Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 60 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 33 varavastast kuritegu, sealhulgas 21 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 21.

Juhtus üks inimkannatanuga liiklusõnnetus. Juhtimiselt kõrvaldati kaks joobekahtlusega sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
22. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval tungis 45-aastane naine kallale 59-aastasele mehele. Juhtumi asjaolud on selgitamisel.

22. veebruaril teatati, et Kesklinnas Pärnu maanteel kortermajas tungis 56-aastane mees kallale oma 54-aastasele elukaaslasele. Juhtumi asjaolud on selgitamisel.

Harjumaa
22. veebruaril teatati, et Maardus kortermajas tekkis konflikt 44-aastase mehe ja 46-aastase naise vahel, mille käigus tekitasid nad teineteisele vigastusi.

22. veebruaril teatati, et Maardus Muuga tee Maxima parklas tungis seni tuvastamata mees kallale 50-aastasele mehele. Juhtumi asjaolud on selgitamisel.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
22. veebruaril sai politsei teate, et Põltsamaa vallas lõi konflikti käigus joobes 55-aastane mees noaga 46-aastast meest. Kiirabi viis viga saanud mehe haiglasse. Politseinikud pidasid kuriteos kahtlustatava kinni 55-aastase mehe. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Viljandimaa

Ähvardamine
22. veebruaril teatati politseile, et Viljandi linnas Riia maanteel peksis joobes 37-aastane mees auto aknad puruks ja ähvardas teist meest noaga. Politseinikud pidasid mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Võrumaa

Kehaline väärkohtlemine
22. veebruaril sai politsei teate, et Võru linnas Pikal tänaval ründasid sõidukist väljunud inimesed kaht meest. Viga saanud mehed viis kiirabi haiglasse. Politseinikud tegid sõiduki kindlaks ja pidasid kinni ühe ründamises kahtlustatava mehe. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
22. veebruaril kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eesti Vabariigist väljumisel Venemaa kodanikku, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et inimene oli seadusliku aluseta viibinud Schengeni territooriumil 84 päeva ning neist ühe Eestis. Talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks, määrati sisenemiskeeld kaheks aastaks ja rahatrahv 240 eurot. Pärast menetlustoiminguid lahkus inimene Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Ida prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Piiriturvalisus
22. veebruaril tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine neljal Moldova ja ühel Venemaa kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
22. veebruaril sai politsei teate, et Lääne-Nigula vallas Risti alevis eramus läks alkoholi tarvitanud 56-aastane mees kallale oma abikaasale.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
22. veebruaril anti politseile teada, et 21. veebruaril tekkis Pärnu linnas tervishoiuasutuses konflikt kahe kliendi vahel, mille käigus 62-aastane mees lõi 25-aastast meest.

Vargused

22. veebruaril anti politseile teada, et Pärnus Mai tänaval asuvas korteris on varastatud teatajale kuulunud nutitelefon IPhone. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel. Tekitatud kahju on ligi 1 000 eurot.

22. veebruaril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 7. veebruaril varastasid kaks seni teadmata meest Pärnus Suur-Jõe tänaval asuvast kauplusest lõiketangid ja naelapüstoli. Tekitatud kahju on ligi 885 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.