Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud ööpäeva jooksul 80 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine ja 43 varavastast kuritegu, sealhulgas 31 vargust (üks eluruumidest ja kaks sõidukist). Juhtus üks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai viga üks inimene. Tabati viis alkoholijoobes sõidukijuhti ning üks narkojoobes sõidukijuht. Joobes juhid põhjustasid kaks inimvigastustega liiklusõnnetust.

PÕHJA PREFEKTUUR

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
30. märtsil teatati, et Harku vallas Suurupi külas läks seni tuvastamata mees kallale 39-aastasele mehele, tekitas talle kehavigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Omastamine
Politseile laekus teade, et 17. märtsil omastati Jõgeval Suur tänava kaupluses iPhone 8 mobiiltelefon. Kahju on 250 eurot.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
30. märtsi õhtupoolikul sai politsei väljakutse Tartus Tamme põik tänavale, kus olid omavahel kaklema läinud noored mehed. Kohapeal andsid meedikud esmaabi 27-aastasele mehele. Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni mehed vanuses 25-, 29-, ja 29- eluaastat.

Juhtum piiril
Eile, 30. märtsil andsid kohalikud Valga inimesed politseile teada neljast piirivahejuhtumist, kus Lätist Eestisse tulla soovinud isikud ei kasutanud piiriületuseks ettenähtud kontrollpunkte vaid otsisid võimalusi riiki tulekuks eramajade õuede kaudu. Infole reageerinud politseipatrullid pidasid Valga linnas päeva jooksul kinni neli inimest, kellele kõigile määrati riigipiiri seaduse rikkumise eest 40-eurosed rahatrahvid. Seejärel selgitasid politseinikud neile kõigile kahenädalast kodusviibimise kohustust, mille piiriületajad oma allkirjaga ka kinnitasid. Haigustunnuseid piiriületajatel ei olnud ning neil lubati oma viibimispaikadesse suunduda. Politsei tänab kohalikke inimesi, kes korrakaitsjatele praegusel ajal nii piiriäärsel alal kui ka mujal oma tähelepanekutega suureks abiks on. Lisaks palub politsei kõigil käituda seaduskuulekalt ning arvestada rahva tervise hüvanguks kehtestatud reeglitega, sest mida püüdlikumad praegu ollakse, seda kiiremini see raske aeg mööda läheb ning normaalne elurütm taastub.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargused
30. märtsil teatati politseile, et varasemalt vargusete eest karistatud 50-aastane mees varastas Rakveres F.G. Adoffi tänava kaupluse keldrikorruselt käte desinfitseerimise vahendi pudeli väärtusega 20 eurot. Politsei pidas mehe kinni.

Ajavahemikul 1. – 27. märts varastati Viru-Nigula vallas asuvast talust erinevaid tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

30. märtsil teatati politseile, et Narvas Viru tänava korteris lõi 50-aastane mees oma 46-aastast elukaaslast, tekitades naisele füüsilist valu ja kehavigastusi. Politsei pidas mehe kinni.

30. märtsil teatati politseile, et Sillamäe Viru puiestee kortermajas lõi 38-aastane alkoholijoobes mees konflikti käigus oma 32-aastast elukaaslast.

30.märtsil teatati politseile, et Narva-Jõesuus asuvas korteris tekkinud peretüli käigus lõi 36-aastane mees oma 28-aastast elukaaslast ja oma 60-aastast ema. Politsei pidas mehe kahtlustavana kinni.

29. märtsil lõi 23-aastane mees Narvas Rakvere tänaval asuvas kaupluses 20-aastast endist elukaaslast.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Avaliku korra raske rikkumine
29. märtsil sai politsei teate, et Sauga alevikus ründas 36-aastane mees tuttavat 27-aastast mees, kes sai viga.

Raplamaa

Vargus
30. märtsil teatati politseile, et Rapla maakonnas Kohila vallas Aespa alevikus sisenes 62-aastane mees omaniku loata suvilasse, kus üritas varastada elektrisaagi ja nahktagi. Tegevus jäi lõpule viimata politseinike sekkumise tõttu ja mees peeti juhtunus kahtlustatavana kinni.