Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 80 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks röövimine, üks avaliku korra raske rikkumine, 50 varavastast kuritegu, sh 42 vargust (kolm eluruumidest, kolm sõidukitest), üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada neli inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati üheksa. Piiril väljastati kolm sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja neli inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
18. augustil tuli teade, et Kesklinnas Aia tänaval asuva hotelli toas tekkis konflikt 39-aastase mehe ja 26-aastase naise vahel. Politsei toimetas joobes mehe kainenema.

18. augustil teatati, et Lasnamäel Vilisuu tänava maja korteris rünnati 41-aastast meest noaga. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 38-aastase mehe ja 30-aastanse naise. Kiirabi toimetas kannatanu raskes seisundis haiglasse.

Vargus
18. augustil teatati, et Lasnamäel Läänemere teel on rõduakna lõhkumise teel sisse murtud korterisse ja varastatud sealt tööriistu ning muid esemeid. Vargusega tekitatud kahju on 560 eurot.

18. augustil tuli teade, et Lasnamäel Peterburi teel on öö jooksul sisse murtud ehitusobjektil asuvasse soojakusse ja varastatud tööriistu. Vargusega tekitatud esialgne kahju on 4000 eurot.

Kelmus
18. augustil teatati, et 17. augustil sai 47-aastane mees kõne väidetavalt Swedbanki töötajalt, kes väitis, et mehe pangakontolt üritatakse raha varastada. Kaitseprogrammi paigaldamiseks paluti mehel sisestada PIN-kood, mida ta ka tegi. Hiljem avastas mees et tema kontolt on kadunud ligi 700 eurot.

18. augustil anti teada, et 16. augustil helistas 36-aastasele mehele mees, kes ütles, et ta on Swedbankist ja avaldaja pangakontol taheti teha kahtlane tehing. Avaldaja ütles, et kasutab SEB Panka, mille peale helistaja vastas, et need kaks panka on omavahel seotud ning ühendas teda edasi järgmise töötajaga, kes ütles, et nad suudavad petiste tegevuse peatada. Selleks pidi mees järgima telefoni teel antud juhiseid. Avaldajale saadeti kinnituskoodid, misjärel ta sisenes oma internetipanka, sisestas antud koodid ning kinnitas tegevused ka enda paroolide ja koodidega. Hiljem avastas mees, et tema nimel oli firmast Bondora AS võetud 6500 eurot laenu ning tema kontolt oli kantud palju erinevaid summasid temale tundmatutele arvetele. Mehele tekitatud kahju on 974 eurot, millele lisandub Bondorast võetud laen.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
18. augustil anti teada, et Anija vallas ründas 55-aastane mees oma elukaaslast 42-aastast naist ja tekitas talle valu.

18. augustil tuli teade, et Maardus Kellamäe tänava maja korteris lõi 25-aastane mees tuttavat 26-aastast naist korduvalt näkku, tekitades talle valu ja kehavigastusi. Mees oli politsei ja kiirabi saabumise ajaks lahkunud.


LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
Politseile laekus teade, et 10. augustil varastati Jõgeval Põik tänava kauplusest alkohoolseid jooke ning toidukaupu. Vargusega tekitatud kahju on 202 eurot.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
Politseile laekus teade, et 15. augustil löödi Tartus Kesk tänava eramus 27-aastast meest. Juhtunu üksikasju ning lööjat selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Võrumaa

Kelmus
Politseile laekus teade, et juunikuu algul tutvus Võrumaal elav naine Facebookis mehega, kes tegi naisele investeerimispakkumise. Naine jätkas maakleriga suhtlust, tegi omale investeerimisplatvormile konto ning on sest ajast peale kandnud platvormile suure summa raha. Kui naine soovis ühel hetkel kogunenud summad välja võtta, hakati temalt erinevaid juurdemakse nõudma. Naine mõistis, et on petta saanud ning pöördus abi saamiseks politsei poole. Esialgne kahju on 39 872 eurot ning kelmusjuhtumit uurib politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
18. augustil kella 15 ajal saabus Luhamaa piiripunkti Saksamaa numbrimärgiga Mitsubishi maastur, millest tolliametnikud leidsin täiendava kontrolli käigus külmrelva, mis on relvaseadusest tulenevalt tsiviilkäibes keelatud. Menetlustoiminguid viib läbi Maksu- ja tolliamet.

18. augustil kella 18 paiku avastasid piirivalvurid valvekaameratega Võrumaal Setomaa vallas Verhulitsa külas ajutise kontrolljoone ületuse. Sündmusele reageerinud piirivalvepatrull pidas piirialal kinni Saksamaa turisti, kes oli piirkonnas sõites eksinud ning kogemata piiri ületanud. Mees toimetati piirivalvekordonisse, kus talle riigipiiriseaduse rikkumise eest 80-eurone trahv määrati.


IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kelmus
Rakvere politseijaoskonnale teatati, et mees ostis sotsiaalmeedia kaudu minilaadurile lumesahka ning leidis seda pakkunud firma esindaja. Mees tegi antud kontole ülekande, kuid transport kokkulepitud ajaks ei saabunud. Selgus, et tegu on pettusega. Kahju on ligikaudu 1388 eurot.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
18. augustil teatati politseile, et Kohtla-Järvel tekitas 33-aastane mees oma 33-aastasele abikaasale füüsilist valu. Politsei pidas mehe kinni.

18. augustil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Ridaküla tänaval tungisid viis meest kallale 61-aastasele mehele. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused

18. augustil teatati politseile, et Iisaku alevikus Mäe tänaval tungiti sisse territooriumile ning varastati kolm 20 liitrist kanistrit diiselkütusega ja tööriistu. Kahju summa on täpsustamisel.

18. augustil teatati politseile, et Lüganuse vallas Aidu-Nõmme külas asuvasse ehitusobjekti soojakusse murti sisse ja varastati erinevaid tööriistu. Kahju on ligikaudu 10 000 eurot.

Kelmus

18. augustil teatas 23-aastane Narvas elav mees, et talle on helistatud võõralt telefoninumbrilt ning esinetud SEB panga töötajana. Mehel paluti kahtlase tehingu tühistamise ettekäändel jälgida helistaja juhiseid. Jälgides juhiseid, avaldaja teatas oma isikukoodi viimased 4 numbrit ja sisestas rakenduse Smart-ID PIN-1 parooli. Kahju suurus ligikaudu 3050 eurot.

Piiriturvalisus
18. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestist väljumisel jalgsi piiripunkti saabunud 1976. aastal sündinud Ukraina kodanikku. Mees viibis Schengeni riikide territooriumil 118 päeva seadusliku aluseta. Neist 28 päeva viibis ta Eestis. Mehele määrati rahatrahv ja koostati ettekirjutis Eestis lahkumiseks. Lisaks kohaldati talle sissesõidukeeld kolmeks aastaks. Mees suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

18. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1987. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Mehel puudus seaduslik alus Schengeni viisaruumi sisenemiseks, sest tal puudusid selleks vajalikud dokumendid. Koostati sisenemiskeeld ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

18. augustil viis Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1960. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodaniku suhtes. Naine viibis alates eelmise aasta märtsikuust Eestis ebaseaduslikult. Isik saabus Eestisse, et jääda elama Kuremäe kloostrisse ja esitas 18. augustil PPA-le sooviavalduse erandina elamisloa taotlemiseks. Isikule koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati üheks kuuks sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.