Politseis registreeritud sündmused

Nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 157 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli viis avaliku korra rasket rikkumist, 43 varavastast kuritegu, mille hulgas 30 vargust ja kaks sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Registreeriti 11 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus kaks ja sai vigastada 15 inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 90. Väärtegusid registreeriti 605.

Registreeriti 19 piirilt väljastatud sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja kaheksa inimest ning Schengeni viisaeeskirja rikkumisi esines kaheksal korral.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra rikkumine

9. augustil teatati, et 40-aastane mees lõi laeval suunaga Stockholm-Tallinn 36-aastast ja 22-aastast meest, tekitades neile kehavigastusi. Sadamas pidasid politseinikud ründaja kinni ning kiirabi kontrollis kannatanute vigastused.

Kehalised väärkohtlemised

9. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Merelahe teel ründas 40-aastane mees abipolitseinikku. Ründaja peeti kinni ja toimetati politseijaoskonda.

9. augustil teatati, et Tehnika tänaval asuvas korteris kägistas 28-aastane mees oma elukaaslast, 26-aastast naist. Konflikti juures viibis ka alaealine laps. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

10. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Paldiski maanteel asuvas majas ründas alkoholijoobes 41-aastane mees oma abikaasat, 30-aastast naist. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse.

10. augustil teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval lõi klient taksojuhti, 53-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

10. augustil teatati, et Sakala tänaval asuvas majutusasutuses ründas seni tuvastamata mees 27-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

10. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval konflikt 27-aastase naise, 33-aastase, 35-aastase ja 32-aastase mehe vahel. Kõik osapooled said kakluses kannatada.

10. augustil teatati, et Viru tänaval ründas seni tuvastamata mees 26-aastast meest. Politseinikud võtsid kannatanult ütlused.

11. augustil teatati, et Mustamäel Sõpruse puiesteel ründasid seni tuvastamata mehed 27-aastast meest. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse.

11. augustil teatati, et Lasnamäel Pallasti tänaval ründas alkoholijoobes 36-aastane mees 34-aastast naist. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja toimetasid jaoskonda.

11. augustil teatati, et Haaberstis Selise tänaval asuvas majas tekkis tüli 46-aastase naise ja 49-aastase mehe vahel. Mõlemad osapooled said kannatada.

11. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Uus-Maleva tänaval tuli 42-aastasele naisele kallale 35-aastane elukaaslane. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Politseinikud pidasid mehe kinni ja toimetasid jaoskonda.

Vargused

9. augustil teatati, et alkoholijoobes 38-aastane mees varastas E. Vilde teel asuvast korterist sülearvuti. Kahju umbes 1000 eurot. Politseinikud said varga kätte ja toimetasid jaoskonda kainenema.

11. augustil teatati, et Lasnamäel Katusepapi tänaval asuvast ehitusobjektilt on varastatud tööriistad. Kahju 5196 eurot.

Ähvardamine

9. augustil teatati, et Sadama tänaval asuvas klubis ähvardasid seni teadmata isikud 22-aastast meest mobiiltelefoni lõhkumise eest.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised

10. augustil teatati, et Keilas asuvas lokaalis toimus kaklus 31-aastase mehe ja 26-aastase naise vahel. Kiirabi toimetas naise haiglasse kontrolli.

10. augustil teatati, et Maardus ründas 41-aastane mees oma elukaaslast, 42-aastast naist. Kiirabi toimetas kannatanu kontrolliks haiglasse ja politseinikud toimetasid ründaja jaoskonda.

11. augustil teatati kaklusest baari ees Kehras, kus sai vigastada nii 27-aastane mees kui ka 27-aastane naine. Mõlemad kannatanud olid alkoholijoobes ega osanud öelda, kes neid ründas.

Juhtumid piiril

9. augustil saabusid Kiievist Tallinna lennujaama neli Ukraina kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Meestele koostati sisenemiskeeld ja nad lendasid edasi Minskisse.

9. augustil saabus Kiievist Tallinna lennujaama Ukraina kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele koostati sisenemiskeeld ja ta lendas edasi Minskisse.

11. augustil saabus Kiievist Tallinna lennujaama Ukraina kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele koostati sisenemiskeeld ja ta viibib lennujaama kinnisel transiitalal kuni tagasilennuni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

10. augustil teatati, et Vinni vallas tungis 56-aastane mees kallale oma 35-aastasele elukaaslasele. Mees peeti kahtlustatavana kinni.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

9. augustil teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas löödi 53-aastast meest. Kannatanu toimetati haiglasse.

9. augustil teatati, et Jõhvi Kaare tänaval tungis 56-aastane mees kallale oma 48-aastasele elukaaslasele.

9. augustil teatati, et Sillamäel V. Tškalovi tänaval tungiti kallale 49-aastasele mehele.

10. augustil teatati, et Jõhvis Kaare tänaval meelelahutusasutuse juures tungiti kallale 28-aastasele mehele.

10. augustil teatati, et Jõhvis Hariduse tänaval tungiti kallale 36-aastasele mehele. Kiirabi osutas mehele esmaabi.

10. augustil teatati, et Kohtla-Järvel Outokumpu tänaval lõi 27-aastane mees oma 58-aastast ema.

10. augustil teatati, et Jõhvis Hariduse tänaval tungis 53-aastane mees kallale oma 55-aastasele elukaaslasele. Mees peeti kahtlustatavana kinni.

10. augustil teatati, et Narvas Tallinna maanteel löödi 16-aastast noormeest.

10. augustil teatati, et Narvas Kangelaste tänaval tungis 56-aastane naine kallale 59-aastasele naisele.

11. augustil teatati, et Kohtla-Järvel Aia tänaval tungiti kallale 25-aastasele naisele. Kiirabi osutas kannatanule esmaabi.

Omastamine

9. augustil teatati, et Narvas Vahtra tänaval omastati ümbrik, milles oli 2355 eurot sularaha. Politseinikud pidasid kahtlustatavana kinni 27-aastase mehe.

Avaliku korra raske rikkumine

9. augustil teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Sõpruse tänaval tungiti kallale 40-aastasele mehele ning teda vigastati terariistaga.

Juhtumid piiril

9. augustil avastas Vasknarva kordoni radarvaatleja, et Narva jõel ületas ajutist kontrolljoont Eesti Vabariigist Venemaale ja tagasi alus, mille pardal oli üks inimene. Piirivalvurid pidasid 1948. aastal sündinud Eesti kodaniku kinni ning talle määrati rahatrahv.

9. augustil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1995. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning naine suunati tagasi Venemaale.

10. augustil avastas Vasknarva kordoni radarvaatleja, et Narva jõel ületas ajutist kontrolljoont Eesti Vabariigist Venemaale ja tagasi Eestisse paat, mille pardal oli 1988. aastal sündinud Eesti kodanik. Piirivalvurid pidasid mehe kinni ning tal mõõdeti alkoholijoove, mis ületas lubatud piirmäära. Mehe suhtes alustati väärteomenetlust.

11. augustil saabusid Narva-1 piiripunkti 1981. aastal ja 1992. aastal sündinud Ukraina kodanikud, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning nad saadeti tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine

11. augustil sai politsei teate, et Pärnus lõi 31-aastane mees oma 41-aastast elukaaslast. Politsei pidas mehe kinni.

11. augustil sai politsei teate, et Vändras lõi 29-aastane mees 44-aastast meest, kes sai viga.

Vargused

11. augustil sai politsei teate, et Pärnus Nikolai tänaval varastati rattaparklast kaks lukustatud jalgratast. Vargusega tekitati kahju ligi 500 eurot.

9. augustil sai politsei teate, et Audru vallas varastati kraavis olnud avariiline rollerauto Microcar. Vargusega tekitati kahju ligi 3000 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Valeraha teade

7. augustil avastati Jõgeva vallas Õuna küla ettevõttes võltsimistunnustega 2-eurone münt, mis saadeti ekspertiisi.

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised

12. augustil laekus politseile teade, et Tartus Kalda tee korteris lõi 22-aastane mees 19-aastast naist. Meedikud viisid kannatanu esmaabiks haiglasse. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

11. augustil lõi joobes 51-aastane mees Tartus Anne tänava korteris 45-aastast elukaaslast. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Viga saanud naine viidi täiendavaks tervisekontrolliks haiglasse.

10. augusti õhtul puhkes Elva vallas Uderna külas kahe joobes mehe vahel tüli, mille käigus 20-aastane mees lõi 19-aastasele mehele vastu nina. Kannatanu viidi esmaabiks haiglasse.

Ööl vastu 10. augustit ründas 47-aastane joobes mees Tartus Ringtee tänaval teda teenindanud taksojuhti. Politsei pidas joobes mehe kinni ning paigutas ta esmalt kainenema. Taksojuht õnneks viga ei saanud.

Raske tervisekahjustuse tekitamine

11. augustil laekus politseile teade, et Tartus Jaama tänava korteris löödi 50-aastast naist, kes sai raskelt viga. Kannatanu viidi TÜ Kliinikumi ravile. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaaluurimises.

Valgamaa

Asja omavolilise kasutamise katse

11. augusti hommikupoolikul teatati, et Otepääl Munamäe tänava eramu ees on lõhutud sõiduauto VAZ ukselukk, süütelukk ja aknad. Kahju on 500 eurot.

Kehaline väärkohtlemine

Ööl vastu 11. augustit puhkes Valgas Pärna puiesteel ühiselt alkoholi tarvitanud elukaaslaste vahel tüli, mis päädis kähmlusega. Jageluse käigus sai viga 49-aastane naine. Meedikud viisid ta tervisekontrolliks haiglasse. Politsei pidas joobes mehe kinni ning paigutas esmalt kainenema.

Avaliku korra raske rikkumine

Ööl vastu 11. augustit löödi Otepääl Lipuväljakul meelelahutusasutuse ees 33-aastast meest, kes sai viga ning viidi esmaabiks haiglasse. Juhtunu üksikasju ning lööjat selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Võrumaa

Kehaline väärkohtlemine

Ööl vastu 9. augustit lõi joobes 35-aastane mees Võrus Uue tänava korteris 27-aastast elukaaslast. Naine õnneks viga ei saanud. Politsei pidas mehe kinni ning viis ta kainenema.

Juhtumid piiril

9. augusti päeval avastasid piirivalvurid ühe inimese liikumise piirirežiimialas. Piirivalve pidas isiku asjaolude selgitamiseks kinni, tegu oli Soome kodanikuga, 1963. aastal sündinud mehega. Ta viidi menetlustoiminguteks Värska kordonisse, kus talle määrati 100-eurone rahatrahv.

9. augustil kella 20 paiku kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis 31-aastast Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kel puudus seaduslik alus Eestisse sisenemiseks. Kuna piiripunkti saabunud mehe viisa oli kehtetu, vormistati talle riiki sisenemise keeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.

10. augustil kella 12.30 paiku kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis 34-aastast Ukraina kodanikku, kel puudus seaduslik alus Eestisse sisenemiseks. Piiripunkti saabunud mehele vormistati riiki sisenemise keeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.

10. augusti õhtul kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunkti saabunud kahte Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kelle ütlused reisi eesmärgi kohta ei olnud usaldusväärsed. Naistele väljastati Eestisse sisenemise keelt ning nad saadeti tagasi Venemaale.

Ööl vastu 11. augustit kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunkti saabunud 48-aastast Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kel puudusid piiriületuseks vajalikud dokumendid. Mehele väljastati Eestisse sisenemise keelt ning ta saadeti tagasi Venemaale.

11. augustil kella 14.30 paiku kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis 45-aastast Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kel puudus seaduslik alus Eestisse sisenemiseks. Kuna piiripunkti saabunud mehe viisa oli kehtetu, vormistati talle riiki sisenemise keeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.