Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 59 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli kaks avaliku korra rasket rikkumist ja 29 varavastast kuritegu, sealhulgas 24 vargust (neist kolm eluruumidest ja kolm sõidukist) ning üks sõidukivargus või omavoliline kasutamine. Lähisuhtevägivalla teateid oli 34. Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaks inimest. Tabati üheksa alkoholijoobes ja üks narkojoobes sõidukijuht. Piirilt väljastati 10 sisenemiskeeldu, registreeriti üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
12. juulil teatati, et Nõmmel Pargi tänaval asuvas korteris toimus alaealise lapse juuresolekul konflikt abikaasade, 60-aastase mehe ja 48-aastase naise vahel. Juhtunu asjaolud on täpsustamisel.

Avaliku korra raske rikkumine
12. juulil teatati, et 41-aastane mees ähvardas relvataolise esemega Haaberstis Õismäe teel 36-aastast meest. Politseinikud pidasid ähvardaja kinni.

Vargused
12. juulil alustati menetlust selles, et Lasnamäel Majaka tänaval varastati seljakott koos rahakoti ja dokumentidega. Kahju on 220 eurot.

12. juulil teatati, et Lasnamäel Liikuri tänaval varastati kahelt sõiduautolt Lexus katalüsaator. Mõlema varguse puhul on kahju 4000 eurot.

12. juulil teatati, et Haaberstis Ehitajate teel asuvas kaupluses varastati sõrmus väärtusega 1000 eurot.

Kelmused
12. juulil alustati menetlust selles, et kannatanu leidis internetist väidetava Swedbanki reklaami ja sisestas oma andmed. Seejärel helistati talle väidetavalt pangast ja paluti anda digiallkiri. Hiljem avastas kannatanu, et tema nimele on võetud kiirlaen summas ligikaudu 4000 eurot, mis õnnestus siiski tagastada.

12. juulil alustati menetlust selles, et kannatanule helistati korduvalt väidetavalt Swedbankist ja paluti sisestada oma PIN-koodid. Hiljem avastas kannatanu, et tema nimele on võetud kiirlaen 4000 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
12. juulil teatati, et joobes 62-aastane mees lõi Viimsi vallas Haabneeme alevikus oma endist elukaaslast, 48-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Ähvardamine
12. juulil teatati, et 50-aastane mees ähvardas Saue vallas Maidla külas noaga 45-aastast ja 65-aastast meest. Politseinikud pidasid ähvardaja kinni.

Vargus
12. juulil alustati menetlust selles, et Anija vallas varastati sõiduautolt rattad. Kahju on 1000 eurot.
LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
Politsei sai teate, et juuni lõpus murti Mustvee vallas Avinurme teel sisse sõiduautosse, kust varastati tõukeratas. Kahju on 350 eurot.

Tartumaa

Vargus
12. juulil avastati, et öö vältel on Nõo vallas Meeri külas sisse murtud traktoritesse ja varastatud arvutiekraanid. Esialgne kahju on umbes 10 000 eurot.

Valgamaa

Avaliku korra raske rikkumine
11. juuli õhtul sai politsei teate, et Valgas keskväljakul lõi seltskond noorukeid 19-aastast noormeest, kes sai viga. Juhtunut uuritakse kriminaalmenetluses.

Kehaline väärkohtlemine
12. juuli öösel sai politsei teate, et Valgas Pedeli jõe ääres löödi 24-aastast meest, kes sai viga ja viidi traumapunkti. Juhtunu üksikasju selgitatakse kriminaalmenetluses.

Viljandimaa

Vägivald võimuesindaja vastu
11. juulil lahendas politsei Viljandis Ilmarise tänaval väljakutset, kus teatati joobes agressiivsest mehest. Politseinike saabudes püüdis mees lüüa ka üht politseinikest. Keegi viga ei saanud, mees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni ja viidi esialgu kainenema.

Võrumaa

Omastamine
Politsei sai teate, et 3. juunil unustas üks laps oma tõukeratta Võrus jalgpallikeskuse juurde ning hiljem seda otsima minnes oli ratas juba ärandatud. Kahju on 239 eurot.

Piiriturvalisus
12. juulil kontrollisid Lõuna prefektuuri migratsiooniametnikud Tartu linnas toitlustuskohas ja Nõo vallas maasikapõllul välismaalaste töötamise seaduslikkust. Kokku kontrolliti 31 inimest, ühtki rikkumist ei tuvastatud.

12. juulil said piirivalvurid teate, et Peipsi järvel sõitis üks alus end kinni kalamõrda ega saa omal jõul paadimootorit mõrrast vabastada. Paatkonnale läks appi Mustvee vabatahtlik järvepääste, kelle liikmed aitasid paadimootori vabastada.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
Politseile teatati, et ajavahemikul 11.- 12. juulini murti ukselukkude lõhkumise teel Tapal Lehtse tänaval asuvate aiandusühistu majadesse ja varastati tööriistu ja sülearvuti. Juhtunu täpsemad asjaolud, sealhulgas kahju summa selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
12. juulil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Outokumpu tänaval lõi 44-aastane mees omavahelise konflikti käigus 22-aastast naist. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

11. juulil teatati politseile, et Narvas Kangelaste prospektil tekitas 26-aastane mees füüsilisi vigastusi 25-aastasele naisele. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargus
Politseile teatati 12. juulil, et seni tuvastamata ajal on Narvas Fama tänaval asuva kaubanduskeskuse hoovis seisvatelt suurtelt külmikutelt varastatud vasktorud ja külmutustorud. Juhtunu täpsemad asjaolud, sealhulgas kahju summa selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Omastamine
Politseile teatati, et 12. juulil omastati Narvas Linda tänaval rahakott koos dokumentide ja sularahaga. Kahju on kokku 320 eurot.

Piiriturvalisus

12. juulil tuvastati Narva I piiripunktis Schengeni viisaeeskirjade rikkumine Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellele määrati rahatrahv, kohaldati riiki sisenemise keeld ning koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks seitsme päeva jooksul.

12. juulil koostati Narva-I piiripunktis kümme sisenemiskeeldu. Neist kuus Venemaa Föderatsiooni kodanikele, kaks Ukraina kodanikele ja üks Moldova kodanikule.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
12. juulil teatati, et Pärnus tegi 72-aastane mees korteris füüsiliselt haiget enda abikaasale, 69-aastasele naisele. Politsei pidas 72-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
12. juulil sai politsei teate, et Kohila vallas tegi 46-aastane mees elumajas füüsiliselt haiget enda abikaasale, 37-aastasele naisele.