Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti 147 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas kolm avaliku korra rasketest rikkumist, 69 varavastast kuritegu, sh üks röövimine, 40 vargust. Registreeriti 52 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 27 inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 84, narkojoobes sõidukijuhte 13. Piiril väljastati viis sisenemiskeeldu, registreeriti kolm Schengeni viisaeeskirja rikkumist ning üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra raske rikkumine
14. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Paldiski maanteel ähvardas 36-aastane mees teisi relvataolise esemega, mis kontrollimisel osutus stardipüstoliks. Politseinikud pidasid mehe kinni ja toimetasid jaoskonda.

Kehalised väärkohtlemised
13. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Tööstuse tänaval korteris ründas naine 59-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

13. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Lõime tänaval korteris ründas 21-aastane mees oma tüdruksõpra, 19-aastast neiut. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

13. augustil teatati konfliktist Nõmmel Mahla tänaval korteris, mille sai viga 70-aastane mees. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

14. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Telliskivi tänaval on seni tuvastamata isik rünnanud 21-aastast meest. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse.

14. augustil teatati, et Kristiines Kannikese tänaval korteris lõi 33-aastane mees 23-aastast meest.

14. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Telliskivi tänaval ründas alkoholijoobes 26-aastane mees 21-aastast meest. Turvatöötajad pidasid ründaja kinni ja politseinikud toimetasid ta jaoskonda.

14. augustil teatati, et Lasnamäel Linnamäe teel korteris rünnati ühise alkoholitarvitamise käigus 36-aastast meest.

14. augustil teatati, et Kesklinnas Pilve tänaval kortermajas ründas 48-aastane mees 83-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

14. augustil teatati, et Lasnamäel K. Kärberi tänaval korteris lõi 45-aastane mees oma elukaaslast, 34-aastast naist. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes, kiirabi toimetas naise haiglasse. Konflikti juures viibis ka alaealine laps, kes anti üle lähedasele.

14. augustil teatati, et Lasnamäel K. Kärberi tänaval korteris lõi 34-aastane mees oma elukaaslast, 29-aastast naist näkku. Politsei saabudes oli ründaja lahkunud.

14. augustil teatati, et Kesklinnas Pärnu maanteel ründas 44-aastane mees oma elukaaslast, 37-aastast naist. Mõlemal osapooled olid alkoholijoobes ja kergelt vigastatud.

14. augustil teatati, et Lasnamäel Liikuri tänaval korteris tekkis ühise alkoholitarvitamise käigus konflikt 45-aastase mehe ja tema abikaasa, 47-aastase naise vahel. Politsei saabudes oli mees lahkunud.

14. augustil teatati, et Mustamäel Sõpruse puiesteel korteris lõi 36-aastane mees oma elukaaslast, 37-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

15. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Telliskivi tänaval lõi 18-aastane mees 24-aastast meest. Kiirabi kontrollis kannatanu vigastused.

15. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Sõle tänaval korteris lõi 46-aastane mees oma elulaaslast, 36-aastast naist. Kiirabi kontrollis naise vigastused.

Röövimine
15. augustil teatati, et Lasnamäel Majaka tänaval rünnati 28-aastast meest ja varastati ta mobiiltelefoni. Politseinikud pidasid kuriteos kahtlustatavana kinni 34-aastase mehe.

Vargused
14. augustil teatati, et Lasnamäel Läänemere teel on lõhutud parkiva sõiduauto ukse aknaklaas ja varastatud sealt elektriline tõukeratas. Kahju üle 700 euro.

15. augustil teatati, et Lasnamäel Punasel tänaval varastati kioskist kassaaparaat. Politseinikud pidasid varguses kahtlustatavana kinni 18-aastase alkoholijoobes mehe.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
14. augustil teatati, et Viimsi vallas ründas 40-aastane alkoholijoobes mees oma elukaaslast, 43-aastast naist. Kiirabi toimetas naise haiglasse ja politseinikud pidasid mehe kinni.

15. augustil teatati, et Kehras Tisleri tänaval korteris lõi 54-aastane mees talle tuttavat 42-aastast meest. Politsei saabudes oli ründaja lahkunud.

Piiriturvalisus
15. augustil kontrollis Põhja prefektuuri Tallinna kordoni patrull Tallinna Vanasadamas Eesti Vabariigi registreerimismärgiga sõiduautot Citroen Jumper, mida juhtis 1970. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanik. Mees esitas kontrolliks Soome Vabariigi juhiloa, mille Tallinna piiripunkti dokumendiekspert tunnistas võltsinguks. Mehele koostati väärteoprotokoll (mootorsõiduki juhtimine, omamata juhtimise õigust) ning mees anti edasisteks menetlustoiminguteks üle Kesklinna politseijaoskonna patrullile.


LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Ähvardamine
15. augusti õhtupoolikul sai politsei väljakutse Tartus Mõisavahe tänava korterisse, kus alkoholijoobes mees oli noaga ähvardanud oma elukaaslast. Mees oli ohtlik nii enese kui ka sündmuskohale saabunud politseinike suhtes, mistõttu kasutasid ametnikud agressiivse mehe rahustamiseks ja tema enda tervise kaitseks taserit. 40-aastane mees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni ning viidi Tartu vanglasse kainenema.

Vargus
15. augustil teatati, et Elva vallas Mõisanurme külas on sisse murtud merekonteinerisse, kust varastati tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on umbes 2500 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
Ööl vastu 15. augustit teatati, et Tartus Kesk tänaval löödi terava esemega 26-aastast meest. Meedikud toimetasid raskelt viga saanud noore mehe haiglasse. Juhtunu üksikasjad ja lööja selgitatakse alustatud kriminaalmenetluses.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine
13. augustil sai politsei väljakutse Viljandis Suur-Kaare tänavale, kus joobes 28-aastane mees oli rünnanud oma elukaaslast ning seejärel kodust lahkunud. Teatele reageerinud politseipatrullid kontrollisid piirkonda, kuid meest tabada ei õnnestunud. Naine meedikute abi ei vajanud. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Võrumaa

Kehaline väärkohtlemine
13. augusti õhtul teatati, et Võrus Kivi tänava korteris lõi 27-aastane mees oma elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning lähisuhtevägivalla juhtumit uuritakse kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
Nädalavahetusel tõkestati Luhamaa ja Koidula piiripunktides riiki sisenemine 13 Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused.

14. augustil avastasid piirivalvurid Lämmijärvel liikumas alusel, mille kapten polnud järvele väljumist nõuetekohaselt registreerinud. Piirivalvurid vestlesid mootorpaadi juhiga ning aitasid mehel vastavad vastava registreeringu ära teha.


IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
13. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et Rakveres Tallinna tänaval löödi 33-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Ida-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine
14. augustil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Ridaküla tänaval lasti vibutaolise esemega nooli erinevatesse suundadesse. Vahejuhtumis keegi viga ei saanud. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 55-aastase mehe.

Ähvardamised
13. augustil ähvardas Kose külas 41-aastane mees 25-aastast meest, kes tundis ohtu oma elu pärast. Politsei pidas 41-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

13. augustil teatati politseile, et Narvas Peetri platsil ähvardas endine elukaaslane 38-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Omastamine
14. augustil teatati politseile, et 13. augustil kadus Narvas Kivilille tänaval 38-aastase naise koer. Naine tegi sotsiaalmeediasse selle kohta teavituse ning 14. augustil võeti temaga ühendust, kuid koera keelduti tagasi andmast. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kelmused
13. augustil alustati Jõhvi politseijaoskonnas kriminaalmenetlust selles, et 48-aastane naine tegi kauplemisplatvormi omavale firmale erinevatel aegadel ülekandeid, et börsil kaubelda. Kokku kandis naine firma pangakontole üle 4528, mida ta ei ole erinevatel põhjustel tagasi saanud.

13. augustil teatas Narvas elav naine, et talle helistati võõrastelt numbritelt ning erinevatel ettekäänetel jagas naine enda Smart-ID paroole, misjärel kanti tema kontolt teisele kontole ligikaudu 697 eurot.

Kehalised väärkohtlemised
15. augustil sai politsei väljakutse Narvas Mõisa tänava meelelahutusasutusse, kus löödi 42-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

15. augustil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Sinivoore tänaval rünnati 30-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

15. augustil sai politsei väljakutse Narvas Rahu tänavale, kus 61-aastane mees lõi 54-aastast meest. Politsei pidas 61-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

14. augustil sai politsei väljakutse Narvas P. Kerese tänavale, kus 40-aastane naine lõi enda elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

14. augustil sai politsei väljakutse Alutaguse valda, kus toimus konflikt 48-aastase mehe ja tema poja vahel. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

14. augustil sai politsei teate, et Sillamäel Viru puiesteel tekitas 35-aastane mees füüsilist valu 36-aastasele mehele. Politsei pidas 35-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

13. augustil sai politsei väljakutse Sillamäel Viru puiesteele, kus löödi 26-aastast naist. Juhtunut täpsemad asjaolud on selgitamisel.

13. augustil teatati politseile, et Narvas Joala tänava korteris lõi 63-aastane naine enda poega. Politsei pidas naise kahtlustatavana kinni.

Vargused
15. augustil teatati politseile, et Narva-Jõesuus L. Koidula tänava ettevõttele kuuluvatest hoonetest on varastatud tööriistu. Esialgne kahju on 1620 eurot.

15. augustil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Kalevi tänava ettevõttest varastati televiisor, JBL kõlar ja muid esemeid. Esialgne vargusega tekitatud kahju on 1205 eurot.

13. augustil teatati politseile, et Lüganuse vallas on ehitusobjektilt varastatud tööriistu. Kahju on selgitamisel.

13. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et Narva-Jõesuu Nurme tänava ehitusobjektilt varastati 4. augustil pinnasetamper. Esialgne kahju on 1200 eurot.

12. augustil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Ahtme maanteel asuva ettevõtte territooriumilt on varastatud tööriistu. Kahju kogusumma on täpsustamisel.

Piiriturvalisus
13. augustil avastasid Vasknarva kordoni piirivalvurid Narva jõelt paadi, mille pardal viibis 1966. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanik. Mees paigaldas jõkke nakkevõrgud kohas, kus seda teha ei tohtinud. Mehel paluti püügile asetatud nakkevõrgus välja võtta.

14. augustil kontrollis Vasknarva kaatripatrull Eesti vabariigi registreerimisnumbriga paati, mida juhtis 1978.aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanik. Mees oli tarvitanud alkoholi ning talle koostati väärteoprotokoll.

14. augustil viis Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1973. aastal sündinud Gruusia kodaniku suhtes. Mees rikkus Eestis töötamise tingimusi ning ületas lubatud sõidukiirust. Tema viisa tunnistati kehtetuks, koostati ettekirjutis Eestist lahkumiseks ning kohaldati sissesõidukeeld kolmeks aastaks.

15. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel sõiduautot Chrysler Voyager. Kaasreisija väljus sõidukist enne sõiduki kontrollrajale saabumist ning suundus jalgsi Narva-1 piiripunkti jalakäijate terminali poole. Vastavalt piirirežiimi eeskirjale ei tohi sõidukiga piiripunkti saabunud inimene sõidukist väljuda, välja arvatud juhul, kui piirikontrolli teostav ametnik annab selleks loa. Mehele määrati rahatrahv 80 eurot. Mees lahkus Venemaa Föderatsiooni.

15. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 2001. aastal sündinud Iisraeli Riigi kodanikku. Mees soovis tulla Eestisse tööle, kuid tal puudus lühiajalise töötamise registreerimine. Talle koostati piiril sisenemiskeeld ning ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

15. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1988. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikku. Mehe reisi eesmärgi kohta antud ütlused olid ebaselged ja tal puudusid asjakohased dokumendid. Talle väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

15. augustil viis Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1986. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodaniku suhtes, kes pani toime väärteo. Mehele koostati ettekirjutis Eestist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld kolmeks aastaks.

15. augustil viis Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1986. aastal sündinud Ukraina kodaniku suhtes, kes juhtis sõidukit alkoholi tarvitanuna. Mehele koostati ettekirjutis Eestist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld kolmeks aastaks.

Nädalavahetusel tõkestati Narva-1 piiripunktis riiki sisenemine 18 Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
15. augustil sai politsei teate, et Taebla osavallas ettevõtte ruumides lõi 32-aastane mees 50-aastast meest, kes sai viga. Politsei pidas 32-aastase mehe kahtlustatavana kinni.
Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
13. augustil sai politsei teate, et Audru osavallas eramajas tekkinud tüli käigus tõukas 59-aastane mees oma 56-aastast õde.

14. augustil sai politsei teate, et Lavassaares eramaja juures lõi 40-aastane mees 47-aastast meest ja tõukas 73-aastast naist, kes mõlemad said viga. Politsei pidas 40-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Vargused
13. augustil sai politsei teate, et Pärnus Munga tänaval on sisenetud baari suletud väliterrassile ning võetud kassasahtlist raha ja erinevaid alkohoolseid jooke. Täpne tekitatud varaline kahju on selgitamisel.

15. augustil sai politsei teate, et Pärnus Muraka tänaval tungiti sisse renoveerimisjärgus majja, kust varastati akutrellide komplekt, ristjoonlaser, laserkaugusmõõtja ja teisi tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Raplamaa

Omavoliline sissetung
14. augustil sai politsei teate, et Rapla vallas on akna lõhkumise teel sisse tungitud taluhoonesse ning varastatud õmblusmasina jalad, kaks vanaaegset rauast triikrauda ja muid esemeid. Tekitatud varaline kahju on selgitamisel.

Kehaline väärkohtlemine
15. augustil sai politsei teate, et Rapla vallas lõi 21-aastane mees 46-aastast meest. Politsei pidas 21-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.