Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 94 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine, 66 varavastast kuritegu, sealhulgas 35 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 31.

Juhtus üks inimkannatanutega liiklusõnnetust. Juhtimiselt kõrvaldati kolm joobekahtlusega sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
8. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas Vihuri tänaval elumajas tekkis konflikt 63-aastase mehe ja tema 40-aastase elukaaslase vahel, mille käigus tekitasid nad teineteisele vigastusi. Juhtumi asjaolud on selgitamisel.

8. veebruaril teatati, et Lasnamäel Raadiku tänaval kortermajas tungis alkoholijoobes 40-aastane mees kallale oma elukaaslasele. Konflikti juures viibis ka laps. Politsei pidas mehe kinni.

Harjumaa
8. veebruaril teatati, et Rae vallas Vaida alevikus kortermajas ründas 28-aastane mees 28-aastast naist. Juhtumi asjaolud on selgitamisel.

8. veebruaril teatati, et Viimsis Haabneeme alevikus kortermajas tungis 65-aastane mees kallale oma 65-aastasele elukaaslasele. Politsei pidas mehe kinni. Juhtumi asjaolud on selgitamisel.

Piiriturvalisus
8. veebruaril koostati ettekirjutus 1985. aastal sündinud Laose Demokraatliku Rahvavabariigi kodanikule Eestist lahkumiseks ning kohaldati Schengeni sissesõidukeeld üheks kuuks, kuna naine viibis Eestis 11 päeva aluseta.


LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Röövimine
8. veebruaril sai politsei teate, et Tartus Tähe tänaval tungisid kaks meest korterisse ning varastasid sealt iPadi ja arvuti. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestati Kagu piiripunktides riiki sisenemine viiel Moldova, ühel Serbia ja ühel Venemaa kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.


IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Omastamine
Narvas elav mees teatas politseile, et tuttav kelle kätte ta oma pangakaardi oli usaldanud, oli sellelt omaniku nõusolekuta sooritanud erinevaid tehinguid 10 600 euro ulatuses. Juhtumi täpsemaid asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise kolmel Venemaa, ühel Alžeeria, ühel Israeli ja ühel Ukraina kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

8. veebruaril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestist väljumisel Venemaa kodanikku, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et inimene oli seadusliku aluseta viibinud Schengeni territooriumil kaheksa päeva ning veetnud need kõik Eestis. Talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks, määrati sisenemiskeeld üheks aastaks ja rahatrahv 120 eurot. Pärast menetlustoiminguid lahkus inimene Venemaale.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Vargused
8. veebruaril anti politseile teada, et 17. jaanuaril täpselt teadmata ajal tungiti Paide linnas Tarbja külas akna avamise teel eramusse ning varastati sealt mündialbumid ja käekell Tissot. Tekitatud kahju on 900 eurot.

8. veebruaril anti politseile teada, et 21. detsembril täpselt teadmata ajal tungiti Järva vallas Orgmetsa külas akna kaudu eramusse ja varastati sealt nutikell Apple Watch. Tekitatud kahju on selgitamisel.

Raplamaa

Kelmus
8. veebruaril andis Raplamaal elav naine politseile teada, 28. jaanuaril saadeti sõnum, mis oli näiliselt Omnivalt ja milles teatati, et paki kättesaamiseks on vaja kinnitada enda aadress vajutades sõnumis olevale lingile. Naine pidas sõnumit tõeseks, vajutas sõnumis olevale lingile ja sisestas avanenud veebilehel muuhulgas ka enda pangakaardi andmed. Hilisemal pangakonto kontrollimisel avastas naine, et tema pangakontolt on tema teadmata tehtud kolm kaardimakset. Tekitatud kahju on 640 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.