Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti 85 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas kolm avaliku korra rasket rikkumist, 43 varavastast kuritegu, sealhulgas varguseid 29. Registreeriti seitse inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaheksa inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 15, narkootikumide omamisi või tarbimisi seitse. Väärtegusid registreeriti 278. Registreeriti seitse piirilt väljastatud sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja kaks isikut, Schengeni viisaeeskirja rikkumisi oli üks.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
8. augustil teatati, et 41-aastane mees lõi Põhja-Tallinnas Amburi tänaval asuvas korteris oma elukaaslast, 47-aastast naist ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

8. augustil teatati, et 19-aastane mees lõi Lasnamäel Vikerlase tänaval asuvas korteris oma isa, 42-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid 19-aastase noormehe kinni.

Vargus
8. augustil teatati, et Kesklinnas Lootsi tänaval varastati seljakotist sularaha ja erinevaid dokumente. Kahju on kokku 1150 eurot.

Võltsitud maksevahendi ja väärtpaberi käitlemine
8. augustil teatati, et Lasnamäel P. Pinna tänaval asuvas kaupluses üritati maksta võltsitud 50-eurose kupüüriga.

Harjumaa

Vargus
8. augustil teatati, et Anija vallas Anija külas varastati põllumajandustehnika küljest erinevaid seadmeid. Kahju on kokku 20 000 eurot.

Juhtumid piiril
8. augustil saabus Kiievist Tallinna lennujaama Ukraina kodanik. 67-aastasel Eesti elamisluba omaval mehel hakkas piirikontrolli järjekorras halb. Vaatamata Tallinna piiripunkti politseinike, päästeametnike ja meedikute pingutustele tema elu päästa suri mees terviserikke tagajärjel.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
8. augustil teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Maleva tänaval lõi 38-aastane mees 12-aastast last. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

8. augustil teatati, et Sillamäel Kesk tänaval tungis 29-aastane mees kallale oma 57-aastasele isale ja 55-aastasele emale.

8. augustil teatati, et Narvas V. Gerassimovi tänaval tungis 48-aastane mees kallale oma 36-aastasele elukaaslasele. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

Vargused
8. augustil teatati, et Jõhvi linnas Ülesõidu tänaval varastati jalgratas Trek. Politseinikud pidasid 34-aastase mehe kinni. Jalgratas tagastati omanikule.

8. augustil teatati, et Narvas Malmi tänaval varastati lukustamata jalgratas Trek. Kahju on 270 eurot.

8. augustil teatati, et Narvas P. Kerese tänava garaažiboksist varastati robottolmuimeja, grillahi, Sony PlayStation, sporditossud ja muid esemeid. Kahju kokku on 1379 eurot.

Ajavahemikul 28. juuli kuni 8. august varastati Rannapungerja külas sadamas paadilt mootorijalg. Kahju on 3000 eurot.

Avaliku korra raske rikkumine
8. augustil teatati, et Sillamäe linnas V. Tškalovi tänaval lasi 38-aastane mees õhupüssist liiklusmärkide suunas. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

Juhtumid piiril
8. augustil saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1983. aastal ja 2003. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanikud, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud ning nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
8. augustil sai politsei teate, et Koigi külas korterelamus lõi 41-aastane mees talle tuttavat 51-aastastast naist. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

Vargus
8. augustil sai politsei teate, et Paides Ehitajate tänava kortermaja eest varastati mopeed Aprilia. Tekitatud kahju on 900 eurot.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
8. augustil sai politsei teate, et Pärnus Havi tänaval tõukas 29-aastane mees oma 27-aastast abikaasat.

8. augusti õhtupoolikul sai politsei teate, et Audru alevikus korteris tungis 34-aastane mees kallale oma 38-aastasele elukaaslasele.

Vargus
9. augusti öösel kella 2.25 ajal sai politsei teate, et Kilingi-Nõmmes Aia tänava eramu juures üritasid seni tuvastamata isikud varastada sõiduautot Toyota, mis ei õnnestunud tänu auto omaniku sekkumisele. Täpsemad asjaolud on selgitamisel.


LÕUNA PREFEKTUUR

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
8. augusti ennelõunal lõi joobes 64-aastane mees Valga vallas Ringiste külas 59-aastast elukaaslast ning ähvardas teda noa ja kirvega. Naine vahejuhtumis viga ei saanud. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning viis ta esmalt arestikambrisse kainenema.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.