Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 65 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 26 varavastast kuritegu, sealhulgas 19 vargust ja üks röövimine. Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Tabati üheksa alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 151 väärtegu.

Piiril väljastati 10 sisenemiskeeldu ning riigist saadeti välja kolm isikut.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
21. jaanuaril teatati, et 54-aastane mees lõi Kesklinnas J. Vilmsi tänaval oma naabrit, 31-aastast meest ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid 54-aastase mehe kinni.

Juhtumid piiril

21. jaanuaril saabusid Kiievist Tallinna lennujaama seitse Ukraina kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Kuuele mehele ja ühele naisele väljastati sisenemiskeeld ja nad viibivad lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

21. jaanuaril saabus Moskvast Tallinna lennujaama Vene Föderatsiooni kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta lendas tagasi Moskvasse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Ähvardamine

21. jaanuari õhtul teatati politseile, et Tartus Jaama tänava kaupluse ees ähvardas võõras agressiivne mees poest väljunud ja oma autosse istunud 23-aastast meest noaga. Teatele reageerinud politseinikud pidasid noaga vehkinud 25-aastase mehe kinni ning viisid ta asjaolude selgitamiseks jaoskonda. Vahejuhtumis keegi viga ei saanud. 19,2780,00128

Vargus

21. jaanuaril teatati, et Tartus Aardla tänava garaažiboksist varastati mitmeid erinevaid elektrilisi tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on 1486 eurot. 19,2780,00127

Juhtum piiril

21. jaanuaril teostasid Lõuna prefektuuri piiriametnikud ühes Läti kolleegidega naaberriigi territooriumil liiklusjärelevalvet veendumaks, kas seal viibivatel välismaalastel on selleks seaduslik alus ning kas nad täidavad dokumendi kaasas kandmise kohustust. Kokku kontrolliti 12 sõidukit ja 20 isikut. Kontrollkäigul ei tuvastatud ühtki rikkumist.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Ähvardamine

21. jaanuaril teatati, et Rakke raudteejaamas ähvardas 46-aastane mees 30-aastast meest vägivallaga.

Vargus

21. jaanuaril teatati, et läinud nädalavahetusel varastati Rakveres Tallinna tänaval asuvas meelalahutusasutuses mehe kaelast kullast kaelakett. Kahju on 2300 eurot.

Ida-Virumaa

Röövimine

21. jaanuaril teatati, et Jõhvis Hariduse tänaval asuvas korteris löödi 67-aastast naist ning rööviti tema rahakott, milles oli 40 eurot sularaha ning mobiiltelefon. Kahju kokku on 129 eurot. Politseinikud pidasid kahtlustatavana kinni 43-aastase mehe.

Kehalised väärkohtlemised

21. jaanuaril teatati, et Jõhvis Kaare tänavat tungiti kallale 50-aastasele mehele. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 50-aastase mehe.

21. jaanuaril teatati, et Kohtla-Järvel Keskalleel asuvas korteris kasutas 44-aastane mees vägivalda oma 38-aastase elukaaslase ja 15-aastase tütre suhtes. Politsei pidas kahtlustatava kinni.

Vargus

21. jaanuaril teatati, et Jõhvis Veski tänaval asuvast pandimajast varastati mobiiltelefon iPhone 6. Kahju on 269 eurot.

Juhtum piiril

21. jaanuaril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1977. aastal sündinud Ukraina kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning mees saadeti tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Vargus

20. jaanuaril sai politsei teate, et Haapsalus Ranna tee hoonest varastati arvuti väärtusega 220 eurot. Mõned tunnid hiljem leiti arvuti mahajäetuna üles. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine

21. jaanuaril sai politsei teate, et Pärnus Vahe tänava korteris kasutas 75-aastane mees füüsilist vägivalda oma 69-aastase abikaasa suhtes.