Politseis registreeritud sündmused

22. mail registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 59 avaldust ja teadet kuritegudest, nende hulgas oli üks röövimine ja 16 vargust. Väärtegusid registreeriti 243.

Eile toimus üheksa liiklusõnnetust, milles hukkus üks inimene ja sai vigastada 10 inimest. Tabati üks narkojoobes ja üheksa alkoholijoobes sõidukijuhti.

Piirilt väljastati üheksa sisenemiskeeldu.

Põhja prefektuur

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

22. mail teatati, et 23-aastane mees lõi Põhja-Tallinnas Vasara tänaval asuvas majas oma elukaaslast, 19-aastast naist ja tekitas talle valu.

22. mail teatati, et 38-aastane naine lõi Mustamäel Siili tänaval asuvas korteris oma abikaasat, 39-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi.

Juhtumid piiril

22. mail saabusid Kiievist Tallinna lennujaama kolm Ukraina kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Kolmele mehele väljastati sisenemiskeeld ja nad viibivad lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

22. mail saabus Istanbulist Tallinna lennujaama Egiptuse Araabia Vabariigi kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

22. mail saabusid Kiievist Tallinna lennujaama kolm Ukraina kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Kolmele mehele väljastati sisenemiskeeld ja nad viibivad lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

Ida prefektuur

Lääne-Virumaa

Ähvardamine

Politseile teatati, et 11. mail ähvardas telefoni teel tundmatu mees Rakveres 61-aastast meest tapmisega.

Kehaline väärkohtlemine

22. mail tuli Väike-Maarjas Pikk tn asuva poe parklas 28-aastasele mehele kallale 42-aastane mees, kes ähvardas kannatanut noaga ja lõi rusikatega.

Ida-Virumaa

Röövimine

Politseile teatati, et 20. mai varahommikul tuli Narvas Tallinna maanteel tundmatu mees kallale 39-aastasele mehele, lõi teda rusikaga ja rebis kannatanu kaelast kuldketi ristikujulise ripatsiga. Kahju on 3999 eurot.

Kehalised väärkohtlemised

22. mail tuli Kiviõli linnas Uus tn maja juures 28-aastane mees kallale oma 24-aastasele abikaasale ning peksis naist käte ja jalgadega. Mees on kahtlustavana kinni peetud.

22. mail lõi 46-aastane naine Narvas Kosmonaudi tn korteris mitu korda lõi noaga oma elukaaslast, 51-aastast meest, tekitades talle lõikehaavu. Mees toimetati haiglasse, naine on kahtlustavana kinni peetud.

Politseile teatati, et Alutaguse vallas peksis 39-aastane mees oma 37-aastast abikaasat, tekitades valu ja kehavigastusi.

22. mai õhtul lõi 17-aastane joobes noormees Sillamäel Tškalovi tn korteris korduvalt rusikaga oma 65-aastast vanaema, tekitades naisele füüsilist valu ja kehavigastusi. Noormees on kahtlustavana kinni peetud.

Vargus

Politseile teatati, et 21. mai õhtul võttis tundmatu noormees Narvas Tiimani tänaval 13-aastaselt poisilt ära tõukeratta. Kahju on 250 eurot.

Juhtumid piiril

22. mail avastasid Vasknarva kordoni Punamäe teenistuse piirivalvurid Narva jõel Eestis registreeritud paadi, mis oli ajutisele kontrolljoonele lähemal kui 20 meetrit. Paadis olnud 1969. aastal sündinud Eestis elav Venemaa Föderatsiooni kodanik tegeles kalapüügiga. Mehele määrati rahatrahv.

22. mail kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1984. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikku. Mehe ütlused reisi eesmärgi kohta olid ebaselged, tal puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ning tingimusi. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Lõuna prefektuur

Valgamaa

Vargus

22. mail avastati, et Valga vallas Priipalu külas on põllult varastatud drenaažitöö materjale. Kahju on selgitamisel.

Võrumaa

Valeraha teade

22. mail avastati Võrus Tartu tänava pangakontoris võltsimistunnustega 50-eurone rahatäht, mis saadeti ekspertiisi.

Lääne prefektuuri ööpäevainfo

Järvamaa

Asja rikkumine ja hävitamine

23. mail sai politsei teate, et Paides Aiavilja tänaval süüdati kella nelja paiku varahommikul põlema sõiduauto BMW. Sellega seoses palume kõigil, kel on juhtunu kohta infot, võtta ühendust politseiga telefonil 53405013 või e-posti aadressil ....