Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 66 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 26 varavastast kuritegu, sealhulgas 17 vargust ja üks sõidukivargus ning omavoliline kasutamine. Registreeriti üks inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai viga üks inimene. Tabati seitse alkoholijoobes sõidukijuhti ja üks narkojoobes sõidukijuht. Registreeriti üks ebaseaduslik riigipiiri ületamine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
3. novembril alustati menetlust selles, et 35-aastane mees lõi Kesklinnas Aia tänaval endale tuttavat 44-aastast meest. Mõlemad mehed olid alkoholijoobes.

3. novembril teatati, et 86-aastane mees lõi Kesklinnas Lubja tänaval oma elukaaslast, 81-aastast naist.

3. novembril teatati, et 53-aastane mees ründas Kesklinnas Pärnu maanteel oma abikaasat, 51-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Ähvardamine
3. novembril alustati menetlust selles, et 57-aastane mees ähvardas Nõmmel oma ema, 87-aastast naist.

Vargus
3. novembril alustati menetlust selles, et Põhja-Tallinnas Liinivahe tänaval varastati ehitussoojakust tööriistu. Kahju on umbes 7000 eurot.

Kelmus
3. novembril alustati menetlust selles, et väidetaval kauplemisplatvormil birtrade.com loodi ebaõige ettekujutus tegelikest asjaoludest, mille tulemusena kandis kannatanu väidetavale kauplemisplatvormile kokku 40000 eurot, kuid tegelikult rahalisi vahendeid välja võtta ei saa ning veebilehele juurdepääs puudub.

Arvutikelmused
3. novembril alustati menetlust selles, et Kesklinnas võeti avaldaja pangaarvelt välja 650 eurot.

3. novembril alustati menetlust selles, et Tallinnas elava avaldaja pangaarvelt kandis tundmatu isik üle 300 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
3. novembril teatati, et 50-aastane mees ründas Lääne-Harju vallas endale tuttavat 46-aastast naist ja tekitas talle valu. Sündmuse juures viibis alaealine laps.

Kelmus
3. novembril alustati menetlust selles, et oktoobris kandis ettevõte meili teel teatatud muudetud panga rekvisiitide tõttu valele kontole 7000 eurot.

Juhtumid piiril

3. novembril kontrollis Tallinna kordoni patrull Ukraina registreerimismärgiga sõidukit. Sõidukis viibis kaasreisijana 1977. aastal sündinud Ukraina kodanik. Mees esitas kontrolliks võltsimistunnustega Slovakkia isikutunnistuse. Dokumendiekspert tunnistas isikutunnistuse täielikuks võltsinguks. Mehel puudus viisa, elamisluba või muu viibimisõigust tõendavat dokument ning ta oli viibinud Schengeni riikides seadusliku aluseta 179 kalendripäeva. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja sissesõidukeeld kolmeks aastaks.

3. novembril koostati lahkumisettekirjutus 2002. aastal sündinud Egiptuse Araabia Vabariigi kodanikule. Mees viibis Eestis seadusliku aluseta alates 18. septembrist.

3. novembril koostati lahkumisettekirjutus ja sissesõidukeeld kolmeks aastaks 1971. aastal sündinud Ukraina kodanikule. Mees viibis Eestis seadusliku aluseta 107 päeva.

3. novembril saabus Bergamost Tallinna lennujaama 1986. aastal sündinud Gambia Vabariigi kodanik. Mees esitas kontrolliks Itaalia Vabariigi siseriiklikuks kasutamiseks ettenähtud isikutunnistuse. Kuna tegemist pole kehtiva reisidokumendiga, koostati talle ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja sissesõidukeeld üheks aastaks.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
3. novembril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 1. novembril Võsu alevikus lõi 33-aastane mees 34-aastast meest.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
3. novembril teatati politseile, et 26. oktoobril Narvas Lavretsovi tänava hoones lõi 36-aastane mees oma endist elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse välja alustatud kriminaalmenetluse käigus.

3. novembril sai politsei teate, et 2. novembril Sillamäel Viru puiestee korteris lõi 36-aastane mees oma elukaaslast. Juhtunu üksikasjad selguvad kriminaalmenetluse käigus.

Vargus
3. novembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel tungiti L.Koidula tänava korterisse läbi rõduukse sisse ning varastati televiisor Samsung ning sülearvuti Lenovo. Tekitatud kahju on ligi 1100 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
Politseile laekus teade, et möödunud nädalavahetuse jooksul varastati Tartus Riia tänava rattahoidlast koodlukuga lukustatud jalgratas. Kahju on 250 eurot.

Ööl vastu 31. oktoobrit murti Kambja vallas sisse kauplusesse, kust varastati musta värvi Suzuki ATV. Vargusega tekitatud kahju on 5000 eurot.

Viljandimaa

Vargus
Ööl vastu 3. novembrit murti Põhja-Sakala vallas sisse kõrvalhoonesse, kust varastati kaks päikesepaneelide inverterikasti. Tekitatud kahju on selgitamisel.

Võrumaa

Kehaline väärkohtlemine
Politseile laekus teade, et 3. novembril lõi 33-aastane mees Rõuge vallas tüli käigus oma onu. Politsei pidas lööja kinni ning toimetas jaoskonda. Meedikute abi keegi ei vajanud. Juhtunu täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Juhtumid piiril
3. novembril koostati Lõuna prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituses ettekirjutused Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul kolmele Ukraina kodanikele, kes olid viibinud Eesti Vabariigis 54 kalendripäeva seadusliku aluseta.

3. novembril kella 17.20 ajal fikseeris Saatse kordoni seirevaatleja Setomaa vallas Perdaku küla lähedal ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületuse, suunaga Eesti Vabariigist Venemaa Föderatsiooni ja tagasi Eestisse. Infole reageerinud Saatse kordoni toimkond pidas loetud minutite pärast kinni ebaseaduslikult riigipiiri ületanud 82-aastase mehe. Kontrollimisel ilmnes, et tegu oli kohaliku mehega, kes meeltesegaduses rikkumise toime oli pannud. Mees toimetati tagasi oma elupaika.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.