Politseis registreeritud sündmused

Ööpäevainfo 16.03.2020

Politsei- ja Piirivalveametis 16. märtsil registreeriti 67 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende seas oli 33 varavastast kuritegude, sh 21 vargust. Registreeriti viis liiklusõnnetust, milles sai vigastada viis inimest. Joobes sõidukijuhtide süül toimus kaks liiklusõnnetust. Tabati 11 alkoholijoobes sõidukijuhti ja üks narkojoobes sõidukijuht. Piiril väljastati 11 sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
Ööl vastu 16. märtsi teatati, et Kesklinnas Tatari tänaval toimus konflikt 29-aastase naise ja 28-aastase naise vahel. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

16. märtsil teatati, et Mustamäel J. Sütiste teel löödi 30-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Harjumaa

Looma julm kohtlemine
16. märtsil teatati, et Jõelähtme vallas Jägala külas leiti kaks surnud koera. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Juhtumid piiril
16. märtsil saabus Minskist Tallinna lennujaama 1975. aastal sündinud Ukraina kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid ning piisavad elatusvahendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta lendas Moskvasse.

16. märtsil saabus Minskist Tallinna lennujaama 1983. aastal sündinud Ukraina kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta lendas Moskvasse.

16. märtsil saabus Minskist Tallinna lennujaama 1991. aastal sündinud Ukraina kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta lendas Moskvasse.

16. märtsil saabus Minskist Tallinna lennujaama 1985. aastal sündinud Valgevene Vabariigi kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta lendas Moskvasse.

16. märtsil saabusid Kiievist Tallinna lennujaama kolm Ukraina kodanikku: kaks 1979. aastal sündinud meest ja 1991. aastal sündinud mees, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Meestele väljastati sisenemiskeeld ja nad viibivad lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

16. märtsil viidi läbi illegaalimenetlus 1984. aastal sündinud Ukraina kodaniku suhtes. Naine oli viibinud Schengeni territooriumil ilma seadusliku aluseta 19 päeva ning talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks.

14. märtsil tabati roolist alkoholijoobes 1998. aastal sündinud Ukraina kodanik. Mees käitus politseijaoskonnas agressiivselt ja üleolevalt. 16. märtsil lõpetati tema viisavaba viibimisaeg ennetähtaegselt ja talle koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks ning määrati sissesõidukeeld kolmeks aastaks.

14. märtsil põhjustas 1991. aastal sündinud Türgi Vabariigi kodanik alkoholijoobes roolis olles avarii ja põgenes sündmuskohalt. 16. märtsil tunnistati tema viisa kehtetuks ja talle koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks ning määrati sissesõidukeeld kolmeks aastaks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Vargus
16. märtsil avastati, et nädalavahetusel vältel ärandati Kanepi vallas Põlgaste küla ettevõtte vaba juurdepääsuga territooriumilt Toyota Hilux maastur numbrimärgiga 980 TKB. Vargusega tekitatud kahju on 15 000 eurot.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
16. märtsil sai politsei väljakutse Kambja valda Tõrvandi aleviku kortertisse, kus 41-aastane mees oli löönud 66-aastast isa. Politsei pidas lööja kuriteos kahtlustatavana kinni.

Valgamaa

Vargus
16. märtsil teatati politseile, et Otepää vallas Lauküla metsas varastati ekskavaatori kütusepaagist umbes 300liitrit diislikütust. Kahju on selgitamisel.

Juhtum piiril
16. märtsil kella 17.30 paiku kontrollisid piirivalvurid Võrumaal Luuska külas liikunud sõiduautot Audi. Isikute ning nende dokumentide kontrollimisel märkasid piirivalvurid, et masinas kaasasõitnutel olid turvarihmad lahti, nende tähelepanu juhiti rikkumisele, ent rihma kinnitamise asemel muutus üks reisijatest agressiivseks ning ei allunud enam piirivalvurite korraldusele. Ta peeti kinni ning kuivõrd ta oli joobes, viidi ta esmalt Võru arestikambrisse kainenema. Teistele liiklusseadust rikkunud kaasreisijatele määrati lühimenetluses rahatrahvid ning nende teekond võis jätkuda.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
17. märtsi hommikul sai politsei väljakutse Kohtla-Järvele Sinivoore tänavale, kus 39-aastane mees lõi 31- aastast naist ja 14-aastast noorukit. Politsei pidas mehe kinni.

17. märtsi öösel sai politsei väljakutse Sillamäele Viru puiestee korterisse, kus 53-aastane mees tekitas valu enda 50-aastasele abikaasale. Politsei pidas mehe kinni.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot Viru Ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Jelena Filippovalt ...).

Juhtumid piiril

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 16. märtsil Eestist väljumisel 1982.aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Naine viibis Schengeni riikide territooriumil 58 päeva seadusliku aluseta, kõik päevad Eestis. Talle koostati ettekirjutis Eestist lahkumiseks ja kohaldati kuueks kuuks sissesõidukeeld. Naine lahkus Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 16. märtsil Eestist väljumisel 1988.aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Naine viibis Schengeni riikide territooriumil 16 päeva seadusliku aluseta, kõik päevad Eestis. Talle koostati ettekirjutis Eestist lahkumiseks. Naine lahkus Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 16. märtsil kella 9.42 ajal Eestisse sisenemisel 1994. aastal sündinud Usbekistani Vabariigi kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 16. märtsil kella 10.38 ajal Eestisse sisenemisel kahte Ukraina kodanikku. Kuna neil puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati neile sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva raudteepiiripunktis kontrolliti 16. märtsil Eestisse sisenemisel 1981. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Lääne prefektuuri ööpäevainfo

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
15. märtsil sai politsei teate, et Paides Ristiku tänaval lõi 30-aastane mees tuttavat 23-aastast meest, kes sai viga.

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
16. märtsil sai politsei teate, et Haapsalus Vee tänaval lõi alkoholi tarvitanud 54-aastane mees oma 67-aastast elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Asja omavoliline kasutamine
16. märtsil sai politsei teate, et Uuemõisa alevikus kasutas 18-aastane mees omaniku loata sõiduautot Volvo.

Pärnumaa

Vargused
16. märtsil sai politsei teate, et Pärnus Niidu tänavalt varastati ehitusjärgus hoonest elektrilisi ja muid tööriistu. Vargusega tekitati kahju ligi 5200 eurot.

13. märtsil alustati kriminaalmenetlust selles, et Põhja-Pärnumaa vallas varastati eramu kinnistult paat, kalastus- ja grillimisvahendeid ja muid esemeid. Vargusega tekitati kahju ligi 3700 eurot.