Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 90 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 56 varavastast kuritegu, sealhulgas 33 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 27.

Juhtimiselt kõrvaldati 11 joobekahtlusega sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
3. aprillil teatati, et Lasnamäel K. Kärberi tänava kortermaja trepikojas tekkis konflikt nelja inimese vahel, mille käigus tekitasid nad teineteisele vigastusi.

Vargus
3. aprillil teatati, et Kesklinna kaupluses varastas seni tuvastamata isik naiselt rahakoti. Tekitatud kahju on 400 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
3. aprillil teatati, et Paldiskis Peetri tänava kortermajas lõi 51-aastane mees 41-aastast meest noaga. Politsei pidas mehe kinni.

Piiriturvalisus
3. aprillil koostati kolmele Ukraina ja Venemaa Föderatsiooni topeltkodanikule lahkumisettekirjutus, kuna üks neist oli viibinud riigis ebaseaduslikult 23 päeva ja teised kaks ebaseaduslikult seitse päeva.

3. aprillil koostati 1997. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikule ettekirjutus Eestis lahkumiseks ning kohaldati sissesõidukeeld Schengeni alale kolmeks aastaks, kuna mehel puudub alates 28. märtsist 2024 seaduslik alus riigis viibimiseks.

3. aprillil koostati 1988. aastal sündinud Gruusia kodanikule ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning kohaldati Schengeni sissesõidukeeld kaheks aastaks, kuna mees viibis riigis ebaseaduslikult 216 päeva.


LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
Politseile laekus teade, et Tartus Raatuse tänava apteegist varastati märtsikuu lõpus vitamiine. Vargusega tekitatud kahju on 306 eurot.

Võrumaa

Kelmus
2. aprillil langes kelmuse ohvriks Võrus elav naine, kes sai telefonikõne end telefoniettevõtjana esitlenud kelmilt. Naisele teatati, et tema leping lõpeb peagi ning uue lepingu sõlmimiseks tuli tal see Smart id-koodidega kinnitada. Naine seda ka tegi. Järgmise kõne sai naine mõne minuti möödudes juba Eesti Pangalt, mille esindaja palus tal oma pangakontolt raha välja võtta ning see siis pakiautomaati toimetada. Naisele lubati, et ta saab raha tagasi. Kahjuks naine seda kõike ka uskus, ta võttis oma raha välja ja viis siis pakiautomaati. Paraku oli tegu taaskord kelmidega, kes petsid naiselt välja kokku 1900 eurot. Naine andis juhtunust kiirelt teada politseile ning üheskoos Omnivaga õnnestus pakiautomaadist raha tagasi saada enne, kui kelmid sellele järele läksid. Juhtunu täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.


Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestasid piirivalvurid Kagu piiripunktides Eestisse sisenemise 12 Moldova kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.


IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
3. aprillil pöördus politseisse Narvas Rahu tänaval elav naine, kes andis teada, et teda lõi alkoholijoobes 41-aastane abikaasa. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

3. aprillil ründas varguse toimepanemise ajal kinnipeetud 47-aastane mees Jõhvis Tartu maanteel asuvas kaupluses turvameest. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Lääne-Virumaa

Vargus
3. aprillil teatati politseile, et Rakvere vallas Uhtna alevikus Silla tänaval asuvast korterist varastati kokku umbes 6023 eurot sularaha. Politseinikud pidasid varguses kahtlustatavana kinni 37-aastase mehe. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine kahel Moldova, ühel Venemaa, ühel Usbekistani ja ühel Ukraina kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
Politseile teatati, et 1. aprillil varastati Pärnus Papiniidu tänaval asuvast kauplusest survepesur. Kaupluse töötajal õnnestus kaup rikkumata kujul vargalt kätte saada, kuid varas lahkus sündmuskohalt ning tema isik on selgitamisel.

Raplamaa

Arvutikelmus
Politsei sai teate, et 23. märtsil võttis Rapla vallas elava naisega ühendust pettur, kes väidetavalt soovis naise käest osta Facebook Marketplace’i müüki pandud spordivarustust. Pettur palus naisel müügil olev spordivarustus postitada Venipak kulleriga, milleks pidi kannatanu vajutama saadetud lingile ning sisse logima oma internetipanka. Peale andmete sisestamist tehti naise arvelt ülekanne välismaisele pangakontole. Tekitatud kahju on 252 eurot.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
3. aprillil teavitati politseid, et Saaremaa vallas Tirbi külas on tekkinud konflikt 55- ja 39-aastase mehe vahel ning viimane on saanud viga. Sündmuse asjaolud on selgitamisel.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.