Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 76 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks raske tervisekahjustus, üks avaliku korra raske rikkumine, 41 varavastast kuritegu, sealhulgas 23 vargust, üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 12. Registreeriti neli Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
9. juunil teatati, et Mustamäel J. Sütiste teel asuvas korteris ründas 48-aastane mees talle tuttavat 31-aastast naist. Juhtumi asjaolud on selgitamisel.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
9. juunil teatati, et Rummu alevikus ründas 41-aastane naine enda elukaaslast, 59-aastast meest, tekitades kannatanule füüsilist valu ja kehavigastusi. Politseinikud pidasid naise kinni.


LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
9. juuni õhtul sai politsei väljakutse Tartus Tähe tänava korterisse, kus olid omavahel rüselema läinud 29-aastane mees ning tema 24-aastane abikaasa. Vahejuhtumis keegi viga ei saanud. Täpsemad üksikasjad selgitatakse kriminaaluurimises.

Arvutikelmused
9. juunil laekus politseile teade, et Tartus elava eaka mehe pangakontolt on tema teadmata tehtud suures summas ülekandeid ja tehinguid. Esialgne kahju on 6198 eurot.

8. juunil pöördus politsei poole ettevõtja, kes oli välismaal tegutseva ettevõtte käest soovinud osta suuremas koguses töökindaid. Peale tehingu sõlmimist ning ülekande tegemist selgus aga, et tegu on pettusega. Kaubatellija ei ole seni kätte saanud tellitud kindaid ega ka tasutud raha. Esialgne kahju on 10 125 eurot.

Võrumaa

Ähvardamine
9. juunil sai politsei teate, et Võru valla ühes asutuses puhkes kahe naise vahel erimeelsuse tõttu vägivaldne konflikt. Konflikti järgselt viisid meedikud tervisekontrolliks haiglasse 28-aastase naine, 44-aastase naise tervislik seisund kontrolliti üle kohapeal. Juhtunu üksikasju ning tüli tagamaid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Juhtum piiril
9. juuni õhtupoolikul viisid Lõuna prefektuuri piiriametnikud koostöös tolliametnikega Võru- ja Põlvamaal läbi kontrollreidi ennetamaks, avastamaks ning tõkestamaks Eesti ja Vene riigipiiri ebaseadusliku ületuse teel salakauba toimetamist riiki. Samuti teostati reidi ajal kontrolli dokumendi kaasas kandmise kohustuse täitmise, võltsitud dokumentide ja teisele isikule kuuluvate dokumentide kasutamise üle ning teostati liiklusjärelvalvet, et tuvastada alkoholijoobes juhte, tagada liiklusohutust ja avalikku korda.

Kokku kontrolliti piiriäärsel alal 157 sõidukit ja 185 isikut ning avastati 13 erinevat rikkumist: kaheksal juhul ei olnud piiriäärsel alal liikunud inimestel kaasa ühtegi isikut tõendavat dokumenti, kaks juhti ei olnud turvavööga kinnitatud, kaks veokijuhti oli tasumata jätnud teekasutustasu ning üks roolikeeraja eksis eriotstarbelise kütuse kasutamise vastu.


IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
9. juunil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 8. juunil lõid Rakveres kaks meest 32-aastast meest, millega tekitasid kannatanule füüsilist valu.

Ida-Virumaa

Raske tervisekahjustuse tekitamine
9. juunil sai politsei teate, et tüli käigus lõi Narvas korteris 33-aastane mees noaga teist 30-aastast meest, millega tekitas talle kehavigastusi. Politsei pidas 33-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Kehaline väärkohtlemine
9. juunil sai politsei teate, et Kohtla-Järve kortermajas lõi 59-aastane mees oma 84-aastast ema, millega tekitas talle füüsilist valu. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Vargus
9. juunil sai politsei teate, et ajavahemikus 29. – 30. mai varastati Voka alevikust paat. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Varguse katse
9. juunil sai politsei teate, et Narva kaupluses jättis 58-aastane mees alkohoolse joogi eest maksmata. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Omastamine
9. juuni teatati politseile, et 8. juunil omastati Narvas kaupluse juures mobiiltelefon Xiaomi, millega tekitati kahju umbes 250 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad alustatud kriminaalmenetluse käigus.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
9. juunil alustati kriminaalmenetlust selles, et Raplas Metsapargi tänaval lõi alkoholi tarvitanud 43-aastane mees 37-aastast meest, kes sai viga.