Politseis registreeritud sündmused

Möödunud esmaspäeval (06.01) registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 56 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks avaliku korra raske rikkumine, kolm avaliku korra rasket rikkumist, 26 varavastast kuritegu, sealhulgas 18 vargust. Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Tabati neli alkoholijoobes ning üks narkojoobes sõidukijuht. Registreeriti 12 piiril väljastatud sisenemiskeeldu ning Eestist saadeti välja neli inimest. Tuvastati kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
6. jaanuaril teatati politseile, et Lasnamäel Peterburi teel noris 26-aastane alkoholijoobes mees tüli möödujatega. Politseinikud pidasid mehe kinni ja viisid ta jaoskonda.

6. jaanuaril tungisid 18-aastane ja 24-aastane mees Kesklinnas Viru tänaval kallale 37- ja 31-aastasele mehele, tekitades mõlemale füüsilist valu ja tervisekahjustuse. Kannatanud viidi haiglasse kiirabiga. Politsei pidas 18- ja 24-aastase mehe kinni ja toimetas jaoskonda.

Vargus
6. jaanuaril anti politseile teada, et Kadrioru poole suunduvast trammist varastati kahe peatuse vahel 33-aastaselt mehelt jope taskust mobiiltelefon. Kahju on 600 eurot.

Väljapressimine
6. jaanuaril teatati politseile, et Kesklinnas Viru tänaval ähvardas 17-aastane mees autos istunud 20-aastast meest, võttis temalt jõuga mobiiltelefoni ning nõudis selle tagasiandmiseks raha. Politsei pidas 17-aastase mehe kinni.

Harjumaa

Asja rikkumine ja hävitamine
6. jaanuaril teatati Rae vallas Täksi teel kaubiku Volkswagen Transport põlengust. Tulekahjus sai kahjustada ka lähedal olnud sõiduauto Volkswagen Golf. Juhtunu täpsed asjaolud selgitab välja kriminaalmenetlus.

Juhtum piiril

6. jaanuaril määrati sisenemiskeeld 1990. ja 1992. aastal sündinud Ukraina meestele, kel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Samuti ei olnud neil piisavalt elatusvahendeid. Mehed jäid ootama lennujaama tagasilendu Kiievisse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
Politseile laekus teade, et 22. detsembril varastati Tartus Ravila tänava korrusmaja keldri ukse juurest elektriline tõukeratas Xiaomi. Vargusega tekitatud kahju on 399 eurot.

23. detsembril avastati, et Tartus Suur kaare tänava eramust on varastatud käekott, milles oli rahakott ja dokumendid. Vargusega tekitatud kahju on 400 eurot.

Juhtumid piiril

6. jaanuaril kella 8.20 paiku kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis 22-aastast Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kel puudus kehtiv viisa. Piiripunkti saabunud mehele väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.

Ööl vastu 7. jaanuaril tõkestati Koidula maanteepiiripunktis Eestisse sisenemine 30-aastasel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kelle viisa oli kaotanud kehtivuse. Naisele väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Vargused
Ajavahemikul 4. – 6. jaanuaril varastati Sillamäel L. Tolstoi tänava garaažist 60 liitrit kütust ja tööriistu. Esialgne vargusega tekitatud kahju on 283 eurot.

Ajavahemikul 3. – 6. jaanuaril varastati Sillamäel L. Tolstoi tänava garaažist sõiduauto, kaheksa rehvi ning kaks kanistrit kütusega. Esialgne vargusega tekitatud kahju on 2938 eurot.

Looma julm kohtlemine
6. jaanuaril alustati kriminaalmenetlus selles, et 5. jaanuaril oli väidetavalt Jõhvis Sulevi tänava maja juures maha lastud koer. Juhtunu täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlus.

Kehaline väärkohtlemine
6. jaanuaril teatati politseile, et Narva-Jõesuus Vana tänava korteris lõi 59-aastane mees enda 55-aastast abikaasat. Mees lahkus enne politsei saabumist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse välja alustatud kriminaalmenetluses.

Juhtumid piiril

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 6. jaanuaril Eestisse sisenemisel 1976. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 6. jaanuaril Eestisse sisenemisel 1976. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna naisel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 6. jaanuaril Eestisse sisenemisel 1983. aastal sündinud Ukraina kodanikku. Kuna naisel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
6. jaanuaril sai politsei teate, et Virtsu alevikus ründas alkoholi tarvitanud 55-aastane mees oma 85-aastast ema, kes sai viga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Raplamaa

Kelmus
6. jaanuaril alustati kriminaalmenetlust selles, et 2019. aasta novembrikuus pakkus venekeelt kõnelev mees telefoni teel Raplamaal elavale isikule investeerimisvõimalust, milleks ta kahe juhendaja nõudmisel ja juhendamisel kandis raha välismaisele kontole, millele temal enam ligipääsu ei ole. Skeemiga tekitati isikule kahju enam kui 500 000 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.