Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 51 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks rasketest tervisekahjustustest, üks avaliku korra rasketest rikkumistest, varavastastest kuritegudest kokku 28, sh vargustest 17 (eluruumidest kaks), sõidukivargustest ja omavolilistest kasutamistest üks. Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaks inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati kolm, narkojoobes sõidukijuhte kaks.

Piiril väljastati kaks sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra raske rikkumine
22. aprillil teatati politseile, et Haabersti linnaosas Õismäe teel lõi 28-aastane mees 42-aastast naist, tekitades sellega kannatanule füüsilist valu ja kehavigastusi. Politsei pidas mehe löömises kahtlustatavana kinni.

Kehaline väärkohtlemine
22. aprillil teatati politseile, et Põhja-Tallinna linnaosas Sirbi tänaval toimus kaklus alkoholi tarvitanud meeste vahel. Kiirabi toimetas 50-aastase mehe haiglasse kontrolli ja politseipatrull toimetas teise mehe kainestusmajja.

Kelmused
22. aprillil helistati Lasnamäe linnaosas elavale 37-aastale mehele ja öeldi, et keegi püüdis tema pangaarvelt võtta 100€ eurot. Kannatanu andis helistajale enda andmed ja kinnitas koodid, pärast mida kadus tema pangakontolt 2749 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
22. aprillil teatati politseile, et Saue vallas tekkis konflikt elukaaslaste vahel, mille käigus sai vigastusi 28-aastane naine. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Asja omavoliline kasutamine
Politseile laekus teade, et 18. aprilli õhtul ärandati Põlvas Lina tänavale pargitud sõiduauto Ford Focus. Masin leiti mahajäetuna Põlva vallast Vanaküla küüni juurest. Juhtunu täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaaluurimises.

Tartumaa

Vargus
Ööl vastu 22. aprilli varastati Tartus Pärna tänava kortermaja juurest lukustatud musta värvi Merida jalgratas. Kahju on 232 eurot.

Kelmus
Politseile laekus teade, et 18. aprillil varastati Tartus Pirogovi pargis aega veetnud mehe taskust rahakott koos sularaha, dokumentide ja erinevate kliendikaartidega. Varguse järel avastas mees, et tema kütusekaarti kasutades on kahel järjestikkusel korral ostetud kütust. Kahju on 384 eurot.

Juhtumid piiril
22. aprillil toimunud kontrollkäigul avastasid Lõuna prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnikud Võru maakonnas Võru vallas kontrollitud ehitusobjektilt kaks Ukraina kodanikku, kelle töötamine ei olnud nõuetekohaselt politsei- ja piirivalveametis registreeritud. Isikutele määrati 80-eurosed rahatrahvid.

22. aprillil kell 18.10 tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Isik suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.


IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Röövimine
Politsei alustas kriminaalmenetlust selles, et Narvas ründas 32-aastane mees noaga ähvardades kahe kaupluse müüjaid, nõudes neilt sularaha. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni. 23. aprillil rahuldas kohus prokuratuuri taotluse võtta mees esialgu kaheks kuuks vahi alla.

Vargus
22. aprillil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Kiviõlis varastasid kaks meest korduvalt kauplusest alkohoolseid jooke. Kahju on ligikaudu 94 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Juhtum piiril
Narva-1 piiripunktis kontrolliti 22. aprillil kell 09.45 Eestisse sisenemisel Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis tõkestati tal riiki sisenemine, väljastati sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Saaremaa

Vargus
22. aprillil sai politsei teate, et viimase kuu jooksul on Saaremaa vallas sisse murtud garaaži, kust on varastatud Husqvarna muruniiduk. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 250 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.