Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti 22. jaanuaril 98 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 44 varavastast kuritegu, sh 18 vargust. Möödunud nädala jooksul registreeriti üheksa kuritegu, mis olid seotud euro võltsimisega. Liiklusõnnetuses sai vigastada üks laps. Tabati seitse alkoholijoobes sõidukijuhti ja üks narkojoobes sõidukijuht. Piirilt väljastati üks sisenemiskeeld, Eestist saadeti välja viis inimest.

Põhja prefektuur

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
22. jaanuaril teatati, et Kesklinna linnaosas Lastekodu tänaval ründas 27-aastane mees enda elukaaslast, 22-aastast naist, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Mees peeti kahtlustatavana kinni.

22. jaanuaril teatati, et Haabersti linnaosas Paldiski maanteel lõi 54-aastane naine endale tuttavat 74-aastast naist näo piirkonda, tekitades naisele füüsilist valu ja kehavigastusi. Ründaja peeti politsei poolt kinni.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
22. jaanuaril teatati, et Metsanurme külas, Saku vallas lõi 26-aastane mees 42-aastast meest näo piirkonda, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Ründaja peeti kahtlustatavana kinni.

Juhtum piiril
22. jaanuaril kell 15.35 saabus lennuga Kiievist Tallinnasse 1985. aastal sündinud Ukraina kodanik. Naisel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning piisavad elatusvahendid, arvestades riigis viibimise kestust ja olemust või päritoluriiki naasmiseks või transiidiks vajalikud dokumendid. Naisele koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld ja ta paigutati kuni sobiva tagasilennuni Tallinna lennujaama non-Schengeni alale.

Lõuna prefektuur

Tartumaa

Vargus
Politseile laekus teade, et ööl vastu 19. jaanuarit murti Tartu vallas Tila külas sisse ühe ettevõtte angaari, kust varastati sõidukite varuosi. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Võrumaa

Valeraha teade
Politseile laekus teade, et Tartus Võru tänava sularahakeskuses avastati võltsimistunnustega 50-eurone rahatäht ning 2-eurone münt, mis saadeti ekspertiisi. Mõlemad pangatähed saabusid sularahakeskusesse Võrumaalt.

Juhtumid piiril
22. jaanuaril kella 9 ajal tõkestati Koidula piiripunktis Eestisse sisenemine 51-aastasel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid asjakohased dokumendid õigustamaks reisi eesmärki ja tingimusi. Lisaks olid mehe selgitused riigis viibimise osas ebausaldusväärsed ning pidevalt muutumises. Piiripunkti saabunud mehele väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni. Kusjuures sama mees on kahe päeva vältel riiki pääseda püüdnud kokku juba kolmel korral ning seda mõlema Kagu piiripunkti kaudu.

22. jaanuaril kell 11 ajal tõkestati Koidula maanteepiiripunktis Eestisse sisenemine kahel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid asjakohased dokumendid õigustamaks reisi eesmärki ja tingimusi. Isikutele väljastati sisenemiskeeld ning nad saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Ida prefektuur

Lääne-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
22. jaanuaril teatati politseile, et Tapa valla haridusasutuses lõi 17-aastane mees 70-aastast meest. Kõik juhtunu asjaolud on väljaselgitamisel.

22. jaanuaril teatati politseile, et Tapa vallas asuvas talus tiris 41-aastane mees juustest 31-aastast naist. Politsei viis mehe kainenema.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
22. jaanuaril sai politsei väljakutse Narvas Partisani tänava korterisse, kus 47-aastane mees lõi enda 47-aastast elukaalast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Vargus
22. jaanuaril varastas 36-aastane mees Narvas Kangelaste prospekti kauplusest tooteid 138 euro väärtuses. Politsei pidas mehe varguses kahtlustatavana kinni.

Valeraha teade
22. jaanuaril teatati politseile, et Tartus Võru tänava ettevõtte avastas võltsimistunnustega 2-eurose mündi, mis saabus Kohtla-Järvelt Kalevi tänava ettevõttelt.

Lääne prefektuur

Läänemaa

Vargus
22. jaanuaril alustati kriminaalmenetlust selles, et Luigu külas varastati laohoonest ligi 34m³ männipalki. Vargusega tekitati kahju ligi 2400 eurot.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
22. jaanuaril sai politsei teate, et Võhma külas lõi 60-aastane mees oma 54-aastast eksabikaasat.