kapteni kontrollimisel tuvastasid piirivalvurid juhil joobetunnused. Lisaks ei omanud kapten väikelaeva juhtimise õigust. Alus suunati kaldale ning selle juhile määrati kiirmenetluse otsusega rahatrahv.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Raske tervisekahjustuse tekitamine
20. märtsil sai politsei teate Kohtla-Järvel Sõpruse tänava korterisse, kus 56-aastane naine lõi noaga enda 36-aastast poega. Politsei pidas naise kinni.

Röövimise katse
20. märtsil teatati politseile, et Jõhvis Põllu tänava kauplusesse sisenes osaliselt kaetud näoga mees, kes ähvardas kaupluse töötajat relvataolise esemega ja nõudis raha. Tema tegu jäi lõpule viimata, sest poodi sisenes klient. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kehalised väärkohtlemised
22. märtsil teatati politseile, et Jõhvis Kaare tänava korteris lõi 61-aastane mees 56-aastast elukaaslast. Politsei pidas mehe kinni.

22. märtsil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Jaaniku tänava trepikojas lõi naaber 36-aastast meest. Lööja lahkus enne politsei saabumist. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

21. märtsil sai politsei väljakutse Narvas Sepa tänava korterisse, kus 54-aastane mees lõi 43-aastast elukaaslast. Politsei pidas mehe kinni.

21. märtsil teatati politseile, et Jõhvis Narva maantee korteris lõi 47-aastane mees enda 80-aastast ema. Politsei pidas lööja kinni.

20. märtsil teatati politseile, et Kiviõlis Aasa tänava korteris lõi 18-aastane mees enda 43-aastast ema. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Varguse katsed
22. märtsil varastas 19-aastane mees Jõhvis Rakvere tänava kauplusest ligikaudu 287 euro väärtuses alkoholi. Kaupluse turvatöötaja pidas mehe kinni ja andis üle politseile.

21. märtsil varastas 49-aastane mees Narvas Tallinna maantee kauplusest ühe pudeli viina. Kaupluse turvatöötaja pidas mehe kinni ja andis üle politseile.

Vargus
Ajavahemikul 21. – 22. märts varastati Narvas P. Kerese tänaval asuva asutuse ruumist ligikaudu 1555 euro eest esemeid.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot Viru Ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Jelena Filippovalt ...).

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Vargus
22. märtsil sai politsei teate, et varem sarnaste tegude eest karistatud 48-aastane mees möödus Haapsalus Jaama tänaval asuvas kaupluses kassadest alkoholi eest tasumata. Tegu jäi lõpule viimata, sest kaupluse turvatöötajad pidasid mehe kinni ja andsid ta üle politseile.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
23. märtsil sai politsei teate, et Tori alevikus lõi 43-aastane mees oma 39-aastast elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

22. märtsil sai politsei teate, et Pärnus lõi alkoholi tarvitanud 39-aastane mees oma 79-aastast isa, kes sai viga. Politsei pidas 39-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Vargused
20. märtsil sai politsei teate, et Pärnus Haapsalu maanteel asuvas kaupluses möödus 53-aastane mees kassadest alkoholi eest tasumata. Tegu jäi lõpule viimata, sest kaupluse turvatöötajad pidasid mehe kinni ja andsid ta üle politseile.

20. märtsil sai politsei teate, et Häädemeeste vallas siseneti omaniku loata eluhoonesse ja varastati akutrell ja muid esemeid. Vargusega tekitati kahju ligi 235 eurot.

Raplamaa

Vargus
20. märtsil sai politsei teate, et Kehtna vallas siseneti omaniku loata eluhoonesse, lõhuti mööblit ja varastati kitarr. Vandaalitsemise ja vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Juhtumite osas on alustatud kriminaalmenetlust ja lisainfot saab Lääne Ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Liivi Reinholdilt ..., 44 77 543).