Politseis registreeritud sündmused

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
5. oktoobril teatati, et Nõmmel lõi 67-aastane mees oma 63-aastast abikaasat.

Vargused
5. oktoobril varastati Kesklinnas Veerenni tänaval asuvast ettevõttest tehnikat. Kahju on 5000 eurot.

5. oktoobril teatati, et Kesklinnas Staadioni tänava kortermaja keldrist varastati jalgratas. Kahju on 513 eurot.

5. oktoobril varastati Lasnamäel Sõstramäe tänaval asuvast ettevõttest kaks paadimootorit. Kahju on 6000 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestasid piirivalvurid Kagu piiripunktides Eestisse sisenemise ühel Venemaa, kahel Serbia, viiel Ukraina ja ühel Usbekistani kodanikul. Tõkestamiste põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

5. oktoobril kontrollis Värska teenistuse patrull Setomaa vallas kaht Taani Kuningriigi kodanikku, kes lennutasid ilma vastava loata keelualas drooni. Neile selgitati reegleid drooni lennutamise ja keeluala kulgemise kohta ning lasti kustutada filmitud materjal. Inimestele tehti suuline hoiatus.

5.oktoorbril kontrolliti Koidula piiripunktis Eestist väljumisel Eestis elavat Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kontrolli käigus selgus, et tema pass on ajaliselt kehtetu. Inimesele selgitati, et riigipiiri ületaval kolmanda riigi kodanikul peab kaasas olema kehtiv reisidokument. Tema piiriületus tõkestati ning ta suunati tagasi Eesti Vabariiki.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kelmus
5. oktoobril pöördus politseisse mees, kes saatis pakiautomaati kuldketi, kuid ostja väitis, et seda seal polnud. Mees tagastas makstud raha, aga arvab, et tegelikult sai ostja keti kätte. Kelmusega tekitatud kahju on 664 eurot.

Kehalised väärkohtlemised
5. oktoobril teatati politseile, et Kohtla-Järvel ründas mees enda elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

5. oktoobril sai politsei teate, et Kohtla-Järvel löödi 37-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Ähvardamine
5. oktoobril sai politsei väljakutse, et Jõhvis ähvardas naaber konflikti käigus maja põlema panna. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
5. oktoobril tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine kahel Moldova, ühel Gruusia, ühel Venemaa, ühel Iisraeli ja kahel Ukraina kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

6. oktoobril avastati Narva-1 piiripunktis sõiduki kontrolli käigus antiradar. Seade võeti juhilt ära ning tema suhtes alustati menetlust.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Vargus
5. oktoobril alustati kriminaalmenetlust selles, et 24. septembril varastati Türi kultuurikeskuse juurest kott, milles oli sülearvuti ja kõrvaklapid. Tekitatud kahju on ligi 850 eurot.
Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
4. oktoobril sai politsei teate, et Pärnumaal Saarde vallas läks 57-aastane mees kallale oma abikaasale.

Saaremaa

Kelmus
6. oktoobril alustati kriminaalmenetlust selles, et 18-aastane noormees soovis septembrikuus osta internetis nutitelefoni IPhone, mille eest kandis müüjale 600 eurot. Tänaseni ei ole mees telefoni kätte saanud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.